کار ازما

10 مکان آفرودسواری در کرمان که نمی شناسید

10 مکان آفرودسواری در کرمان که نمی شناسید

چکیده هایی از این اخبار

از آنجایی که سایت تخصصی آفرودسواری کار ازما همیشه در تلاش بوده است با معرفی بهترین مناطق آفرودسواری در ایران به شما در انتخاب مقصد برای آفرودسواری کمک کند، در این نوشته به معرفی بهترین و جذاب‌ترین مناطق آفرودسواری در کرمان پرداخته است. همراه ما باشید.

استان کرمان به دشت‌ها و بیابان‌های منحصربه‌فردش مشهور است و به همین علت یکی از شناخته‌شده‌ترین استان‌های آفرودی ایران به شمار می‌رود، اما شگفتی‌های طبیعی این استان برای آفرودسواران تنها به بیابان‌های گرم و رنگارنگ خلاصه نمی‌شود. قبل از آغاز مطالعه‌ی این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعت بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد.

برای اجاره آفرود با قیمتی باورنکردنی کلیک کنید.

کلوت شهداد

کلوت شهداد به برج‌های بیابانیِ دشت لوت گفته می‌شود که مانند آسمان‌خراش‌های رعب‌آور در دل کویر خودنمایی می‌کنند. این کلوت‌ها سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می‌کند و بهشت آفرودسواران کویرنورد هستند. شن‌های نرم و داغ در کنار سطح سخت بیابان و نمکزار شهداد، تصاویری خیره‌کننده از حکم‌فرمایی بیابان در چشمان شما خلق می‌کنند و شما را به آفرودسواری در پهنه‌ی شن‌زارهای شگفت‌انگیز دعوت می‌کند. 

آفرودسواری در کلوت شهداد آن‌قدر شناخته‌شده است که حتی تورهای مسافرتی به‌خصوصی در دشت لوت، اقدام به اجاره دادن خودروهای آفرودی برای بازدیدکنندگان می‌کنند! از تپه‌های شنی تا مسیرهای سخت بیابانی و بیراهه‌های خشک و داغ، کلوت شهداد کم‌نظیرترین مسیرهای بیابانی را در اختیار آفرودسوارانی مانند شما قرار می‌دهد که در هیچ‌کجای دنیا مانندش را پیدا نخواهید کرد.

برای رسیدن به این مکان بی‌نظیر از جاده قدیمِ کرمان بم استفاده کنید تا به سیرچ برسید و سپس جاده شهداد را دنبال کنید و زمانی که به دوراهی شهداد و گلبافت رسیدید، در مسیر شهداد برانید تا سازه‌های بیابانی شگفت‌انگیز شهداد در پیش چشمان شما خودنمایی کنند. قبل از سفر به کلوت شهداد به هیچ عنوان فراموش نکنید که تدابیر بیابان‌نوردی و آفرود بیابانی را در نظر گرفته‌اید و ملزومات کامل سفر را به همراه دارید.

آفرودسواری در کلوت شهداد کرمان+ عکس

 

پیست موتور کراس و آفرود بم

در شمال شهرِ بم، منطقه‌ای بی‌نظیر با عنوان پیست آفرودی بَم برای موتورسواران و آفرودسواران تجهیز شده که اولین پاتوق آفرودبازان شهر بم است. در دل جاده‌ای که از بخش شمالی شهر منشعب شده، منطقه‌ای وسیع و آزاد برای شما در نظر گرفته شده تا با خیال آسوده به آفرودسواری و حتی اجرای حرکات نمایشی بپردازید. مهم‌ترین ویژگی متمایزکننده‌ی این پیست آفرودی نسبت به دیگر پیست‌ها، در این مورد نهفته‌است که پیست بم فاقد جاده‌های مستقیم است و مسیرهای آزادتری را در دل خود جای داده تا شما به آزادترین شکل ممکن در دشت و بیابان ویراژ دهید. برای رسیدن به این پیست آفرودی، سوار بر خودروی آفرودی‌تان شوید و در بلوار تختی به سمت شمال بتازید.

گندم بریان

گندم بریان گستره‌ای بی‌کران از گرمای اعجاب‌آور و سنگ‌های آتشفشانی سیاه و شگفت‌انگیز است که از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در استان کرمان به شمار می‌رود. گندم بریان به شکلی کم‌نظیر محل تلاقی بیابانی وسیع و داغ در کنار نمکزارها و تلماسه‌های تماشایی است که هر آفرودسواری را به ماجراجویی اعجاب‌انگیز فرا می‌خواند. کویرنوردی، عکاسی، شترسواری و تماشای شهاب‌باران از دلرباترین تفریحات گندم بریان است که هر ساله تعداد بی‌شماری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند. برای رسیدن به گندم بریان، ابتدا خودتان را به شهر شهداد برسانید و سپس در جاده نهبندان حرکت کنید تا کمی بعد از نمک‌زار شهداد به این منطقه‌ی شگفت‌انگیز برسید. همچنین مطمئن باشید که تدابیر سفر به بیابان را رعایت کرده‌اید و امکاناتِ موردنیاز را به همراه دارید. پیشنهاد می‌کنیم در فصل‌های سرد سال به گندم بریان سفر کنید تا دچار گرمازدگی نشوید و از حشرات بیابانی نیز در امان باشید.

آفرودسواری در گندم بریان کرمان+ عکس

پارک ملی خبر

دامنه‌های مرتفع کوهستانی، دشت‌های سرسبز و زمین‌های گرمسیرِ این پارک ملی، شما را به یاد کرانه‌ی نفس‌گیر سیرِنگیتی در قاره‌ی آفریقا می‌اندازد که مهد شگفتی‌های طبیعت است. پارک ملی خبر از مهم‌ترین زیست‌بوم‌های جانوران ایرانی نظیر قوچ، پلنگ و خرسِ آسیایی به شمار می‌رود و امروزه سهم زیادی از توریسم استان کرمان را به خودش اختصاص داده‌است. این پارک ملی جاذبه‌های ویژه‌ای برای آفرودسواران دارد، از جاده‌هایی که در دل طبیعت گم می‌شوند تا رودخانه‌های پرخروش و باغ‌های پُربرکتِ میوه و درختان کهنسال و باستانی. 

برای رسیدن به این مقصد بی‌نظیرِ آفرودی، ابتدا باید به شهر بافت بروید و در دو راهی بدرآباد به سمت روستای خبر حرکت کنید. فراموش نکنید که ملزومات رفاهیِ سفر آفرودی را به همراه داشته باشید، چراکه این منطقه فاقد دسترسی به امکانات گردشگری است.

با تیونینگ خودرو آفرودی خود، به ارتقا و ایمنی آن کمک کنید.

ریگ یلان

از دیگر شگفتی‌های آفرودسواری در کرمان، آشنایی با ریگ یلان است که با مساحت 150 کیلومتر، میزبان بلندترین تپه‌ی ماسه‌ای دنیا به ارتفاع 475 متر است! ریگ یلان کرانه‌ای وسیع است که در دلش تپه‌های ماسه‌ای نفس‌گیر را جای داده که در هیچ جای دنیا مانندش پیدا نمی‌شود. پیاده‌روی در نوک تپه‌ها و یا آفرودسواری بر پهلوی تلماسه‌ها، از محبوب‌ترین تفریحاتی‌ست که هر توریستی به عشقِ آن به این بیابانِ اعجاب‌انگیز قدم می‌گذارد. در صورتی که ریگ یلان سفر می‌کنید، از عکاسی و شب‌مانی غافل نشوید تا بتوانید کامل‌ترین تجربه‌ی همنشینی با دنیای ماسه‌ای یلان را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. برای رسیدن به این منطقه‌ی بی‌نظیر، ابتدا باید به روستای ده سلم بروید و سپس به سمت ریگ یلان حرکت کنید. 

 

روستای کشیت

طبیعت دل‌انگیز روستای کشیت گوهر سبز استان کرمان است. این روستا با آبشار مشهورش شناخته می‌شود، آبشاری خروشان که در دل بیابان واقع شده و این همنشینی یگانه، چشمان هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند. نواحی آبی و طبیعی اطراف روستای کشیت مانند تکه‌ای جداافتاده از بهشت است که بر روی زمین تصویر شده است.

روستای کشیت و مسیر دسترسی به آبشار آن و طبیعت منحصربه‌فردی که درباره‌اش گفته شد، به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های آفرودی شما را در استان کرمان رقم خواهند زد. با خودروی آفرودی‌تان به دل بزرگراه بم – کرمان بزنید و در مواجه با روستای نی بید، جاده گلباف را دنبال کنید تا به کشیت برسید. همچنین اطمینان حاصل کنید که ملزومات سفر را به همراه دارید. 

 

غار ایوب

2700 متر بالاتر از سطح زمین، غاری با دهانی به قطر 50 متر خودنمایی می‌کند که شما را به دل تاریک و عمیقش فرا می‌خواند، دلی که تاریخی رازآلود را درون خود جای داده و انتظار کاشفان را می‌کشد. غار ایوب فقط با خودروهای آفرودی و بعد از فتح مسیرهای ناهموار و شیب‌دار قابل‌دسترسی است و از این نظر، می‌تواند یک مقصد چالش‌برانگیز برای آفرودسوارانی باشد که قصد دارند علاوه بر فاصله گرفتن از فضای شهری، دلی به طبیعت خشک و اسرارآمیز کرمان بزنند و از بزرگترین غار طبیعی ایران نیز دیدن کنند. این غار در جنوب غربی شهر انار و امتداد جاده دهج جوزم قرار گرفته است. مثل همیشه، ملزومات سفر آفرودی را به همراه داشته باشید. 

 

پیست موتور کراس کرمان

اگر از آن دسته آفرودسوارانی هستید که شیفته‌ی پیست‌های استاندارد هستند و کمتر برای سفر آفرودی از شهر خارج می‌شوند، شهر کرمان دست شما را خالی نخواهد گذاشت. پیست موتور کراس کرمان در شرق شهر واقع شده و از آن دست پیست‌های کراس است که هم برای استفاده موتورسواران و هم برای حرکات نمایشی آفرودبازان مجهز شده است. این پیست از جاده‌های ناهموار و پیچ‌در‌پیچ استاندارد بهره‌مند است و بهترین دسترسی را به خدمات و امکانات شهری دارد و می‌تواند تجربه‌‌ای بی‌نظیر از آفرودسواری آخر هفته را برای شما به ارمغان بیاورد. برای رسیدن به این پیست از خیابان شهدا به سمت گورستان حرکت کنید.

خواندن مقاله آشنایی با انواع تکنیک آفرودسواری توصیه می‌شود.

لاله‌زار بردسیر

شهرستان لاله‌زار در میان کرمانی‌ها از شهرتی بی‌اندازه برخوردار است، اما آنچه که آفرودسواران از شهرستان‌های حاشیه‌ی استان می‌خواهند چیز دیگری‌ست. کوهستان‌های تماشایی، دریاچه‌ی پرآب و مسیرهای خاکی چالش‌برانگیز از موهبت‌های این شهرستان برای آفرودبازانی‌ست که به امید یک تجربه‌ی آفرودی تازه از شهر خارج شده‌اند. تجربه‌ی تمام عناصر یادشده در کنار تماشای گلستانِ مشهور لاله زار و میهمان شدن در اقامتگاه‌ها و ثبت چند عکسِ به‌یادماندنی، بهترین تصاویر آفرودیِ شما از لاله‌زار را رقم خواهند زد. برای رسیدن لاله‌زار، از شهر بافت به سمت شمال حرکت کنید. 

آفرودسواری در لاله زار بردسیر کرمان+ عکس

روستای سیرچ

تجربه‌ی آفرود در روستایِ سرسبزِ سیرچ از آن‌هایی‌ست که از دست دادنش دلتان را خواهد فشرد! طبیعتِ سبز و تماشایی این روستا در استان کرمان کم‌نظیر است و همواره موردبازدید کرمان‌نشینان قرار می‌گیرد. رودخانه‌های فصلی در کنار درخت‌های پیر و جوان که در هر فصل رنگ عوض می‌کنند و زیبایی‌های فصل‌ها را به رخ آدمیان می‌کشند، از جذابیت‌های تماشاییِ این روستا است. برای سفر به سیرچ، در جاده بم کرمان حرکت کنید و بعد از قرارگیری در جاده سیرچ، خودتان را به این روستای دیدنی برسانید.

سخن آخر

با معرفی 10 مکان مناسب برای آفرودسواری در کرمان، مقدمات آشنایی هرچه بیشتر شما با این استان زیبا و خوش آب و هوا فراهم شد. از کویرهای جذاب گرفته تا پیست‌های موتورسوای و صخره‌ها، همه و همه برای وجد آوردن یک آفرودسوار اهل هیجان کافیست. امیدواریم این مقاله مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی