آشنایی با 10 مکان حیرت انگیز آفرودسواری در اراک

آشنایی با 10 مکان حیرت انگیز آفرودسواری در اراک

چکیده هایی از این اخبار

آفرودسواری در اراک به واسطه طبیعت بکر و دست نخورده آن، برای طرفداران این تفریح هیجان‌انگیز همواره لذت‌بخش و جذاب بوده است. در این سری از مقالات معرفی بهترین مکان‌های آفرودسواری در ایران به معرفی استان زیبای مرکزی می‌پردازیم.

با آفرودیو منبع معتبر خودروهای آفرودی در ایران همراه باشید.

 

پیست آفرودی اراک

پیست آفرودی اراک در جنوب غربی شهر اراک قرار گرفته و با اختلاف، بزرگترین پیست آفرودی ایران است و تمام ساعات هفت‌‌روز هفته میزبان شماست. این پیست آفرودی که دسترسی بسیار آسانی به خدمات شهری دارد، دارای بیشترین جاده‌های استاندارد آفرودی است و دست شما را برای اجرای انواع حرکات نمایشی آفرودی باز می‌گذارد.

پیست آفرودی اراک سالانه میزبان انواع مسابقات آفرودی در کلاس‌های مختلف است و امروزه به عنوان استانداردترین پیست آفرودی کشور شناخته می‌شود. برای رسیدن به این پیست آفرودی بی‌نظیر، باید وارد بزرگراه خلیج فارس شوید، به سمت میدان کوهنورد حرکت کنید و سپس مسیر پناهگاه کوه سرخه را در پیش بگیرید. 

تجربه خرید خودروهای آفرودی  را با آسودگی خاطر، از مابخواهید.

پیست آفرود استان اراک+عکس

بام تفرش

بام تفرش یکی از حیرت‌انگیزترین نقاط توریستی استان اراک است. این بام فاصله‌ی کمی تا شهر تفرش دارد و در گردنه خرازان قرار گرفته و با اینکه گردشگران کمی را به خود جلب می‌کند، اما می‌تواند یکی از ویژه‌ترین سفره‌های آفرودی شما را رقم بزند.

فتح‌ جاده‌های پیچ‌درپیچ این بام برای رسیدن به نوک آن می‌تواند یک تجربه‌ی بی‌نظیر جاده‌ای آفرودی باشد. همچنین این مکان به سبب برخورداری از شرایط آب‌و‌هوایی مناسب، می‌تواند طبع شما را متعادل کند و کمی ذهن و روان شما را از مصائب زندگی شهری دور کند. 

برای رسیدن به بام تفرش، وارد شهر تفرش شوید و سپس از جاده جلایر به سمت شمال حرکت کنید.


تالاب میقان

تالاب میقان یکی از مهم‌ترین تالاب‌های کشور است که بزرگترین زیست‌بوم پرندگان مهاجر در استان مرکزی به شمار می‌رود. این تالاب با وسعت 100 کیلومتر مربع، میزبان زیباترین تصاویر همنشینی پرندگان، طبیعت و تالاب پرآب است و به همین علت همواره موردبازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

امروزه با گسترش امکانات رفاهی، تالاب میقان به عنوان یک مقصد آفرودی جذاب برای آفرودسواران طبیعت‌دوست به شمار می‌رود. نواحی خاکی اما مرطوب اطراف این تالاب به شما این امکان را می‌دهد که در هوای پاکیزه، در جاده‌های خاکی آفرود کنید و بعد از چندین ساعت رانندگی مداوم، از کمپ کردن در کنار این تالابِ سرزنده لذت ببرید. برای رسیدن به تالاب میقان از بزرگراه شمالی اراک و روستای طرمزد استفاده کنید.

پناهگاه حیات وحش موته

205 هزار هکتار پناهگاه دست‌نخورده و طبیعی در شهرستانِ دلیجان، می‌تواند اولین انتخاب آفرودسوارانِ طبیعت‌دوستی باشد که هوس همنشینی با طبیعت را کرده‌اند. موته در جنوب استان اراک و شمال شرقی استان اصفهان واقع شده و همواره به عنوان یک مقصد تماشایی در میان آفرودسواران، طبیعت‌گردان و عکاسان محبوب است. گسترش طیف وسیعی از جانوران و گیاهان در این پناهگاه به همراه جاده‌های سرسبز و حیرت‌انگیز، باعث می‌شود که موته را به عنوان مقصد بعدی آفرودیِ خود انتخاب کنید. برای رسیدن به این پناهگاه، وارد شهر دلیجان شوید و سپس به سمت جنوب حرکت کنید. 

لذت ایمنی و قدرت خودروهای آفرودی با تیونینگ تخصصی

پیست موتور کراس هندودر

با اینکه پیست‌های موتور کراس برای موتورسواران احداث می‌شوند، اما همواره به شکلی تجهیز می‌شوند که برای رانندگان آفرودی نیز قابل‌استفاده باشد. پیست موتور کراس هندودر نیز از همین دسته است. این پیست در جنوب غربی استانِ مرکزی و در نزدیکیِ شهر هندودر قرار گرفته و می‌تواند انتخاب بعدی شما برای سفر آفرودی‌تان باشد، چراکه سرشار از مسیرهای ناهموار و جاده‌های خاکی‌ای است که شما و خودرویتان را به چالش می‌کشد. همچنین مسیر طولانی سفر به این پیست آفرودی نیز می‌تواند یک ماجراجویی جاد‌ه‌ای به‌یادماندنی را برای شما رقم بزند. 

برای دسترسی به این پیست، از بزرگراه اراک خرم‌آباد به سمت شهر شازند حرکت کنید و سپس با حرکت در جاده‌ی جنوبی، کمی بالاتر از روستای باکل وارد پیست آفرودی هندودر شوید. هم‌چنین برای آشنایی بیشتر با مفهموم آفرود مطالعه مقاله آفرود چیست پیشنهاد می‌شود.

پیست موتور کراس شهیدان شیری

پیست موتور کراس شهیدان شیری به عنوان یکی از معتبرترین پیست‌های کراس در استان اراک شناخته می‌شود. این پیست علاوه بر ارائه جاده‌های کم‌نظیر برای موتورسواران، زمینه‌ی مناسبی برای اجرای حرکات نمایشی آفرودسواران نیز فراهم کرده‌است. پیست شهیدان شیریِ استان اراک در سالهای گذشته میزبان مسابقات موتور کراس استان با حضور شرکتکنندههای غیربومی نیز بودهاست. برای رسیدن به این پیست، از بلوار منابع طبیعی اراک وارد خیابان محیط زیست شوید و خودتان را به این پیست آفرودی برسانید.

روستای هزاوه

روستای هزاوه یکی از مهم‌ترین روستاهای ایران است، چراکه زادگاه چهره‌ی مشهور تاریخی ایران، امیرکبیر است و این نظر همواره به عنوان یک نقطه توریستی در استان اراک به چشم می‌آید. روستای هزاوه در طبیعتی کوهستانی با هوایی متعادل واقع شده و فضای مسکونی روستا نیز با درخت‌ها و طبیعت سرسبز پوشیده شده‌است. روستای هزاوه به سبب حضور در طبیعتِ جذاب و منحصربه‌فرد کوهستانی، از مقاصد روستایی آفرودسواری استان اراک به شمار می‌رود. 

برای رسیدن به این روستا، از روستای مرزیجران به سمت روستای مهرآباد حرکت کنید و سپس با حرکت در جاده غربی خودتان را به این روستا برسانید و اطمینان حاصل کنید که ملزومات سفر را به همراه دارید.

برای ارائه بهترین و مقرون به صرفه‌ترین خدمات اجاره خودرو آفرودی، کلیک کنید.

آفرودسواری در روستای هزاوه اراک

پیست موتور کراس طوفان

پیست موتور کراس طوفان نیز یکی دیگر از پیست‌های استاندارسازی‌شده‌ی شهر اراک به شمار می‌رود که برای استفاده مشترک موتورسواران و آفرودبازان طراحی‌شده‌است. این پیست آفرودی با وجود اینکه امکانات کمتری نسبت به پیست‌های قبلی در اختیار دارد، اما به سبب نزدیک بودن به شهر اراک می‌تواند انتخاب آفرودسوارانی باشد که مایل هستند که بدون خارج شدن از شهر، در یک پیستِ مجهز، به آفرودسواری بپردازند. این پیست در امتداد جاده اراک خمین و روبروی پارک علم و فناوری استان اراک واقع شده است.

خرید تویوتا با قیمتی باور نکردنی.

منطقه حفاظت‌شده هفتاد قله

شاید این منطقه حفاظت‌شده به سبب محیط تماماً کوهستانی‌اش، یک مقصد مناسب برای کوهنوردان به شمار برود و آنچنان برای آفرودسواران جذاب به‌نظر نرسد، اما باید دانست که این منطقه حفاظت‌شده، گوهر سبز استان مرکزی است که به هیچ عنوان نباید تماشای شگفتی‌هایش را از دست بدهید.

آهوها و قوچ‌ها میزبانان همیشگی این منطقه طبیعی هستند و جاده‌های کوهستانی و قله‌های مرتفع نیز از دیگر ویژگی‌های تماشایی این ناحیه می‌باشند که در کنار کمپینگ در طبیعت، می‌تواند بهترین تجربه‌ی طبیعت‌گردی آفرودی را برای آفرودسواران رقم بزند. برای رسیدن به این منطقه حفاظت‌شده از بزرگراه اراک قم استفاده کنید.

روستای سامان

یکی از سرسبزترین و در عین حال دورافتاده‌ترین روستاهای استان مرکزی، روستای سامان است که در کوره‌راهی در شمال غرب این استان قرار گرفته‌است. روستای سامان به محیط سرسبز، باغ‌های فراوان و دشت‌های آفرودی‌اش مشهور است و می‌تواند انتخاب رانندگانی باشد که در حضور در مکان‌های شهری خسته شده‌اند و قصد دارند کمی از بافت روستایی استان مرکزی لذت ببرند. برای رسیدن به روستای سامان ابتدا از بزرگراه ساوه همدان به روستای یاتان بروید و سپس با قرارگیری در جاده‌ی شمالی، به سمت روستای سامان حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی