معرفی 10 مکان آفرود در خراسان شمالی | بهترین مناطق آفرودسواری در استان خراسان شمالی

معرفی 10 مکان آفرود در خراسان شمالی | بهترین مناطق آفرودسواری در استان خراسان شمالی

چکیده هایی از این اخبار

استان خراسان شمالی یکی از شرقی‌ترین استان‌های ایران است که از نظر محیط طبیعی تاثیر گرفته از طبیعت سرزنده گلستان و آب‌و‌هوای خشک خراسان رضوی است و مقصدهای بعدی آفرودسواران را در خود جای داده. در این مقاله به معرفی و بررسی 10 مکان برای آفرود در خراسان شمالی می پردازیم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعتِ بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد. با کارازما همراه باشید.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید خودرو آفرودی رویاییتان نزدیک می‌شوید.

  1. دره فیروزه

منطقه طبیعی فیروزه در شمال شیروان، جاده‌ای بسیار زیبا و دل‌انگیز را در کنار کوهستان و رودخانه در اختیار شما قرار می‌دهد و شما را به سفری به‌یادماندنی به دل طبیعت دعوت می‌کند. دره فیروزه نه تنها برای سفر جاده‌ای با خودروی آفرودی مناسب است، بلکه برای یک سفر طبیعت‌گردی مفصل برای لذت بردن از رودخانه و کوهستان نیز مقصد بسیار جذابی است.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

  1. دره بازخانه

دره بازخانه يكی از جاذبه‌های گردشگری بجنورد و از زيباترين دره‌های اطراف این شهر است كه از روستای درصوفيان واقع در جنوب شرقی بجنورد آغاز می‌شود. چشمه‌های متعدد و باغ‌های ميوه و درختان گردو از ویژگی‌های طبیعیِ اصلیِ اين مسير است. از جاذبه‌های این دره هم می‌توانیم به مسیر‌های کوتاه سنگ‌نوردی و آرامگاه زیارتی اشاره کنیم که می‌تواند مقصد مناسبی برای آفرودسواران باشد.

  1. سد چندیر جرگلان

این سد شاید از معدود مسیرهای طبیعی استان خراسان شمالی باشد که به یک پیست آفرودی شباهت دارد. راه‌های نیمه‌ساحلی این سد شرایط محیطی آفرود در ساحل و مسیرهای بیابانی را برای رانندگانی که علاقه دارند در مسیرهای غیراستاندارد آفرودسواری کنند را فراهم می‌کند. این سد که در شمالی‌ترین نقطه‌ی استان قرار گرفته، می‌تواند برای طبیعت‌گردان و علاقمندان به کمپینگ نیز جذاب باشد.

سد چندیر در خراسان شمالی

  1. بند خاکی عبدل آباد

بند خاکی عبدل آباد که بیشتر استفاده‌ای اقتصادی و کشاورزی دارد تا گردشگری، همواره از سوی بازدیدکنندگان و آفرودسواران به عنوان مقصدی که به آب شُرب دسترسی دارد و در عین حال مکان مناسبی برای کمپینگ و اتوموبیل‌سواری است مورد استقبال قرار می‌گیرد. این بند خاکی و جاده‌های آسفالت‌نشده‌ی آن، بستر مناسبی برای آفرودسوارانی است که به دنبال مکانی آزاد برای آفرودسواری می‌گردند. قبل از سفر به این بند خاکی، فراموش نکنید که حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی را به همراه خود داشته باشید.

  1. روستای هاور

این روستای کم‌جمعیت در میان چند دره قرار گرفته و همین ویژگی طبیعی باعث می‌شود که بسیار برای رانندگان خودروهای آفرودی جذاب باشد، چراکه می‌توانیدد علاوه بر لذت‌بردن از زیبایی‌های طبیعی این ناحیه، به کشف و فتح راه‌های ناهموار اطراف این روستا نیز بپردازید. دسترسی به این روستا از طریق جاده گرگان – بجنورد ممکن خواهد بود و توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از سفر به این روستا، حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی را به همراه داشته باشید.

  1. روستا اسطرخی

رودخانه‌ی فصلی، آبشار و جنگل از ویژگی‌های بارز این روستا است که باعث می‌شود به عنوان مقصد بعدی طبیعت‌گردی آن را انتخاب کنید. این روستا در جنوب شیروان و شمال شرق اسفراین قرار گرفته و به سبب موارد یادشده، به عنوان یک روستای گردشگری در استان خراسان شمالی شناخته می‌شود. راه‌های منتهی به این روستا و انشعاب‌یافته از آن، می‌تواند برای آفرودسواری مناسب باشند.

روستای اسطرخی

  1. روستا و آبشار اسفجیر

روستای اسفجیر روستایی با آب‌و‌هوایی بسیار سرزنده و شاداب در شرقی‌ترین نقطه استان خراسان شمالی است که می‌تواند تنوع جالبی برای افرادی باشد که تابه‌حال تنها از مکان‌های طبیعی بیابانی در این استان دیدن کرده‌اند. جاده‌ی بسیار زیبای این روستا و آبشار مشهور آن، هم برای آفرودسواران و هم برای طبیعت‌گردان جذاب خواهد بود.

بهترین مناطق و مکان‌‌ها برای کمپینگ و آفرود در خراسان رضوی را با ما بشناسید.

  1. پارک ساریگل

منطقه حفاظت‌شده ساریگل سرشار از تنوع جانوری و گیاهی است که می‌تواند برای هر طبیعت‌گردی جذاب باشد. این منطقه شامل یک قله 2797 متری، دشت گُل، زیستگاه‌های بومی جانوری و 9 چشمه و رودخانه است و با اینکه ورود به بسیاری از بخش‌های آن ممکن نیست، اما قطعا بازدید از مناطقی که ورود به آن‌ها قانونی است می‌‌تواند برای شما جذاب باشد.

پارک ملی ساریگل

  1. آبشار حمید

در دل کوهستان و سنگ‌های بیابانی عظیم، آبشاری زیبا و خروشان به نام آبشار حمید می‌درخشد. این آبشار که همواره از مقاصد محبوب طبیعت‌گردان استان خراسان شمالی است، به عنوان نماد سرزندگیِ طبیعت در دل خشکی و خشکسالی شناخته می‌شود. راه‌های منتهی به این آبشار بسیار مناسب آفرودسواری هستند و بازدید از خودِ آبشار نیز، بسیار تجربه‌ی به‌یاد‌ماندنی‌ای را رقم خواهد زد.

  1. پارک تفریحی گدرسن

این پارک تفریحی در شمال استان خراسان شمالی واقع شده و با اینکه از نظر دسترسی به امکانات رفاهی و گردشگری شدیداً ضعیف است، اما مسیرهای بیابانی و نیمه‌کوهستانی را در اختیار آفرودسواران قرار می‌دهد و دست آن‌ها را از نظر آزادی در فتح مسیرهای طبیعی باز می‌گذارد.

آفرود چیست و بهترین مناطق و مکان آفرود در تهران کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی