کار ازما

معرفی 10 مکان آفرود در گلستان | بهترین مناطق برای آفرود در استان گلستان

معرفی 10 مکان آفرود در گلستان | بهترین مناطق برای آفرود در استان گلستان

چکیده هایی از این اخبار

استان گلستان یکی از جذاب‌ترین استان‌های شمالی کشور است که مقصد بسیاری از آفرودسواران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای برای طبیعت‌گردی و آفرودسواری است و در این مقاله، به معرفی و بررسی 10مکان آفرود در گلستان می‌پردازیم و ملزومات سفر به این مکان‌ها را نیز بررسی می‌کنیم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعتِ بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد. با کارازما همراه باشید.

معرفی بهترین مناطق و مکان آفرود در قزوین

  1. روستا جهان نما (پارک ملی گلستان)

با سفر به دهکده جهان‌نمای گلستان دیگر نیازی ندارید که به دهکده‌های کوهستانی سوئیس سفر کنید! این پارک ملی که از سال 1352 تحت محافظت سازمان محیط زیست است، تجربه بی‌نظیری از سفر به دل طبیعتِ گلستان را در اختیار شما قرار می‌دهد. حال‌و‌هوای این منظقه ترکیبی از کوهستان، جنگل، زندگی ییلاقی و به دور از مظاهر شهری است و شما را به کلی از دنیای زندگی شهری جدا می‌کند و برای مدتی به دل طبیعتِ بکر می‌برد. مردمان این ناحیه همچنان به شکل ییلاقی سنتی در کلبه‌ها زندگی می‌کنند و با وجود دوری از تکنولوژی روز و ارتباطات مجازی، بسیار خونگرم و صمیمانه با میمهمانانشان رفتار می‌کنند. همچنین از آنجایی که جاده‌ی این منطقه آنچنان مناسب ماشین‌های سواری شهری نیست، آفرودبازان از قدرت‌نمایی خودروهایشان در جاده‌های منتهی به این منطقه لذت خواهند برد. گفتنی است که برای رسیدن به این منطقه می‌توانید از مسیر جنگل توسکستان استفاده کنید و یا از میامی و شاهرود خود را به دهکده جهان‌نمای گلستان برسانید.

دهکده جهان نما

  1. روستای قرن آباد

جنگل قرن‌آباد استان گلستان که در 20 کیلومتری شرق شهر گرگان و 6 کیلومتری روستای قرن‌آباد قرار گرفته، سفری لذت‌بخش به دل طبیعت توام با چالش را در اختیار شما قرار می‌دهد. از امکانات این جنگل می‌توانیم به طبیعتِ بکر جنگلی و رودخانه اشاره کنیم که برای هر طبیعت‌گردی، خاطراتی به‌یادماندنی رقم خواهند زد. همچنین روستای قرن‌آباد از امکانات مناسب رفاهی و گردشگری برخوردار است. مسیرهای منتهی به این پارک جنگلی و حتی خودِ جنگل، می‌تواند مقصد جذابی برای آفرودسواران طبیعت‌گرد باشد. بهترین فصول برای سفر به این پارک جنگلی، بهار و پاییز می‌باشد.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید خودرو آفرودی رویاییتان نزدیک می‌شوید.

  1. جنگل شصت کلا

جنگل شصت کلا یکی از افتخارات طبیعی این استان است. این جنگل در 6 کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان واقع شده و به سبب دسترسی نسبتاً سخت، طبیعت بکر آن به دور از هرگونه آسیب باقی‌مانده و در صورت نفوذ به دل این طبیعت، با مظاهری مواجه می‌شود که کمتر دیده‌اید، نظیر حیوانات وحشی و انواع قارچ‌های سمی روی خاک و تنه‌ی درختانِ کهن. همچنین دسترسی آسان به امکانات رفاهی و گردشگری نظیر استراحتگاه، آلاچیق و سرویس بهداشتی باعث می‌شود که خیال شما از مشکلات رفاهی راحت باشد و با آسودگی در مسیر رسیدن به این منطقه از فتح جاده‌های خاکی لذت ببرید و سپس در دل طبیعتِ بکرِ جنگل شصت کلا به طبیعت‌گردی بپردازید و در 22 کیلومتری انتهای جنگل، تنی به آبِ آبشار شصت کلا نیز بزنید.

  1. پارک جنگلی باغو کردکوی

پارک جنگلی باغو که در شرق استان گلستان و جنوب شهر بندرگز واقع شده به سبب دست‌نخورده باقی‌ماندن طبیعت جنگلی‌اش، برای مسافران یک مقصد محبوب است. فضای باز و سرسبز این پارک جنگلی و دسترسی آن به امکانات اولیه‌ی رفاهی و گردشگری نظیر سرویس بهداشتی و استراحتگاه و فاصله کمِ آن تا شهر، از عواملی است که باعث می‌شود پارک جنگلی باغو را به عنوان مقصد بعدی سفر خود در استان گلستان انتخاب کنید. با این حال این پارک جنگلی برای آفرودسواران نیز جلوه‌های خاص خودش را دارد، برای مثال می‌توان از جاده‌های خاکی این منطقه که در میان جنگل واقع شده‌اند استفاده نمود و لذت آفرودسواری در دل طبیعت گلستان را تجربه کرد.

پارک جنگلی باغو

  1. تفرجگاه هزار پیچ

این منطقه در واقع یک پارک جنگلی با ارتفاع 310 متر در شهرستان گرگان است که به تپه هزارپیچ معروف است. مسیرهای پیچ‌دار این پارک، به محوطه‌ای شامل رستوران و جاده‌های خاکی‌ای که شما را به جایگاه پاراگلایدر و چترسواری می‌رسانند ختم می‌شوند. مناطق دست‌نخورده این پارک می‌تواند برای آفرودسواران جذاب باشد، چراکه برخلاف چهار مورد قبلی، دارای آب‌و‌هوای جنگلی نیست و تپه‌های خاکی‌ای را در اختیار شما می‌گذارد که درنوردیدن آن‌ها با ماشین‌های آفرودی‌تان می‌تواند لذتبخش و کم‌نظیر باشد.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

  1. او چشمه

منطقه کمپینگ او چشمه یکی از بهترین مناطق استان گلستان برای کمپ و آفرودسواری است. طبیعت زیبا و دست‌نخورده این منطقه قلب شما را تسخیر می‌کند و تجربه همنشینی با جنگل‌های تاریخی هیرکانی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این منطقه در نزدیکی روستای افراتخته واقع شده و فضای گسترده و زیبای آن در بهار و پاییز، به‌یادماندنی‌ترین سفر شما را در این استان رقم خواهد زد. قبل از سفر به این منطقه و لذت بردن از طبیعت آن باید بدانید که بهتر است تجهیزات اولیه‌ی بهداشتی و رفاهی نظیر چادر و آب و غذا را به همراه داشته باشید.

مطالعه بیشتر: منظور از طبیعت گردی و کمپینگ چیست؟

  1. آبشار رنگو

این آبشار در 15 كیلومتری جنوب غربی شهر گرگان واقع شده و محیط پیرامون آبشار و رودخانه‌ی رنگو، دارای هوایی خنك و لطیف است و با درختان سربه‌فلک‌كشیده پوشانده شده‌است. هرچند آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد، اما به دلیل بستری كه دارای یك محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی است، منظره‌ای جالب و دیدنی را به‌ وجود آورده‌است. مسیر منتهی به این آبشار برای آفرودسواران جذاب خواهد بود، چراکه توسط جنگل‌ها و بوته‌های طبیعی محاصره شده و به سبب هوای آزادی که در این فضا جریان دارد، آمیزشی به‌یادماندنی با طبیعت را در اختیار آفرودسواران عزیز قرار خواهد داد. قبل از سفر به آبشار و رودخانه رنگو، توجه داشته باشید که این مجموعه فاقد امكانات رفاهی برای علاقمندان است.

با خرید خودرو آفرودی پاترول سفرهای آفرودی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

  1. منطقه جنگلی امام وردی

منطقه جنگلی امام‌وردی که در جنوب استان گلستان واقع شده حتی در میان گلستان‌نشینان نیز ناشناخته است و از این جهت می‌توان تضمین کرد که این منطقه دست‌نخورده و بکر باقی مانده‌است. مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود به عنوان یک آفرودسوار به منطقه‌ی جنگلی امام‌وردی سفر کنید، جاده‌های جنگلی این منطقه است که برای شما تجربه یک سفر آفرودی جنگلی بی‌نظیر را به ارمغان می‌آورد. دسترسی به این منطقه از طریق روستای بالادره ممکن خواهد بود و باید قبل از سفر بدانید که نه این منطقه و نه روستای بالادره، از امکانات رفاهی مناسب برخوردار نیستند.

آفرود چیست و بهترین مناطق و مکان آفرود در تهران کجاست؟

  1. جنگل و آبشار لوه

ممرز، افرا و توسکا از درختان هیرکانی‌ای هستند که آبشار لوه را محاصره کرده‌اند و با نام جنگل لوه از آن‌ها یاد می‌شود و از اولین مقصد‌های تورهای هیرکانی گردشگران و جنگل‌نوردان است. مسیر رسیدن به جنگل لوه، تجربه‌‌ی آفرودسواری در طبیعت را برای شما تضمین می‌کند و در انتها، قول یک جنگل‌نوردی مفصل و بازدید از آبشار را به شما می‌دهد.

  1. جزیره آشوراده

جزیره آشوراده مازندران

جزیره آشوراده تنها جزیره موجود در دریای خزر است که متعلق به ایران و از توابع استان گلستان است. این جزیره با وجود تاریخی غنی از تعامل با بشر، همچنان طبیعت خود را حفظ کرده و می‌تواند مقصدی بسیار جذاب و اقتصادی برای آفرودسوارانی باشد که نمی‌توانند برای فتح مسیرهای ساحلی جزیره، تا جنوب کشور سفر کنند. امروزه جزیره آشوراده دسترسی آسانی به امکانات رفاهی دارد و انجام تفریحاتی مانند ماهیگیری و قایق‌سواری نیز در این جزیره امکان‌پذیر است؛ اما مطمئن شوید که قبل از سفر آفرودی به این جزیره، پیش‌نیازها و ملزومات سفر آفرودی به جاده‌های ساحلی را مورد توجه قرار داده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی