بهترین مکان آفرود در گیلان | مناطق مناسب آفرود سواری در گیلان

بهترین مکان آفرود در گیلان | مناطق مناسب آفرود سواری در گیلان

چکیده هایی از این اخبار

استان زیبای گیلان به عنوان بهشت ایران شناخته می‌شود و مقاصد گردشگری آن برای آفرودسواران بی‌شمار است. در این مقاله به معرفی و بررسی 10 مقصد جذاب برای آفرودسواری و مکان آفرود در گیلان می‌پردازیم و ملزومات سفر به آن‌ها با ماشین آفرود را نیز برمی‌شماریم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعتِ بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد. با کار ازما همراه باشید.

  1. ماسال

ماسال مجموعه‌ای از ییلاقات زیبا و خوش‌آب‌وهوا را در برمی‌گیرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اولسبلنگاه، سوئه‌چاله، خندیله‌پشت، شنبه‌راه، ملومه‌بند، اسپی‌دشت، تلارگاه و واشیار اشاره کرد. این منطقه در 55 کیلومتری شهر رشت واقع شده و هنوز طبیعت دست‌نخورده خود را حفظ کرده، در نتیجه مناظر این منطقه را کلبه‌های چوبی، دام‌ها، اسب‌ها و طبیعتِ بی‌نظیرِ جنگلی تشکیل می‌دهد. طبیعتِ ویژه‌ی این منطقه که شامل تپه‌ها و مسیرهای ناهموار طبیعی و انسانی است آن را تبدیل به مقصد شماره‌ی یک شما برای سفر آفرودی و طبیعت‌گردی در این منطقه می‌کند. فراموش نکنید که سفر به ماسال در فصل زمستان پیشنهاد نمی‌شود، چراکه دمای این منطقه در این فصل به زیر صفر می‌رسد و بسیاری از زیبایی‌های آن را از دست خواهید داد. در عوض، سعی کنید فصل بهار و تابستان و اوایل پاییز را برای سفر به این منطقه و ییلاقات زیبای آن انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از تهران به سمت ماسال حرکت کنید، باید وارد آزادراه تهران- قزوین شوید. پس از آن که به قزوین رسیدید، با کمک تابلوهای راهنمای نصب شده، به سمت آزادراه قزوین- رشت حرکت کنید. مسیرتان را کمی قبل از رسیدن به رشت، به سمت خروجی فومن- سراوان بپیچید. از این مسیر به ماسال و منطقه ییلاقی اولسبلنگاه می‌رسید.

آفرود در ماسال

  1. دشت النزه

ییلاق و دشت النزه یکی دیگر از منطقه‌های بکر و طبیعی استان گیلان است که مقصدی عالی برای طبیعت‌گردی محسوب می‌شود. ییلاق دشت النزه در ارتفاع 1500 متری قرار گرفته و در بیشتر فصول سال میزبان رویدادی به نام اقیانوس ابرها می‌باشد. دسترسی به این منطقه از طریق جاده‌های آسفالت ممکن نخواهد بود و شما مجبور به عبور از جاده‌های خاکی و گاهاً ناهموار خواهید بود و همین مورد می‌تواند تضمینی بر چالش‌برانگیزتر بودن سفر آفرودی شما باشد. ییلاق دشت النزه با گذشت سال‌ها، همچنان مظاهر طبیعی خود را حفظ کرده و در عین حال، دسترسی قابل قبولی به امکانات شهری نیز دارد؛ برای مثال در نزدیکی این منطقه 6 هتل مناسب برای اقامت وجود دارد. دشت النزه در منطقه شاندرمن قرار دارد و برای رفتن به این منطقه، بعد از میدان شهدای شاندرمن باید به سمت چپ حرکت کنید تا وارد جاده شاندرمن النزه شوید. پس از ورود به این جاده باید از چند روستا نظیر سبل خوار، برزف، بوستون گاه، استه سر، گسکیجان و اولم و بیتم عبور کنید تا به روستای زیبای النزه برسید.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید ماشین پاترول رویاییتان نزدیک می‌شوید.

  1. ییلاق سوباتان

سکوت بی‌نظیر، هوای تمیز و چشم اندازهای زیبای ییلاقات سوبات نفس شما را در سینه حبس می‌کنند و این توهم را در ذهن شما به وجود می‌آورند که انگار زمان در اطراف شما متوقف شده است. این ییلاق درواقع درون یک دشت دست‌نخورده واقع شده و شامل دریاچه نئور، آبشار ورزان و گورستانی 7 هزارساله می‌باشد. این منطقه انتخابی مناسب برای یک سفر آفرودی با چاشنی طبیعتِ شمال است، اما باید توجه داشته باشید که ییلاقات این منطقه از اقامتگاه‌های مناسب محرومند و شما علاوه بر کمپینگ، می‌توانید تا پایان سفرتان در کلبه‌هایی که اهالی بومی منطقه اجاره می‌دهند نیز سکونت داشته باشید. مسیر تالش را به سمت منطقه آق اولر ادامه دهید. مسیر تالش تا آق اولر یک جاده آسفالته  ۳۵ کیلومتری است. سپس از منطقه تاریخی آق اولر تا سوباتان، 12 کیلومتر جاده خاکی در پیش دارید

  1. سی دشت برای آفرود

ییلاق سی دشت رودبار منطقه‌ای بسیار خوش‌آب‌و‌هوا و از بکرترین مناطق استان گیلان محسوب می‌شود که در میان کوه‌های بلند و پوشیده از جنگل‌های سرسبز پنهان شده است. سفر به این منطقه، یک تجربه آفرودسواری جنگلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در هیچ منطقه‌ی دیگری تجربه‌اش نکرده‌اید. سی دشت به خاطر طبیعت خاص و پوشش گیاهی متنوع و منحصر‌به‌فرد خود در تمام فصل‌های سال چهره‌ای زیبا دارد و از سوی دیگر به ‌دلیل قرارگیری در دامنه درفک و منطقه کوهستانی، زمستان‌هایی سرد و برفی دارد که رفت‌و‌آمد بدون تجهیزات به این منطقه را غیر‌ممکن می‌کند؛ اما در پاییز در هوای بارانی و خنک، می‌توان در میان جنگل‌های هزار رنگ سی دشت قدم زد و گاهی تا زانو در میان برگ‌های زرد و نارنجی فرو رفت. سی دشت در پاییز و گاهی در بهار در میان مه سنگینی فرو می‌رود که فضا و منظره‌ای زیبا و رازآلود پدید می‌آورد. قله درفک، غار دربند رشی، روستای چیچال و استخرگاه از مناظر دیدنی نزدیک به سی دشت می‌باشد که می‌توانید در طول سفرتان از آن ها نیز دیدن کنید.

آفرود سواری در سی دشت

  1. روستای ییلاقی سیاه بیل

این روستای ییلاقی در ناحیه غربی استان گیلان واقع شده و تجربه بی‌نظیری از فتح جاده‌های ناهموار کوهستانی (و البته امن) را در دل آب‌و‌هوای کوهستانی و جنگلی در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین با رسیدن به روستای ییلاقی، دسترسی گسترده‌ای به فضای جنگلی خواهید داشت و تازه آفرودسواری شما در محیط جنگلی آغاز می‌شود! شرایط کمپینگ در نزدیکی این روستا نیز به سبب آب‌و‌هوای نسبتا متعادل در تابستان و پاییز و بهره‌مندی از زمین‌های هموار مهیا است. گفتنی است که اگر قصد سفر به این منطقه برای طبیعت‌گردی و آفرودسواری را دارید، حتماً الزامات سفر (کمپینگ، تغذیه و الزامات بهداشتی) را به همراه داشته باشید، چراکه این منطقه از دسترسی به امکانات سفر محروم است.

  1. پارک جنگلی بلوردکان برای آفرود سواری

پارک جنگلی بلوردکان یکی از زیباترین مناطق جنگلی گیلان است که در شهرستان لنگرود قرار دارد. این پارک جنگلی با طبیعتی بکر و سرسبز می‌تواند بهترین گزینه برای گردش و طبیعت‌گردی در مناطق جنگلی باشد و در نزدیکی آن جاذبه‌های دیدنی دیگری نظیر دریاچه نیز وجود دارد. هرچند دسترسی به پارک بلوردکان از طریق پیاده‌روی ممکن است، اما مسیر رسیدن به این پارک جنگلی شرایط بسیار مساعدی برای آفرودسواری و لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت را برای شما فراهم می‌کند.

  1. روستای اسب ریسه

این روستا در مسیری جاده‌ای واقع شده است که با مناظر طبیعی مانند چشمه خروشان، دشت سنگی و درخت‌های بلندقامت احاطه شده. اسب ریسه طبیعتی بسیار بکر دارد و جاده‌های ناهمواری که از این روستا انشعاب پیدا کرده، راهِ شما را به سوی دشت‌هایی که با چشمه‌ها جدا شده‌اند و به جنگل مه‌آلود ختم می‌شوند باز می‌کند و تجربه‌ی بسیاری لذت‌بخشی از ترکیب آفرودسواری و طبیعت‌گردی در دل طبیعتِ وحشیِ گیلان را برای شما به ارمغان می‌آورند.

با اجاره آفرود ماجراجویی خود در دل طبیعت را آغاز کنید و از تجربه متفاوت و هیجان‌انگیز در مسیرهای پر فراز و نشیب لذت ببرید.

  1. پارک جنگلی درنیکا

پارک جنگلی درنیکا در 63  کیلومتری شهر رشت واقع شده و علاوه بر طبیعتِ بکر و کشف‌شدنیِ دست‌نخورده، امکانات رفاهی و گردشگری بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد که در میان جاذبه‌های طبیعی استان گیلان کم‌نظیر است. اسب‌سواری و قایق‌سواری از جذاب‌ترین تفریحاتی است که در این پارک جنگلی می‌توانید به آن مشغول شوید و همچنین دسترسی به رستوران‌ها و بستنی‌فروشی‌ها، سفر شما را جذاب‌تر از قبل می‌کنند. با این حال پیشنهاد می‌کنیم که از کشف طبیعت و کمپ در طبیعت نیز غافل نشوید.

آفرود چیست و بهترین مناطق و مکان آفرود در گلستان کجاست؟

  1. هالی دشت(املش)

هالی دشت و یا املش، یکی از مسحورکننده‌ترین ییلاقات استان گیلان است. جاده‌هایی با مناظر بی‌نظیر، جنگل‌های دست‌نخورده، تپه‌های مه‌گرفته و کلبه‌های ییلاقی و کابین‌های رنگی از مشخصه‌های چشمگیر املش می‌باشد که چشم و دل شما را تازه می‌کنند. کمپ کردن در طبیعتِ املش در فصول تابستان و بهار، پیشنهاد صمیمانه ما به شما آفرودسواران عزیز است. برای رفتن به املش باید از رشت حرکت کنید و از آستانه اشرفیه، لاهیجان و لنگرود بگذرید. در ۷۶ کیلومتری رشت کم‌کم سروکله املش با آن کوه‌های سرسبزش پیدا می‌شود و شما به دل یکی از به‌یادماندنی ترین تجربه‌های طبیعت‌گردی زندگی‌تان وارد می‌شوید. فصل تابستان و بهار بهترین فصول برای سفر به این ییلاق بهشتی می‌باشد.

هالی دشت در املش

  1. آبشار دریابن اسالم

برای آفرودسواری نه آبشار دریابن، بلکه مسیری که به آن ختم می‌شود مدنظر ماست. مسیر آبشار دریابن سرشار از زیبایی‌های طبیعی است و بوی جنگل و طبیعت با شما عجین خواهد شد و حرکت در جاده‌های خاکی این منطقه که با درختان سبز و سرزنده احاطه شده اند، شما را به دل طبیعت خواهد برد. وجود قهوه‌خانه‌ها و کلبه‌های اقامت در مسیر آبشار، رفاهِ حالِ شما را در این سفر تضمین می‌کنند. مسیر آبشار دریابن، مصداق بارز این فلسفه‌ی ذهنی معروف است که باید علاوه بر مقصد، از مسیر نیز لذت برد. دسترسی به آبشار 30 متری دریابن نیز از طریق وارد شدن به جاده قدیم اسالم به خلخال و سپس پیش گرفتن مسیر روستای لاکه تاشون و طی کردن ۱۲ کیلومتر تا رسیدن به یک فرعی و پیش گرفتن آن فرعی تا رسیدن به آبشار ممکن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی