10 مکان حیرت انگیز آفرودسواری در یزد

10 مکان حیرت انگیز آفرودسواری در یزد

چکیده هایی از این اخبار

در این مقاله از سایت تخصصی آفرودسواری آفرودیو، با معرفی 10 مکان زیبا و جذاب آفرودسواری در یزد، به شما در شناخت بیشتر استان یزد کمک خواهیم کرد. گوشه‌گوشه‌ی این استان سرشار از زیبایی‌های طبیعت است که در قالب کویرهای تماشایی، تلماسه‌های مرتفع و کوهستان‌های صخره‌ای خودنمایی می‌کند. استان یزد با قدمتی دیرینه، به عنوان یکی از کهن‌ترین استان‌های ایران شناخته می‌شود. شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهد که سکونت در این منطقه به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. بنابراین ارزش کند و کاو و گردشگری برای افراد اهل سفر را داراست.

لذت ماجراجویی به یادماندنی و مقرون به صرفه را با اجاره آفرود به خود هدیه دهید.

کویر کاراکال

تلماسه‌های نرم، بافت جانوری شگفت‌انگیز و مناظر تماشایی بیابانی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های پربازدیدترین کویر یزد، یعنی کویر کاراکال هستند. این کویر در شهرستان بافق استان یزد واقع شده و از سال‌های پیش، زمینه‌های ایجاد تاسیسات توریستی در آن فراهم شده‌است.

امروزه کویر کاراکال میزبان بازدیدکننده‌هایی‌ست که به قصد آفرودسواری و شب‌مانی، موتورسواری و رصد ستاره، کویرگردی و اقامت در مراکز بوم‌گردی به این منطقه سفر می‌کنند. برای سفر به کویر بی‌نظیر کاراکال، نیاز به حمل مجموعه کاملی از امکانات رفاهی ندارید، چراکه کمپینگ و اقامتگاه‌های متعددی در دسترس شما قرار خواهند گرفت که بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهند.

برای رسیدن به این کویر، در بزرگراه بافق – یزد، وارد جاده سنگ‌آهن مرکزی شوید تا به یک میدان برسید، از خروجی سوم خارج شوید و مسیر را ادامه دهید تا به یک میدان دیگر برسید. دوباره خروجی سوم را در پیش بگیرید و به سمت روستای باقرآباد حرکت کنید. در نهایت از روستای باقرآباد نیز بگذرید و به سوی صادق‌آباد بروید تا تلماسه‌های مرتفع کاراکال پیش چشمان شما نمایان شوند.

مطالعه مقاله بهترین مکان‌های آفرودسواری در ایران پیشنهاد می‌شود.

آفرودسواری در کویر کاراکال یزد+عکس

باغ شادی

34 هزار هکتار درخت، بوته و درختچه‌ی جنگلی از جاذبه‌های دیدنی باغ شادی هرات استان یزد است. باغ شادی از معدود فضاهای سبز طبیعی استان یزد است که مقصدی بسیار تماشایی برای آفرودسواران بومی استان یزد خواهد بود.

جاده‌های خاکی و طبیعت سرسبز و به دور از تمدن، از زیبایی‌های این منطقه است که می‌تواند دل هر آفرودسواری را برباید. برای رسیدن به باغ شادی ابتدا باید وارد شهر هرات (مرکز شهرستان خاتم) شوید و سپس به سمت دهستان چاهک حرکت کنید و مسیر باغ شادی را پی بگیرید. فراموش نکنید که حتماً ملزومات رفاهی اولیه را با خود به همراه داشته باشید. برای محافظت و آگاهی بیشتر در این مسیر، می‌توانید مقاله نکات قبل از آفرود را مطالعه کنید.


کویر بافق

یکی دیگر از دیدنی‌ترین کویرهای استان یزد، کویر بافق است که سطح آن از رس و شوره‌زار تشکیل شده و یکی از بهترین مقاصد آفرودسواری در استان یزد است. کویر بافق دست‌نخورده تر از کویر کاراکال است و به جهت نقطه قرارگیری‌اش، روزهای سرد و ابری بیشتری نسبت به کاراکال دارد. تپه‌های شنی مرتفع و گستره‌ی وسیع شنی برای آفرودسواری، از جاذبه‌های تکرارنشدنی این کویر است.

برای شب‌مانی نیز علاوه بر کمپینگ، می‌توانید به مراکز اقامتی کویر و یا مرکز شهر بافق مراجعه کنید. برای رسیدن به کویر بافق از بزرگراه یزد بافق استفاده کنید و فراموش نکنید که علاوه بر همراه داشتن حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی، تدابیر آفرودسواری در بیابان را نیز رعایت کرده‌اید.

آفرودسواری در بافق یزد+عکس

پیست موتور کراس یزد

به جز مسیرهای بیابانی که پیست‌های طبیعی آفرود در یزد به شمار می‌روند، شاید به دنبال پیست آفرودی شهری نیز بگردید و به همین جهت، پیست موتور کراس یزد برای شما انتخاب خوبی خواهد بود. این پیست که از مسیرهای پیچ‌درپیچ و پر از مانع تشکیل شده، می‌تواند انتخاب معقولی برای آفرودسوارانی باشد که نمی‌خواهند برای تجربه‌ی هیجانِ آفرودی از شهر خارج شوند. پیست موتور کراسِ یزد در کنار پارک کوهستان یزد قرار گرفته و از طریق بزرگراه یزد می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

کمپ های کویری شهر یزد

در شمال شهر یزد، بهترین کمپ‌های کویری قرار گرفته‌اند که علاوه بر بازدیدکننده‌های داخلی، توسط بازدیدکننده‌های خارجی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند و بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهند. این کمپ‌ها شامل کمپ باران، پیک‌نیک، حرکت، اکوکمپ شباهنگ، کمپ هفت‌سنگ و سندباد است که همگی در مجاورت تالابِ تماشاییِ پساب قرار گرفته‌اند و می‌توانند بهترین مقصد برای سفر آفرودیِ رانندگانی باشد که قصد شب‌مانی در دل کویر و بیابان را دارند اما از امکانات کمپینگ برخوردار نیستند. برای دسترسی به این کمپ‌های کویری از دروازه قرآن وارد جاده نصر شوید و مستقیم به سمت حوض جعفر حرکت کنید.

برای خرید خودرو آفرودی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت کلیلک کنید.

منطقه حفاظت‌شده کوه بافق

منطقه حفاظت‌شده کوه بافق به بافت جانوری حیرت‌انگیزش مشهور است. شغال، پلنگ، کاراکال، گرگ و افعی از دیدنی‌ترین حیوانات این منطقه حفاظت‌شده هستند که می‌تواند برای آفرودسوارانی که به دنبال نظاره کردن جاذبه‌های طبیعت وحشی هستند بسیار جذاب باشد. منطقه حفاظت‌شده کوه بافق با حدود 88 هزار هکتار مساحت، طیف وسیعی از بوم کوهستانی و صخره‌ای را در خودش جای داده که می‌تواند به عنوان مقصد مناسبی برای کوهنوردان نیز خودنمایی کند. برای دسترسی به این منطقه حفاظت‌شده‌ی تماشایی، باید خودتان را به شهر بافق برسانید و سپس با استفاده از جاده بافق، وارد منطقه حفاظت‌شده شوید.

دره آدرشک مهریز

دره آدرشک، نگینِ سبزِ استان یزد است. مسیر سرسبز و تماشایی در دل دره‌ای که توسط کوه‌های سرزنده و صخره‌ای محاصره شده، بهترین تجربه‌ی جاده‌ای شما در استان یزد را رقم خواهد زد. دشتِ سبز و پُر گل، آبشار و یخچالِ طبیعی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های دره آدرشک است که نباید دیدنشان را از دست بدهید. برای رسیدن به این دره از غرب شهر مهریز وارد جاده کنج کوه شوید و نرسیده به روستای تنگِ چنار وارد دره آدرشک مهریز شوید. فراموش نکنید که حتماً ملزومات رفاهی و بهداشتی را به همراه داشته باشید.

آفرودسواری در دره ادرشک مهریز یزد+عکس

روستای ندوشن

روستای ندوشن یکی از دیدنی‌ترین روستاهای استان یزد است که به شکلی حیر‌ت‌انگیز با تاریخ گره خورده‌است. ساختمان‌های قدیمی و دروازه‌ها و برج‌های قلعه، از تماشایی‌ترین جاذبه‌های این روستا است. مردمِ خون‌گرم این روستا در کنار مظاهر زندگی روستایی، می‌توانند آرامش خیالی را برای شما به همراه بیاورد که هر انسانی به آن نیاز دارد. دسترسی به روستای ندوشن از طریق ورود شهر مبید و جاده ندوشن ممکن خواهد بود.

ترکیب قدرت و زیبایی ماشین آفرودی با تیونینگ در آفرودیو.

دخمه زرتشتیان (برج خاموشان)

اگر شیفته‌ی تاریخ هستید و هوسِ یک سفر تاریخی آفرودی به همراه خانواده را کرده‌اید، دخمه زرتشتیان که در 15 کیلومتری شهر یزد قرار گرفته بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. مجموعه بناهای تاریخی این ناحیه همواره موردبازدید زرتشتیان و توریست‌ها قرار می‌گیرد و به عنوان یک گوهر تاریخی در دل طبیعتِ خشک و بیابانی یزد خودنمایی می‌کند. برای رسیدن به مجموعه تاریخی مسیر کوتاهی در پیش دارید، تنها کافی است 15 کیلومتر از جنوب شرقی یزد به سمت منطقه صفائیه حرکت کنید تا دخمه زرتشتیان را بیابید.

روستای ده بالا

در 50 کیلومتری شهر یزد، در دل کوه‌های بیابانی، روستایی سرسبز و یگانه قرار گرفته که طبیعتی باورنکردنی را در دل خودش جای داده‌است. در پاییز و بهار منظره‌ای بسیار تماشایی از برگ‌ریزان و شکوفه‌ی درختان روستا پدید می‌آید و در زمستان تمام منطقه روستایی به زیر پوشش برف فرو می‌رود. راه‌های منشعب‌شده از این روستا می‌تواند انتخاب چالش‌برانگیزی برای آفرودسوارانی باشد که شیفته‌ی تماشای زندگی روستایی نیز هستند. برای رسیدن به این روستا از جاده ده بالا طرزجان که از بزرگراه یزد ابرکوه جدا شده استفاده کنید.

در نتیجه

استان یزد با قدمتی به بلندای تاریخ و مکان‌های باستانی خیره‌کننده، ترکیبی از تپه و کویر و قلعه‌های زیبا، بستری مناسب برای آفرودسواران است که با گشت و گذار در مکان‌های معرفی شده آن را به یادماندنی خواهد کرد. امید است این مقاله برای شناخت بیشتر این استان مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی