معرفی 10 مکان آفرود سواری در البرز | بهترین جاده برای آفرود در استان البرز

بررسی و معرفی 10 مکان آفرود سواری در البرز | بهترین جاده ها برای آفرود در استان البرز

چکیده هایی از این اخبار

استان البرز هر ساله بیشترین قهرمان و مقام‌آور را در مسابقات آفرودی کشوری می‌آورد و از این نظر بسیار در میان آفرودسواران و فعالین این حوزه استان مهمی به شمار می‌رود. در این مقاله به معرفی و بررسی 10 مکان آفرود سواری در البرز می پردازیم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعتِ بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد. با کار ازما همراه باشید.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید خودرو آفرودی پاترول مورد نظرتان نزدیک می‌شوید.

  1. شهرستانک

روستای شهرستانک در شمال شرق استان البرز در نزدیکی مرز با استان تهران قرار گرفته و تاریخ آن به حدود ششصد سال قبل برمی‌گردد. امروزه این روستا با در اختیار داشتن مسیرهای آسفالته و دسترسی آسان، امکانات گردشگری و رفاهی قابل‌توجه، چشمه و دریاچه و کوهستان از جذابیت‌های چشمگیر استان البرز به شمار می‌رود و همواره مقصد گردشگران بومی و غیربومی است. این روستا به سبب نزدیک بودن به طبیعت کوهستانیِ استان البرز و دسترسی آسان به امکانات گردشگری، مقصد شماره یک آفرودسوارانی خواهد بود که به دنبال به نمایش گذاشتن قدرت خودروی آفرودی خود در مسیرهای ناهموار هستند.

  1. روستای بزغان

روستای بزغان در غرب البرز و در دل کوهستان، در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا واقع شده و مقصد بسیاری از آفرودسواران بومی استان است. این روستا به جهت شرایط مساعد آب‌و‌هوایی و رفاهی از مقاصد محبوب آفرودسواران بومی استان البرز است. روستای بزغان از بازارچه، طبیعت جنگلی و رودخانه و راه‌های آسفالته و غیرآسفالته برای استفاده‌ی آفرودسواران موتوری و غیرموتوری مورداستفاده قرار می‌گیرد و حتی در فصول خاصی از سال، مسابقات غیررسمی آفرودی در این روستا برگذار می‌شود.

  1. روستای کندر

روستای کندر یکی از زیباترین روستاهای استان البرز است، چراکه پر از دشت‌های گل لاله است که چشم‌های شما را نوازش می‌دهند. این روستا به سبب بهره‌مندی از طبیعت سرزنده شامل رودخانه و آبشار و امکانات رفاهی مناسب در کنار مسیرهای ناهموار برای آفرودسواری، می‌تواند انتخاب مناسبی برای یک راننده‌ی خودروهای آفرودی مانند شما باشد.

روستای کندر کرج

  1. منطقه طالقان

منطقه طالقان واقع در شمال شرق استان البرز، حدود یک چهارم این استان را شامل می‌شود که انواع مظاهر طبیعی و شهری را در برمی‌گیرد، نظیر آبشار، دریاچه و کوهستان. شهرستان طالقان که در این منطقه واقع شده، از لحاظ امکانات گردشگری در سطح مناسبی قرار دارد و راه‌های ناهموار آن که به قله‌ها و کوهستان‌ها ختم می‌شود، شرایط محیطی قابل‌توجهی را در اختیار آفرودسواران قرار می‌دهد.

با خرید خودرو آفرودی از کار ازما سفرهای آفرودی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

  1. آتشگاه کرج

جاده آتشگاه کرج که در ده کیلومتری گوهردشت کرج قرار گرفته، جاده‌ای طولانی است که مقصد همیشگی آفرودسواران است. این جاده به بام آتشگاه کرج ختم می‌شود که مکانی محبوب برای کمپینگ به حساب می‌آید و همواره مورداستفاده طبیعت‌گردان قرار می‌گیرد. همچنین در مسیر این جاده، می توانید رستوران‌ها و کافه‌های متعددی را پیدا کنید که نیاز شما را از حیث دسترسی به منابع غذایی و خوراکی برطرف می‌کنند.

مطالب مرتبط: معرفی بهترین مناطق و مکان آفرود در قزوین

  1. منطقه چمبورک

منطقه طبیعی چمبورک که در نزدیکی مرز استان قزوین و اردوگاه سپاه قدس واقع شده، برای آفرودسواری مقصدی قابل توجه به شمار می‌رود، چراکه از امکانات طبیعی بسیار چشمگیری نظیر جاده‌های آسفالته و غیرآسفالته، رودخانه و کوهستان بهره‌مند است. فراموش نکنید قبل از سفر به این منطقه حتماً از حمل امکانات بهداشتی و رفاهی به همراه خود مطمئن باشید، چراکه این منطقه از دسترسی به هرگونه امکانات اولیه گردشگری و رفاهی محروم است.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

  1. روستا وارنگه رود البرز

روستای وارنگه رود که در شمال استان البرز قرار گرفته، جلوه‌ی زیبایی از طبیعت مرکزی ایران را نمایش می‌دهد. کوهستان، چشمه و جنگل از نعمت‌های طبیعی این روستا است که می‌تواند برای سفر یک‌روزه و یا کمپینگ چند‌روزه بسیار مناسب باشد. برای سفر به این روستا که در جاده گچسر – دیزین واقع شده، حداقلی‌ترین امکانات بهداشتی و رفاهی را به همراه داشته باشید.

روستای وارنگه رود

  1. تالاب صالحیه

تالاب صالحیه کرج به عنوان یکی از معدود مکان‌های استان البرز که از محیط آبی و مرطوب بهره‌مند است، همیشه موردتوجه آفرودسواران و طبیعت‌گردان است. این تالاب از محیطی سرزنده و طبیعی برخوردار است و به علت ورود کم گردشگران، محیطی پاکیزه نیز دارد. برای سفر و آفرود در این منطقه، توجه داشته باشید که امکانات رفاهی را به همراه داشته باشید و هرگز به طبیعت منطقه آسیب نزنید، چه با رهاسازی پلاستیک و پسماند غذاها و چه با آفرود کردن در دل طبیعت.

آفرود چیست و بهترین مناطق و مکان آفرود در اردبیل کجاست؟

  1. چشمه آب زندگانی

این چشمه در غربی‌ترین ناحیه استان البرز واقع شده و به سبب نزدیکی به آسمان کوه، همواره مورد توجه گردشگران است. غارهای طبیعی، چشمه و آبشار، کوه‌های قابل فتح و قله 2781 متریِ این منطقه، برای آفرودسواران، کوه‌نوردان و طبیعت‌گردان سفر بسیار بخشی لذتبخش و خاطره‌انگیزی را رقم خواهد زد. دسترسی به چشمه آب زندگانی از طریق شمالی ترین جاده شهرک هیو ممکن خواهد بود.

  1. منطقه طبیعی عسلک

عسلک طالقان

این منطقه که درواقع یک تپه در جاده گچسار – طالقانی است، بالاتر از ییلاق گرآب واقع شده و با بهره‌مندی از جاده‌های خاکی متعدد در منطقه، برای استفاده آفرودی بسیار مناسب می‌باشد. توجه کنید که این منطقه به کلی از دسترسی به امکانات سفر محروم است، با این حال می‌توانید از آفرود کردن در جاده‌های تپه‌ای و ناهموار این منطقه لذت بسیاری ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی