معرفی و مشخصات تویوتا هایلوکس Hilux

قیمت تویوتا هایلوکس

چکیده هایی از این اخبار

تویوتا هایلوکس (Toyota Hilux) یک خودروی پیکاپ سنگین است که توسط شرکت خودروسازی تویوتا تولید می‌شود. این خودرو به عنوان یکی از خودروهای محبوب و پرفروش در دسته پیکاپ‌های سنگین شناخته می‌شود. هایلوکس به طراحی متانولوژیک و مقاومت بالا معروف است که برای مسیرهای سخت و آفرود مناسب است.

برای آشنایی بیشتر با دنیای آفرودسواری با آفرودیو همراه باشید.

آشنایی با تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس با طراحی ساده و قدرتمند خود، از مقاومت بالا در برابر ضربه‌ها و شرایط سخت استفاده می‌کند. بدنه قوی و مقاوم این خودرو امکان عبور از موانع سخت و تحمل بارهای سنگین را فراهم می‌کند و توانایی استفاده از آن به عنوان خودرو آفرود وجود دارد.

در داخل خودرو نیز هایلوکس از طراحی ساده و کاربردی استفاده کرده است. فضای داخلی آن بسیار عملی و بهینه است و مجهز به امکانات مورد نیاز برای رانندگی راحت و مسافرتی مطمئن می‌باشد. هایلوکس دارای صندلی‌های راحت و فضای کافی برای جابجایی افراد و بار است.

به لحاظ فنی، تویوتا هایلوکس با موتورهای قدرتمند و پرقدرت عرضه می‌شود. انتخاب موتورها بسته به نسخه و ورژن مختلف خودرو متفاوت است، اما بیشتر موتورهای هایلوکس شامل موتورهای بنزینی و دیزلی با توان و سرعت بالا هستند.

هایلوکس همچنین با امکانات و آپشن‌های متنوعی عرضه می‌شود. تجهیزات ممکن شامل سیستم‌های ناوبری، سیستم‌های صوتی، سیستم‌های ایمنی پیشرفته، سیستم‌های کمکی به رانندگی و دیگر ویژگی‌های راحتی و لوکس می‌باشد.

با توجه به قدرت، مقاومت و کیفیت ساخت، تویوتا هایلوکس یکی از خودروهای بسیار محبوب در بخش پیکاپ‌های سنگین است. این خودرو برای کسانی که به دنبال یک خودروی قدرتمند، مقاوم و آماده برای مسیرهای سخت و آفرودی هستند، گزینه‌ی مناسبی است.

آفرودیو با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به آفرودیو به خرید خودرو آفرودی رویاییتان نزدیک می‌شوید.

تاریخچه تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس (Toyota Hilux) در سال 1968 توسط شرکت خودروسازی تویوتا معرفی شد. این خودرو در ابتدا با نام “تویوتا برویز” (Toyota Bravis) وارد بازار شد و در سال 1969 به نام “هایلوکس” تغییر نام یافت.

هایلوکس از ابتدا به عنوان یک پیکاپ سنگین و قدرتمند طراحی شده بود. این خودرو برای مصارف مختلفی از جمله حمل بار، کار در مناطق سخت و آفرود مناسب بود. با عرضه هایلوکس، تویوتا به بازار پیکاپ‌های سنگین و خودروهای آفرود وارد شد و با طراحی مقاوم و قابل اطمینان خود، به محبوبیت قابل توجهی دست یافت.

از زمان معرفی اولیه هایلوکس، این خودرو به مرور زمان تغییرات و بهبودهای متعددی را تجربه کرد. نسل‌های جدید هایلوکس با طراحی به روز و فناوری‌های پیشرفته عرضه شدند. همچنین، انواع مختلف نمونه‌های هایلوکس با سیستم‌های درایو مختلف، انتخاب موتورهای مختلف و نسخه‌های متنوع به بازار عرضه شدند.

تویوتا هایلوکس در طول سال‌ها به عنوان یکی از خودروهای پرفروش و محبوب در جهان شناخته شده است. قدرت، مقاومت، قابلیت آفرود و عملکرد برتر هایلوکس باعث شده است که در بسیاری از نقاط جهان، از جمله مناطق روستایی و مناطق سخت‌ترین شرایط آفرود، به عنوان یکی از انتخاب‌های اصلی برای نیازهای حمل و نقل و ماجراجویی استفاده شود.

تویوتا همچنین در طول تاریخچه هایلوکس بهبودات و تغییرات مداومی را در امنیت، فناوری، راحتی و کارایی این خودرو اضافه کرده است تا به اندازه‌ای که هایلوکس در نسل‌های جدید خود به عنوان یک خودروی همه کاره و منعطف با امکانات پیشرفته شناخته می‌شود.

خرید تویوتا با بهترین قیمت.

مشخصات تویوتا هایلوکس

تمامی نسل های تویوتا هایلوکس

تاکنون هشت نسل از تویوتا هایلوکس تولید شده است. هر نسل از این خودرو دارای ویژگی های خاص خود بوده است.

نسل اول (1968-1972)

نسل اول تویوتا هایلوکس در سال 1968 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 1.5 لیتری بنزینی بود و در دو نسخه تک کابین و دو کابین عرضه می شد.

نسل دوم (1972-1978)

نسل دوم تویوتا هایلوکس در سال 1972 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.0 لیتری بنزینی بود و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شد.

نسل سوم (1978-1983)

نسل سوم تویوتا هایلوکس در سال 1978 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.2 لیتری بنزینی بود و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شد.

نسل چهارم (1983-1988)

نسل چهارم تویوتا هایلوکس در سال 1983 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.4 لیتری بنزینی بود و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شد.

معروف‌ترین و بهترین مناطق آفرودی ایران را با ما ببینید!!

نسل پنجم (1988-1997)

نسل پنجم تویوتا هایلوکس در سال 1988 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی بود و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شد.

نسل ششم (1997-2004)

نسل ششم تویوتا هایلوکس در سال 1997 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی یا 2.5 لیتری دیزلی بود و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شد.

نسل هفتم (2004-2015)

نسل هفتم تویوتا هایلوکس در سال 2004 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی یا 3.0 لیتری دیزلی بود و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شد.

نسل هشتم (2015-کنون)

نسل هشتم تویوتا هایلوکس در سال 2015 معرفی شد. این خودرو دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی یا 2.8 لیتری دیزلی است و در سه نسخه تک کابین، دو کابین و چهار کابین عرضه می شود.

در ایران، تویوتا هایلوکس نسل هفتم و هشتم به فروش می رسد. این خودرو در ایران به عنوان یک خودروی آفرودی محبوب شناخته می شود.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در آفرودیو

مشخصات تیوتا هایلوکس

در ایران، تویوتا هایلوکس نسل هفتم و هشتم در دو نسخه تک کابین و دو کابین عرضه می شود. نسخه تک کابین دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی با قدرت 163 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن متر است. این نسخه با گیربکس 6 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. نسخه دو کابین نیز دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی با قدرت 164 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن متر است. این نسخه نیز با گیربکس 6 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. مشخصات کلی این خودرو عبارت است از:

مشخصات نسل هفتم نسل هشتم
نوع موتور 2.7 لیتری بنزینی 2.7 لیتری بنزینی
سیلندر 4 4
سوپاپ 16 16
حجم موتور 2694 سی سی 2694 سی سی
قدرت 163 اسب بخار 164 اسب بخار
گشتاور 245 نیوتن متر 245 نیوتن متر
گیربکس 6 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک 6 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک
محور محرک عقب یا چهار چرخ عقب یا چهار چرخ
شاسی قاب نردبانی قاب نردبانی
تعلیق جلو مستقل دو جناغی مستقل دو جناغی
تعلیق عقب فنر تخت فنر تخت
ترمز جلو دیسکی دیسکی
ترمز عقب دیسکی دیسکی
سیستم فرمان هیدرولیکی هیدرولیکی
سیستم تعلیق فنر تخت فنر تخت
طول 5330 میلی متر 5330 میلی متر
عرض 1855 میلی متر 1855 میلی متر
ارتفاع 1815 میلی متر 1815 میلی متر
فاصله بین دو محور 3085 میلی متر 3085 میلی متر
فاصله از زمین 240 میلی متر 240 میلی متر
وزن خالص 1875 کیلوگرم 1920 کیلوگرم
ظرفیت بارگیری 1100 کیلوگرم 1100 کیلوگرم
ظرفیت سرنشینان 5 نفر 5 نفر
حجم باک 77 لیتر 77 لیتر
حداکثر سرعت 180 کیلومتر بر ساعت 180 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت 11.5 ثانیه 11.5 ثانیه

قیمت این خودرو در ایران از 800 میلیون تومان شروع خواهد شد (نسل های 2000 به بعد)

قیمت تویوتا هایلوکس جدید

به طور خلاصه

تویوتا هایلوکس یک پیکاپ سنگین است که توسط شرکت خودروسازی تویوتا در ژاپن تولید می شود. این خودرو از سال 1968 در حال تولید است و یکی از محبوب ترین پیکاپ های سبک در جهان محسوب می شود.

هایلوکس در ایران به عنوان یک خودروی آفرودی محبوب شناخته می شود. این خودرو دارای قابلیت های آفرودی خوبی است و می تواند در شرایط مختلف آب و هوایی و جاده ای به خوبی عمل کند.

هایلوکس در دو نسخه تک کابین و دو کابین عرضه می شود. نسخه تک کابین دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی با قدرت 163 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن متر است. نسخه دو کابین نیز دارای یک موتور 2.7 لیتری بنزینی با قدرت 164 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن متر است.

قیمت تویوتا هایلوکس در ایران از 1.2 میلیارد تومان شروع می شود.

برای اطلاع از قیمت ماشین آفرود کلیک کنید.

مزایای تویوتا هایلوکس

  • قابلیت های آفرودی خوب
  • قدرت و گشتاور مناسب
  • دوام و استحکام بسیار بالا
  • مصرف سوخت نسبتاً پایین

معایب تویوتا هایلوکس

  • فضای داخلی نسبتاً کوچک
  • قیمت نسبتاً بالا
  • هندلینگ ضعیف در جاده های آسفالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی