آشنایی با انواع تکنیک آفرود سواری

آشنایی با انواع تکنیک آفرود سواری

چکیده هایی از این اخبار

آفرود سواری به عنوان یکی از تفریحات هیجان انگیز مورد علاقه عاشقان دنیای رانندگی است. همانطور که می‌دانید مسیرهای مختلفی برای آفرود سواری وجود دارند؛ از تپه‌های شنی گرفته تا جاده‌های سنگلاخی و کوهستانی و حتی مراتع جنگلی و باتلاقی که هر کدام جاذبه‌های مختلفی را خواهند داشت. نکته‌ای که وجود دارد این است که رانندگی در هر کدام از این مسیرها با تکنیک‌های مختلفی صورت می پذیرد. بدین صورت می‌توان گفت که اینگونه نیست که هر مسیر آفرود سواری را بتوان با یک تکنیک خاص رانندگی کرد. با ما همراه باشید تا با تکنیک آفرود سواری در مسیرهای مختلف آفرودی آشنا شوید.

تکنیک آفرود سواری در سربالایی

به هنگام آفرود سواری به احتمال زیاد وارد مسیرهای تپه‌ای شده و چنین مسیرهایی را بالا و پایین خواهید رفت. رانندگی در مسیرهای سربالایی در جاده با مسیرهای آفرودی کمی متفاوت خواهد بود. در جایی که به شما توصیه می‌کنیم تا در یک سربالایی جاده‌ای تا جای ممکن سرعت بالاتری را پیش از مسیر سربالایی داشته باشید، در اینجا توصیه دیگری را برای شما داریم. در اینجا بهتر است تا به هنگام شروع حرکت با دنده دو آغاز کنید و پس از رسیدن به یک سرعت مناسب سعی کنید تا همان سرعت را تا انتهای مسیر حفظ کنید. این وضعیت باعث می‌شود تا مسیر آفرودی را با احتمال موفقیت بیشتری طی کنید.

 خرید خودرو آفرودی پاترول از طریق کار ازما در تمامی مناطق ایران

به هنگام آفرود سواری در مسیرهای سربالایی سعی کنید تا از مسیری که طی خواهید کرد مطمئن باشید. با این کار به احتمال زیاد قادر خواهید بود تا مسیر را با راحتی بیشتری طی کنید. سعی کنید تا در یک مسیر سربالایی آفرودی هیچ وقت فرمان خودرو را با سرعت زیاد به طرفین نچرخانید. بدین دلیل که خطر از دست دادن کنترل خودرو بیشتر خواهد شد.

تکنیک آفرود سواری در سرازیری با آفرود

آفرود سواری در مسیرهای سراشیبی از حیث اینکه می‌تواند خطر از دست دادن کنترل خودرو وجود داشته باشد، کمی چالش برانگیز است. برای اطمینان از فرود موفق در سرازیری، بهتر است تا از نکات زیر کمک بگیرید:

بهتر است تا به هنگام آفرود سواری در سرازیری همواره با دنده‌های پایین حرکت کنید تا کنترل خودرو آسان‌تر باشد. همچنین این کار باعث خواهد شد تا فشار وارد شده بر ترمز خودرو کمتر باشد و رانندگی در سراشیبی را ایمن‌تر خواهد کرد. سعی کنید تا یک سرعت مناسب را انتخاب کرده و در همان سرعت باقی بمانید. اگر دقت کرده باشید، خودروهای پیشرفته آفرودی از سیستم ترمز تپه بهره می‌برند که خودرو را با یک سرعت ثابت در یک مسیر سراشیبی پایین می‌برند.

افرود در سر پایینی

یک تکنیک آفرود سواری دیگر برای رانندگی در مسیرهای سراشیبی این است که فاصله ایمن خود را با وسیله نقلیه جلویی خود حفظ کنید و سعی کنید تا زمان واکنش کافی را برای ادامه مسیر داشته باشید. برای ترمزگیری بهتر است تا به جای ترمزگیری‌های شدید، از ترمزگیری‌های ملایم استفاده کنید. بدین دلیل که ترمزگیری‌های شدید باعث می شود تا چرخ‌ها قفل کنند که خود ممکن است باعث شود تا کنترل خودرو از دست برود..

جدیدترین اطلاعات درباره تیونینگ تاک را دنبال کنید.

تکنیک آفرود سواری در شن و ماسه

آفرود سواری در تپه‌های شنی، یکی از هیجان انگیزترین گزینه‌ها بین آفرود سواران است. با پیروی از تکنیک‌های آفرودی زیر برای رانندگی در شن و ماسه بیابان، از حوادث ناگوار جلوگیری کنید:

کاهش فشار باد تایرها یک تکنیک آفرود سواری مهم است. لاستیک‌های شما در فشار معمول خود برای حرکت در سطوح شن و ماسه ای مشکل خواهند داشت. هرچه فشار لاستیک کمتر باشد، سطح تماس تایر با ماسه بیشتر خواهد بود. هنگامی که مسیر شن و ماسه ای را ترک کردید، لاستیک‌های خود را تا فشار استاندارد باد کنید.

نحوه درست انجام آفرود چیست؟ مکان های مناسب آفرود در ایران را بشناسید.

تکنیک آفرود سواری کلیدی بعدی برای رانندگی در مسیر شن و ماسه ای، حفظ سرعت حرکت است. شما نباید شتاب زیادی را در رانندگی‌های آفرودی بگیرید. این کار باعث می شود تا چرخ‌های شما در ماسه فرو بروند. در عوض، فشار آهسته و ثابتی را به پدال گاز خود وارد کنید. قبل از اینکه از تپه بالا بروید، سرعت خود را افزایش دهید و در حالی که صعود می کنید، همان سرعت را حفظ کنید.

یه هنگام آفرود سواری بهتر است تا هر از چند گاهی از وسیله نقلیه خود خارج شوید تا از نزدیک به محیط اطراف خود نگاه کنید. اگر آثاری از مسیرهای رانندگان دیگر می بینید، اغلب ایده خوبی است که آن مسیرها را دنبال کنید. اگر اثری نمی بینید، در بالای تپه بایستید تا ببینید به کدام سمت باید رانندگی کنید.

آفرود در شن و ماسه

تکنیک آفرود سواری مهم بعدی این است که از چرخش‌های تند وسیله نقلیه خود خودداری کنید. فشار کم لاستیک به این معنی است که وزن و نیروی بیشتری روی تایرهای خودروی شما وارد می شود. ترکیب آن با چرخش ناگهانی می تواند باعث آسیب دیدن تایر شود.

خرید خودرو آفرودی در کار ازما به صورت قسطی با شرایط عالی

تکنیک آفرود سواری در گل و لای

آفرود سواری در مسیرهای پر از گل و لای چیزی است که بسیاری از کشاورزان و کارگران روستایی به آن عادت کرده اند. در اینجا با تکنیک آفرود سواری در چنین مسیرهایی آشنا می‌شوید. نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که قبل از ورود به مسیرهای دارای گل و لای بهتر است تا کمی سرعت خود را افزایش دهید. تا جایی که می‌توانید در خط مستقیم رانندگی کرده و به دنبال کاهش سرعت نباشید. بدین دلیل که این گل و لای‌ها به طور طبیعی پیشرفت شما را کند خواهند کرد. سعی کنید تا سرعت خود را بالا نگه دارید و در دنده‌های بالاتر حرکت کنید.

تمامی اصطلاحات آفرود را به طور جامع و کامل بشناسید.

اگر مشاهده کردید که ماشین شروع به لیز خوردن و گردش به طرفین می‌کند، شتاب خود را کاهش دهید و فرمان را در جهت مخالف بچرخانید. این امر ممکن است کمی چالش برانگیز باشد و بهتر است تا قبل از ورود به مسیرهای اصلی، کمی در مسیرهای ساده‌تر تمرین کنید. اگر تشخیص داده‌اید که باید از مسیر با گل و لای زیاد عبور کنید، بهتر است تا کمی باد تایرها را کاهش دهید. همچنین پس از خروج از مسیر، بهتر است تا باد تایرها را به فشار نرمال خود بازگردانید.

توصیه های ایمنی آموزش آفرود سواری

در آموزش‌های فراگیری تکنیک آفرود سواری به خاطر داشته باشید که مهمترین چیز در آفرود سواری حفظ جوانب ایمنی است. سرعت بالا در آفرود سواری به هیچ وجه مناسب نخواهد بود. در طول آفرود سواری شاید رسیدن به یک نقطه از جایی که در آن قرار دارید، غیر ممکن باشد. سعی نکنید که با امتحان کردن روش‌های خطرناک، ایمنی خود و اطرافیانتان را به خطر بیندازید.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن!

سعی کنید تا مسیرهای موجود را دنبال کنید و به دنبال حرکت در مسیرهای ناشناخته نباشید. بهتر است تا قبل از حرکت در مسیرهای صعب العبور، ابتدا در آن مسیر به طور پیاده حرکت کنید. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر یک مسیر خاصی را انتخاب می کنید، باید راهی باشد که بتوانید به آسودگی دوباره از آن مسیر بازگردید. در ضمن به جای تنهایی سفر کردن، بهتر است تا در گروه‌های آفرودی به ماجراجویی در طبیعت بروید.

هم‌چنین به خاطر داشته باشید تجهیزات ضروری مانند جعبه کمک‌های اولیه، آب آشامیدنی و غذا و لوازم برقی کارآمد مانند پاور بانک یا شارژر را با خود همراه داشته باشید. قبل از شروع سفر، شرایط آب و هوایی مقصد را به خوبی چک کرده و لباس مناسب با آن را انتخاب کنید. رعایت همین نکات ساده موجب می‌شود دغدغه‌های مضطرب کننده کاهش یابد و از کیفیت سفر کاسته نشود.

تجربه‌ سفری مهیج و مقرون به صرفه با اجاره آفرود در کار ازما.

 

توصیه ایمنی در آفرودسواری+عکس

سخن آخر

در این مقاله از کار ازما سعی بر این شد با آموزش تکنیک آفرودسواری و یادآوری نکات و توصیه‌های ایمنی، به شما در تجربه‌ای هیجان‌انگیز از آفرودسواری کمک شود. بنابراین مهم است مهارت‌های رانندگی و مسیرشناسی خود را افزایش دهید و در شرایط اضطراری از تکنیک‌های گفته شده بهره‌مند شوید.

2 پاسخ

  1. سلام ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که که دنده کمک پاترولو چجوری میشه تعویض کرد؟

    1. با سلام امیدوارم مطالب براتون مفید بوده باشه
      دنده کمک پاترول به طور کلی دارای ۴ حالت مختلف است که کنترل‌های مختلفی را بر روی دیفرانسیل‌های خودرو اعمال خواهد کرد. حالت N به معنی حالت خلاص است و در این شرایط خودرو حتی در حالت دنده نیز قرار داده شود، حرکت نخواهد کرد. حالت H2 به معنای حرکت خودرو با دیفرانسیل عقب است و در چنین حالتی دیفرانسیل‌ جلو درگیر نخواهد بود. حالت H4 به معنای چهار چرخ متحرک بوده و تمامی چرخ‌ها از گیربکس خودرو نیرو خواهند گرفت. H به معنای حرکت با سرعت بالا خواهد بود. حالت L4 نیز به حالتی گفته می‌شود که قرار است تا خودرو با سرعت پایین در مسیرهای سخت آفرودی حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی