معرفی 10 مکان آفرود خراسان رضوی | بهترین مناطق آفرودی در استان خراسان رضوی

معرفی 10 مکان آفرودی استان خراسان رضوی | بهترین مناطق آفرود در خراسان رضوی

چکیده هایی از این اخبار

مکان آفرود خراسان رضوی در میان آفرودسواران بیابان‌نورد بسیار مشهور است و همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین مقصدهای آفرودی فعالان این حوزه نقش‌نمایی می‌کند. در این مقاله به معرفی و بررسی 10 مکان آفرودی استان خراسان رضوی می‌پردازیم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعتِ بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد. با کارازما همراه باشید.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید خودرو آفرودی رویاییتان نزدیک می‌شوید.

  1. پیست آفرود مجموعه ورزشی ثامن الائمه (ع)

پیست آفرودی ثامن الائمه (ع) در پاییز سال 1394 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث شد و امروزه میزبان مسابقات بومی و کشوری آفرودسواری در سطح شهر مشهد است. این پیست آفرودی به دقت برای قدرت‌نمایی خودروهای آفرودی طراحی شده و دسترسی سریع و آسانی به تجهیزات و امکانات رفاهی دارد و اولین انتخاب آفرودسوارانی خواهد بود که به دنبال یک پیست تجهیزشده مختص خودروهای آفرودی هستند.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

  1. منطقه ییلاقی باغرود نیشابور

این منطقه سرسبز و ییلاقی در شمال شهر نیشابور و رشته کوه‌های بینالود واقع شده است و اولین مقصد طبیعت‌گردانی است که به دنبال یک منطقه طبیعی سرزنده و دست‌نخورده هستند. این منطقه‌ی زیبا مملو از درختان گوناگون مانند گردو، چنار، سیب، و گیلاس است و در نزدیکی آن، اردوگاه شهید رجایی و دامنه رشته کوه‌های بینالود قرار دارد. این منطقه ییلاقی دسترسی بسیار آسانی به امکانات رفاهی و گردشگری نظیر رستوران، مسافرخانه، آلاچیق و سرویس بهداشتی دارد و مناطق سرسبز و دیدنی آن همواره محل کمپینگ طبیعت‌گردان بومی و غیربومی است. جاده‌های منتهی به این منطقه و طبیعت آن، انتخاب بسیار جذابی برای آفرودسوارانِ طبیعت‌دوست خواهد بود. این منطقه ییلاقی محبوب، در 12 کیلومتری شهر نیشابور و انتهای جاده باغرود واقع شده.

  1. کویر اردمه نیشابور

کویر بی‌نظیر اردمه که به تلماسه‌های نرمش مشهور است، مقصد همیشگی آفرودسوارانِ بیابان‌گرد است با اینکه این منطقه از دسترسی تمام‌و‌کمال به امکانات رفاهی محروم است، اما آفرود کردن در این منطقه قانونی است و می‌تواند تجربه لذت‌بخش آفرودسواری در کویر و تلماسه، کمپینگ و شب‌مانی در بیابان زیر ستاره‌های آسمانِ شب را برای شما رقم بزند و تبدیل به خاطره‌ای به‌یادماندنی شود. برای رفتن به کویر اردمه نیشابور باید از سمت جاده نیشابور – سبزوار و از طریق روستای رهن کاریز اقدام کنید. برای رسیدن به این روستا در مسیر جاده سبزوار، با دیدن تابلوی «فدیشه» باید به سمت چپ پیچید و بعد از روستای کفکی به رهن کاریز و کویر اردمه خواهید رسید.

بهترین مناطق و مکان‌‌ها برای کمپینگ و آفرود در استان البرز را با ما بشناسید.

  1. پارک ملی تندوره

پارک ملی تندوره در شمال شرقی ایران و در نزدیکی کشور ترکمنستان واقع شده‌است. این پارک از وجود دره‌‌ها و تپه ماهورهای بسیار زیبایی بهره می‌برد و یکی از بهترین مناطق برای زندگی جانوران وحشی به ویژه سم‌داران به شمار می‌رود به طوری که اگر صبحِ خیلی زود، یا در پایان روز در این پارک حاضر باشید می‌‌توانید گله‌‌های بزرگ بُز و کل را ببینید. مهم‌ترین چشمه‌های موجود در این پارک با نام‌های چرلاق، قره لوکه، رف سو، چهل میر، ادانه، باش تپه، رجبه، مدخان، بید، تندوره و توغی هستند. قله‌ها، جنگل‌های دست‌نخورده، تپه‌های و صخره‌هایی برای کوهنوردی و چشمه‌هایی برای آب‌تنی، از ویژگی‌های طبیعی بی‌شمار این پارک ملی هستند که می‌توانند مقصد بسیار جذابی برای آفرودسوارانی باشد که علاوه بر آفرود، طبیعت‌گردی نیز می‌کنند.

منطقه حفاظت شده تندوره

  1. آبشار ارتکند

کمی دورتر از مشهد، در حوالی کلات نادری، روستایی زیبا در دل کوه‌ها خودنمایی می‌کند. روستای ارتکند، مجموعه‌ای از کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده، رودخانه‌ای خروشان، آبشاری تماشایی و جنگلی سرسبز را در همسایگی خود  دارد. روستا و آبشار ارتکند مانند نگینی سبز در دل طبیعت استان خراسان رضوی می‌درخشند و انتخابی به یادماندنی برای افرادی خواهد بود که دلتنگ یک طبیعت‌گردی خالص هستند. از مزایای این مکان می‌توان به داشتن امکاناتی اعم از سرویس‌بهداشتی، چادر اقامتی برزنتی گرم و ایمن و آب نوشیدنی برای گردشگران اشاره کرد.

آفرود چیست و بهترین مناطق و مکان آفرود در تهران کجاست؟

  1. کویر پلوند

تلماسه‌های بلندقامت، مسافرخانه‌های سنتی و آسمانِ پرستاره، از جاذبه‌های بی‌بدیل کویر پلوند هستند که هر طبیعت‌گرد و آفرودسواری، حداقل یکبار باید حضور در آن را تجربه کند و لذت بیابان‌گردی در کویر پلوند را بچشد. شترسواری و زیپ‌لاین از دیگر امکانات گردشگری این کویرِ محبوبِ خراسان هستند و امکانات رفاهی نظیر مسافرخانه و سرویس بهداشتی را نیز در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. بهترین زمان برای سفر به این کویر در فصل پاییز و بهار است. برای دسترسی به پلوند، باید از شهر فردوس به سمت روستاهای ابراهیم‌آباد و طاهرآباد حرکت کنید و سپس از یکی از مسیرهای کجه یا سنگ سوراخ به پلوند بروید.

با خرید خودرو آفرودی پاترول سفرهای آفرودی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

  1. دره ارغوان

دره ارغوان از دیگر تفریحگاه‌ها و جاذبه‌های طبیعی اطراف شهر مشهد می‌باشد. این دره در چهار کیلومتری شهر طرقبه واقع شده است. این دره‌ زیبا در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و آب‌و‌هوای خنک و دلپذیری دارد. این منطقه ییلاقی علاوه بر درخت‌های ارغوان که نگاه هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کنند، دارای چشمه‌ها و جویبارهای فراوانی است و رودخانه‌ای با آبی زلال و خنک از میان آن می‌گذرد. باغ‌های میوه، دامنه‌های سرسبز و برکه‌ کوچک اطراف این دره، زیبایی این مکان را چندین برابر کرده است. همانطور که اشاره کردیم، این دره در نزدیکی شهر طرقبه قرار دارد. پس از وارد شدن به شهر طرقبه از میدان دوم این شهر به سمت طرقدر بروید. پس از رسیدن به جاده طرقدر و طی مسافتی کوتاه و قبل از رسیدن به روستای کلاته آهن، به ورودی دره ارغوان خواهید رسید. بهترین زمان برای سفر به این منطقه زیبای طبیعی، فصل بهار است.

دره ارغوان مشهد

  1. کوه هزار مسجد

کوه‌‌های سر‌به‌فلک‌کشیده هزار مسجد سر منشا بسیاری از چشمه‌سارها و رودخانه‌هاست. چشم‌اندازهای بی‌نظیر، پیمایش درون دره‌‌ها، جنگل‌‌های اُرس هزار مسجد و طبیعت بکر و شادابِ آن، روح شما را زنده می‌کند. رشته کوه هزارمسجد دارای قله‌ها، آبشارها، اولنگ‌ها، پوشش گیاهی و جانوری و مناظر بی‌نظیر می‌باشد که سفر به این منطقه و تماشای آن‌ها، تجربه‌ای خاطره‌انگیز و فراموش‌نشدنی را برای شما رقم می‌زند. شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین مسیر دسترسی به کوه‌های هزار مسجد از طریق روستای لایین نو و رباط که در نزدیکی شهرستان کلات نادری قرار دارند، می‌باشد.

مطالب مرتبط: معرفی بهترین مناطق و مکان آفرود در قزوین

  1. کویر نمکی بردسکن

کویر نمکی بردسکن برای هر آفرودسواری، یک تجربه عجیب و متفاوت در حوزه آفرود خواهد بود. این کویر که به کفه نمکی بردسکن نیز مشهور است، پر از دریاچه‌ها و توده‌های نمک است و با اینکه کاربردی کشاورزی و اقتصادی دارد، اما زیبایی‌های هم‌آمیزی آب، نمک و بیابان همواره چشم‌های خیره گردشگران را به خود جلب می‌کند. کمپینگ، شب‌مانی و اقامت در چادرهای محلی از تفریحات به‌یادماندنی‌ای هستند که در طی سفر به این کویر می‌توانید از انجام آن‌ها لذت ببرید. سفر به کویر نمکی از طریق جاده 87 جعفرآباد ممکن خواهد بود.

کویر بردسکن

  1. سد تبارک

سد تبارک یک منطقه آبی عظیم در شهرستان قوجان است و با اینکه آنچنان کاربرد گردشگری ندارد، اما می‌تواند برای آفرودسواران جذاب باشد، چراکه علاوه بر تامین مسیرهای خاکی‌ای که تنها در پیست‌های مخصوص آفرود پیدا می‌شود، دسترسی به آب پاکیزه برای آب‌تنی نیز وجود دارد و با اینکه از دسترسی به امکانات رفاهی و گردشگری محروم است، اما به عنوان منطقه‌ای آزاد و خلوت برای آفرودسواری و کمپینگ، می‌تواند به عنوان مقصد بعدی شما نقش‌نمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی