معرفی 10 مکان آفرودسواری در قم که نمی شناسید

معرفی 10 مکان آفرودسواری در قم که نمی شناسید

چکیده هایی از این اخبار

آن طور که از ظاهر امر پیداست مردم تصور می‌کنند استان قم یکی از دور افتاده‌ترین استان‌ها در میان آفرودسواران است، چراکه آفرودسواری در قم، تفریح در مکانی خشک و فارق از جذابیت‌های طبیعی در نظر گرفته می‌شود، اما این استان سرشار از شگفتی‌های تماشایی است.

از تالاب‌ها و دریاچه‌های نمک تا روستاهای سرسبز و کویر و حتی جنگل‌های خرم، استان قم بهترین‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. در این مقاله از آفرودیو به معرفی و بررسی 10 مکان آفرودی استان قم می‌پردازیم و مقصد بعدی شما در این استان را مشخص می‌کنیم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعت بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد.

با خرید خودرو آفرودی در آفرودیو، لذت خریدی مقرون به صرفه اما با کیفیت را تجربه کنید.

پیست آفرودی شهید چمران

پیست آفرودی شهید چمران اولین انتخاب نهادهای ورزشی برای برگزاری مسابقات داخلی و خارجی آفرودسواری در قم است. جاده‌های این پیست آفرودی به شکلی حرفه‌ای برای خودروهای آفرود و موتورهای کراس ایجاد شده‌اند و به اندازه کافی به امکانات شهری نزدیک است.

این پیست جاده‌های پر فراز و ‌نشیب و ناهموار را مقابل رانندگان آفرودی قرار می‌دهد و آن‌ها به چالش‌هایی  می‌کشد که شاید تا به حال تجربه‌اش نکرده باشند. پیست آفرودی شهید چمران در سه کیلومتری جاده قم اراک واقع شده‌است و در نتیجه دسترسی به آن نیز آسان خواهد بود.

آفرودسواری در پیست چمران قم+عکس

حوض سلطان

حوض سلطان یک تالاب نمکی به وسعت 37 هزار هکتار است که در میان ساکنان قم شهرتی بی‌نظیر دارد. این تالاب نمکی صحنه‌ی خودنمایی خورشید در لحظات طلایی غروب است و یکی از محبوب‌ترین مقصدهای آفرودی برای رانندگی بی‌حد‌ومرز در دل مسیرهای سفیدرنگ به شمار می‌رود.

حوض سلطان با ظاهر و وسعت کم‌نظیرش، یکی از ویژه‌ترین تجربه‌های آفرودی را برای رانندگان رقم خواهد زد. برای رسیدن به حوض سلطان از بزرگراه تهران قم استفاده کنید و بعد از وارد شدن به روستای امین آباد، به سمت این تالاب حرکت کنید.

آشنایی با به‌روزترین تکنیک‌های آفرود در سایت آفرودیو.

تالاب حوض مره

تالاب حوض مره، بهشت پرندگان مهاجر در استان قم است. این تالاب با 10 هزار هکتار وسعت، بزرگترین زیست‌بوم جانوری در استان قم است که تحت توسعه‌های توریستی نظیر نظیر تاسیس جاده‌ها و آسان کردن دسترسی به امکانات رفاهی و گردشگری قرار گرفته و در نتیجه امروزه تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری استان قم شده‌است. تالاب حوض مره جاده‌هایی تماشایی دارد که می‌تواند برای هر آفرودسوار یک تجربه‌ی تازه و نفس‌گیر باشد. برای رسیدن به این تالاب باید از جاده قم گرمسار استفاده کنید و ملزومات سفر را به همراه داشته باشید.

دریاچه نمک

کرانه‌ی وسیع دریاچه نمک و گستره آسمان بر فراز آن، چشم‌های هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند. دریاچه نمک که به عنوان بزرگترین مقصد نمکی در ایران شناخته می‌شود، در 62 کیلومتری شهر قم قرار گرفته و مکانی بی‌نظیر برای قدرت‌نمایی خودروهای آفرودی و ثبت عکس‌های کارت‌پستالی به شمار می‌رود. علاوه بر آفرودسواری و عکاسی، کمپینگ نیز در دریاچه نمک محبوب است. در صورتی که به استان قم رفته‌اید و یا حتی ساکن این استان هستید، ملاقات از دریاچه نمک را به هیچ‌عنوان فراموش نکنید. 

آفرودسواری در دریاچه نمک قم+ عکس

تالاب بهشت معصومه

یکی دیگر از مقاصد بی‌نظیر برای طبیعت‌گردان و شیفتگان طبیعت، تالاب بهشت معصومه است. این تالاب تنها تالاب استان قم است که در تمام فصول نواحی آبی خود را حفظ می‌کند و میزبان پرندگان کمیابی نظیر مرغابی، غاز و حواصیل است.

با اینکه این تالاب وسیع به عنوان مکانی بی‌نظیر برای تماشای پرندگان به شمار می‌رود، اما نواحی خشک اطراف آن از جمله جاده‌های خاکی اطراف تالاب، می‌تواند به عنوان یک پیست آفرودی طبیعی برای آفرودسواران نقش‌آفرینی کند و در کنار همنشینی با تالاب و پرندگانش، یک سفر آفرودی هیجان‌انگیز را برایشان به ارمغان بیاورد.

قبل از سفر به این تالاب فراموش نکنید که ملزومات رفاهی را به همراه داشته باشید، چراکه این تالاب از دسترسی به امکانات شهری محروم است. برای رسیدن به این تالاب، از بزرگراه تهران قم خارج می‌شوید و کمی جلوتر از سایت نیروگاه خورشیدی قم، وارد جاده خاکی‌ای می‌شوید که شما را به تالاب می‌رساند.

بررسی بهترین مناطق آفرودسواری در ایران را در این بخش مطالعه کنید.

خوش دره

خوش دره یکی از تماشایی‌ترین نقاط طبیعی استان قم است. کوهستان‌های سرسبز و مسیرهای صخره‌ای این دره، ویژه‌ترین مقصد را برای آفرودساران در این استان رقم می‌زند. خوش دره در جنوب استان قم واقع شده، جایی که در مجاورت استان‌های مرکزی قرار گرفته و از این نظر از آب‌و‌هوای نمکی شمال قم به دور است و می‌تواند لحظات خوشی از حضور در طبیعت و هوای پاک را برای شما به ارمغان بیاورد. برای رسیدن به خوش دره به کرمجگان بروید و سپس به سمت جنوب حرکت کنید و به اطمینان حاصل کنید که ملزومات سفر را به همراه دارید.

سد کبار

جالب است بدانید سد کبار قم قدیمی‌ترین سد قوسی در جهان است. نواحی خاکی اطراف این سد تفرجگاهی دیدنی و جذاب است که مکان مناسبی برای سفرهای خانوادگی و یا دوستانه به شمار می‌رود. سفر آفرودی به سد کبار شامل عبور از جاده‌های نسبتاً ناهموار و نظاره کردن حرکت خورشید و ابرها در پهنه‌ی آسمان خواهد بود. از بزرگراه خلیج فارس و یا روستای خورآباد خود را به این سد برسانید و اطمینان حاصل کنید که ملزومات سفر را به همراه دارید.

روستای فردو

روستای سرسبز فردو با جاده‌های دیدنی‌اش، می‌تواند انتخاب مناسبی برای آفرودسوارانی باشد که هوس خروج از شهر و ورود به روستاهای دلنشین را کرده‌اند. این روستا در محیطی طبیعی رشد کرده و با درخت‌ها و درختچه‌ها و تپه‌های سرسبز عجین شده‌است.

سفر به روستای فردو در هر فصل سال جذابیت‌های به‌خصوصی برای شما خواهد داشت، به‌خصوص در زمستان که پوشش سفید برف بر تمام روستا حاکم می‌شود. برای سفر به فردو، ابتدا به کهک بروید و سپس به سمت روستای وسف حرکت کنید.

با تیونینگ به خودروهای خود قدرت و جذابیت ببخشید.

دره خرجال

در نزدیکی روستای فردو، دره‌ای تماشایی در میان کوهستان‌های استان قم قرار گرفته که از اولین مقصدهای بازدیدکننده‌های داخلی و خارجی به شمار می‌رود. دره خرجال با وجود طبیعتِ صخره‌ای، سرشار از رودخانه‌ها و جویبارهای طبیعی است که در تمام فصول سال، آب‌و‌هوایی کم‌نظیر را به دره خرجال هدیه می‌دهند.

با وجود اینکه این دره بیشتر مقصد کوهنوردان است تا آفرودسواران، اما ویژگی‌هایی نظیر جاده‌های منحصر‌به‌فرد و برخورداری از طبیعت مناسب کمپینگ، باعث جلب نظر آفرودسواران نیز شده‌است. دره خرجال در مجاورت روستاهای ویریج و خاوه قرار گرفته که با گذر از روستای کهک می‌توانید به آن‌ها برسید. به شما توصیه می‌کنیم امکانات رفاهی و بهداشتی را به همراه داشته باشید.

آفرودسواری در دره خرجال قم

 کویر غدیر اسب

این کویر در جنوب شرق استان قم قرار گرفته و یکی از مهجورترین مکان‌های دیدنی این استان است. کویر غدیر اسب نمک‌زاری با زیست‌بوم مخصوص به خودش است که به دلیل باقی ماندن در شرایط بکر و دست‌نخورده، همچنان چهره‌ی طبیعی خودش را حفظ کرده‌است و می‌تواند به عنوان یکی از مقصدهای طبیعی رانندگان آفرودی استان قم به شمار برود. برای رسیدن به این کویر باید از روستای حسین آباد به سمت شرق حرکت کنید و ملزومات سفر را به همراه داشته باشید.

در نتیجه

سفر به استان قم و آفرودسواری در میان سنگ‌زارها و تپه‌های گرم و دلچسبش، قابلیت این را دارد تبدیل به زیباترین خاطره شما شود و یادآور لحظاتی سرشار از هیجان و ماجراجویی باشد. بنابراین حتما آن را در برنامه‌های خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی