کار ازما

معرفی10مکان مناسب آفرود در تهران | بهترین مناطق برای آفرود سواری در استان تهران

معرفی 10 مکان مناسب کمپینگ و آفرود در تهران | بهترین مناطق برای آفرود سواری در استان تهران

چکیده هایی از این اخبار

استان تهران به سبب شرایط جغرافیایی‌اش از طبیعتی برخوردار است که محبوب آفرودسواران است. این طبیعت فضا و جاده‌هایی را برای رانندگان خودروهای آفرودی فراهم می‌کند که در آن به ماجراجویی بپردازند. در این مقاله از کار ازما، به معرفی و بررسی 10 مکان عالی برای کمپینگ و آفرود در تهران می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  1. بوستان جنگلی لتیان

پارک جنگلی لتیان واقع در نزدیکی لواسان یکی از بهترین مقصدهای آفرودسوارانی است که قصد دارند علاوه بر فتح ناهمواری‌های بیابانی و جاده‌های غیراستاندارد، از طبیعت و تفریحگاه‌های گردشگری نیز لذت ببرند. این پارک شامل مجموعه‌ای کامل از تفریحگاه‌های رسمی شامل سد لتیان، تپه‌ی آرزو، بام لتیان، تفریحگاه هفت برگ و در آخر، دریاچه لتیان است که دستِ شما برای انتخاب انواع فعالیت‌های ورزشی و تفریحی باز می‌گذارد. برای سفر به این پارک، اولین انتخاب شما مسیر تهرانپارس خواهد بود؛ پس از اینکه به تهرانپارس وارد شدید، باید به جاده دماوند بروید و مسیر جاجرود را پیش بگیرید و پس از مشاهده پل جاجرود، جاده‌ی شمالی موازی با رودخانه را ادامه دهید تا پس از 5 کیلومتر به ورودی سد لتیان برسید.

  1. پارک ملی لار

پارک ملی لار یک منطقه همه‌چیز‌تمام برای آفرودسوارانی است که قصد بهره‌مندی از امکانات طبیعی و تفریحی را نیز دارند، از چشمه‌های آب‌گرم گرفته تا سد و دریاچه و هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، امکانات کافی برای سفر یک‌‌روزه لذت‌بخش برای شما فراهم است. شما می‌توانید از جاده‌های نیمه‌بیابانی و مناطق خاکی و آفرودی این منطقه به عنوان منطقه‌ای عالی برای آفرودسواری استفاده کنید. توصیه ما استفاده از جاده آبعلی برای سفر به این پارک است.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید خودرو آفرودی رویاییتان نزدیک می‌شوید.

  1. بوستان جنگلی تلو‭

پارک جنگلی تلو در شرق تهران به عنوان یکی از بهترین تفرجگاه‌های شرق شناخته می‌شود و کم‌کم درحال کسب محبوبیت میان پایتخت‌نشینان است. این پارک از امکانات تفریحی و گردشگری بسیاری بهره‌مند است و دسترسی آسان به آن از طریق بزرگراه شهید زین‌الدین و نزدیکی به سد لاتیان و راه‌های آفرودی، می‌تواند تجربه‌ای بسیار لذتبخش برای آفرودسواران و طبیعت‌گردها باشد.

پارک جنگلی تلو‭

  1. وَردآوَرد

وردآورد در یکی از قدیمترین مناطق غربی تهران قرار گرفته است و از شمال با آزادراه تهران – کرج و از جنوب با شهر قدس و از غرب با شهر گرمدره همسایه می‌باشد و مرز شرقی آن نیز رودخانه وردآورد می‌باشد. وردآورد در منطقه 21 شهر تهران واقع شده و از آن جایی که در کنار آزادراه تهران – کرج گسترش یافته، مقصد بسیار آسانی برای مسافرت آفرودسواران است. وَردآوَرد با وجود امکانات شهری و حمل‌و‌نقل آسان، همچنان نیز از طبیعت بومی برخوردار است و میزبان افرادی است که به قصد آفرودسواری در جاده‌های نیمه‌بیابانی، کمپینگ و طبیعت‌گردی به این مقصد آمده‌اند و همچنین می‌خواهند از امکانات شهری نیز استفاده کنند.

  1. رودهن

رودهن شهری در شرق تهران و بسیار نزدیک به دماوند است. این ناحیه به دلیل بهره‌مندی از جغرافیای کوهستانی، مقصد همیشگی دوست‌داران فعالیت‌های آفرودی بوده‌است و با توجه به اینکه فاصله چندانی نیز با کلان‌شهر تهران ندارد، دسترسی آسان به آن نیز محیا است. جاده‌های کوهستانی و صعب‌العبورِ رودهن برای تمرین و تفریح آفرودسواران مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر ساله مسابقات حرفه‌ای آفرودی نیز در این شهر برگذار می‌شود.

با خرید خودرو آفرودی پاترول سفرهای آفرودی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

  1. لتمال کن

پارک جنگلی لتمان‌کن به سبب جغرافیایی کوهستانی‌اش مقصد بسیاری از آفرودسواران است. هرچند که به علت شکل جاده‌ها و مسیرهای این پارک، استفاده از آن بیشتر برای آفرودسواران موتوری توصیه می‌شود، اما سفر به آن به عنوان کسی که با یک خودرو آفرود می‌کند نیز می‌تواند تجربه بسیار جالبی باشد. لتمان‌کن از تجهیزات شهری و حمل‌و‌نقل نسبتاً آسان نیز بهره‌مند است و سفر به این منطقه از طریق بزرگراه شهید همت ممکن خواهد بود.

پارک جنگلی لتمان کن

  1. کوه بی بی شهربانو

کوه بی‌بی شهربانو عمدتاً به عنوان یک جاذله گردشگری مذهبی در جنوب شرق تهران شناخته می‌شود، با این حال دارای مسیرهایی مناسب برای آفرودسواری است. این مقصد که از حداقل امکانات رفاهی برای گردشگران و آفرودسواران برخوردار است، می‌تواند تجربه‌ای دلچسب از حرکت آزادانه در تپه‌های بیابانی در اختیار شما قرار دهد. سفر به کوه ‌بی‌بی شهربانو از طریق سفر به شهرری، ورود به بزرگراه تهران – ورامین و سپس استفاده از جاده امین‌آباد ممکن خواهد بود.

بهترین مناطق و مکان‌‌ها برای کمپینگ و آفرود در استان البرز را با ما بشناسید.

  1. سد قشلاق

یک دریاچه طبیعی گوارا در کنار طبیعت نیمه‌بیابانی می‌تواند مقصد بسیار جذابی برای شما باشد. منطقه قشلاق که در جنوبِ شرقِ تهران واقع شده طبیعتی بکر دارد و دریاچه‌ طبیعی و محیطی بیابانی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا به صورت آزادانه در آن به آفرودسواری بپردازید و از زیبایی دریاچه نیز لذت ببرید. تنها نکته‌ای که قبل از سفر به این مکان باید به یاد داشته باشید این است که دریاچه قشلاق از دسترسی به امکانات گردشگری و رفاهی محروم است. برای سفر به دریاچه قشلاق باید وارد بزرگراه تهران – ورامین شوید و نرسیده به قرچک به سمت قشلاق حاجی‌آباد حرکت کنید و سپس از طریق مسیرِ خاکی به دریاچه برسید.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

  1. روستا ترکمن ده

روستای ترکمن‌ده واقع در شرق تهران، روستایی با طبیعتی زیبا و دست‌نخورده است و توسط کوه‌ها و تپه‌های بیابانی محاصره شده و علاوه بر طبیعتِ شهری سبز و سرزنده، از مسیرهای خشک و بیابانی نیز بهره‌مند است. این روستا به چندین روستای اطرافش نیز بسیار نزدیک است و به راحتی از طریق بزرگراه یاسینی سفر به آن ممکن است. بام ترکمن‌ده که کمی از روستا فاصله دارد نیز می‌تواند مقصد جذابی برای آفرودسواران باشد.

آفرود چیست و بهترین مناطق و مکان آفرودی قزوین کجا هستند؟

  1. روستای ازگی

روستای ازگی یکی از کم جمعیت‌ترین روستاهای اطراف تهران است که اتفاقاً بسیار نزدیک به مسیرهای شهری است. این روستا فاقد امکانات گردشگری و رفاهی آنچنانی است و مسیرهای کوهستانی و بیابانی دست‌نخورده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به کشف و فتح آن‌ها بپردازید. برای سفر به این روستا وارد بزرگراه شهید خرازی شوید و از طریق راهِ «پست برق وردآورد» وارد روستا شوید.

روستا ازگی

در این مقاله به معرفی و بررسی 10 مکان عالی برای سفر آفرودی در تهران پرداختیم و امیدواریم که سفر آفرودی بعدی شما به یکی از این مقصدها، تجربه‌ای دلچسب و به‌یادماندنی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی