برای آفرود به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای آفرود به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

چکیده هایی از این اخبار

آفرود سواری، نقطه تلاقی هیجان و آدرنالین است. چرا که هم از زیبایی طبیعت لذت می‌برید و هم در کنار آن هیجان فوق العاده‌ای را تجربه خواهید نمود. البته در کنار مهارت رانندگی با خودروهای دو دیفرانسیل بایستی لوازم ضروری و تجهیزات آفرود را فراموش نکنید تا ایمنی خود و همراهانتان را تضمین نمایید. این سرگرمی شاید در نگاه اول بسیار لذت بخش و پر هیجان باشد اما اگر نظر یک آفرود سوار حرفه‌ای را بپرسید، خواهید دید که آفرود سواری به ظاهر بی خطر، بسیار خطرناک می‌باشد. از این رو اگر بدون برنامه و پیش بینی اقدام به این سفر خطرناک کنید، ممکن است به حادثه‌ای تلخ منجر شود. در هنگام آفرود سواری، بایستی آمادگی هر اتفاقی را داشته و تجهیزات آفرود شما باید بی نقص باشد. با توجه به ضرورت تجهیزات آفرود در این مقاله قصد داریم تا لوازم آفرود سواری را به شما معرفی نماییم.

با لیست بلند بالای تجهیزات آفرود آشنا شوید!

برای تهیه لیست کامل و جامع تجهیزات آفرود، بایستی ذهنتان را کاملا باز بگذارید و هر شرایط محتملی را به خوبی سبک و سنگین نمایید. برای نوشتن لیست تجهیزات آفرود، بهتر است که با یک آفرود سوار حرفه‌ای صحبت کنید. شما می‌توانید در زمینه تهیه لیست تجهیزات آفرود الزامی با کارشناسان کار ازما مشورت نمایید تا به خوبی شما را راهنمایی کنند.

کورس آفرود: معجزه تیونینگ تاک بر روی ماشین‌های شما!

وینچ پرقدرت گیربکس ، ابزار ضروری آفرود سواری

وینچ پرقدرت گیربکس که به زبان ساده تر یک قرقره برقی با سیم بکسل محسوب می‌شود، از مهم ترین تجهیزات آفرود به شمار می‌آید. بی شک گرفتار شدن در شن یا گل و لای اتفاقی بسیار ناخوشایند و دشوار برای هر آفرود سواری است اما اگر برای این شرایط آماده باشید، با مشکلی مواجه نخواهید شد. چرا که اگر یک وینچ پرقدرت گیربکس به همراه داشته باشید، می‌توانید به آسانی خودروی خود را با استفاده از وینچ به یک اتومبیل دیگر یا یک درخت متصل نمایید و با خیال راحت آن را بیرون بکشید. این ابزار همچنین برای بالا کشیدن ماشین‌هایی که در شیب زیاد گرفتار شده و نمی‌توانند از مسیر پر شیب عبور نمایند نیز بسیار پرکاربرد است. البته قیمت این ابزار بسیار بالا می‌باشد و اگر واقعا به این سرگرمی علاقه مند هستید، باید سر کیسه را شل کنید. همچنین بهتر است در این مواقع کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

وینچ خودرو

 

وافل برد، دوست نجات گر آفرود سواران

مورد شماره دوم از تجهیزات آفرود، وافل برد می‌باشد. این ابزار نوعی پل مخصوص آفرود است که در ابعاد مختلف در بازار ابزارآلات ضروری آفرود موجود است. این وسیله بر اساس انواع مختلف کاربرد در دسته‌های مختلف فلزی، پلاستیکی و کامپوزیتی طبقه بندی می‌شود. قبل از خرید وافل برد، حتما از وزن و سایز لاستیک خودروی خود آگاهی کامل داشته باشید تا فروشندگان تجهیزات آفرود، بتوانند به خوبی شما را راهنمایی نمایند. وافل برد، در دنیای آفرود سواری، نقش سوپر من را ایفا می‌کند. چرا که با وجود وافل برد شما به خوبی از هر مهلکه‌ای جان سالم به در خواهید برد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص وافل برد می‌توانید با کارشناسان کار آزما با بیش از پنج سال تجربه درخشان در زمینه انواع خودروها و ماشین‌های آفرود در ارتباط باشید.

مطالعه بیشتر: آفرود چیست و انواع آن کدامند؟

لاستیک زاپاس، فراموش نشود

از آنجایی که در آفرود سواری قرار است، مسیرهای طولانی را سپری نمایید، نباید هیچ گاه از لاستیک زاپاس غافل بمانید. حتی اگر بهترین ماشین آفرود دنیا را هم داشته باشید، گاهی ممکن است بدون لاستیک مناسب در میان راه بمانید. لاستیک آفرود با سایر تایر‌های معمولی متفاوت است. چرا که بایستی قادر به تحمل فشار زیاد در مسیرهای سخت و صعب العبور باشد. از این رو تایرها همواره نقش مهم و حساسی را ایفا می‌کنند. در نتیجه استفاده از تایر‌های مخصوص با جنس، عمق و عاج مناسب جزو تجهیزات آفرود محسوب می‌شود. بهترین گزینه برای آفرود معمولا لاستیک‌های پهن هستند تا بتوانند حداکثر اصطکاک را روی زمین ایجاد کنند و قدرت لازم را توسط چرخ‌ها به زمین انتقال دهند.

خرید خودرو آفرودی به صورت قسطی با شرایط عالی

با باربند، راحت تر سفر کنید

یکی دیگر از تجهیزات آفرود که در تورهای مسافرتی بسیار ضروری است، باربند می‌باشد. در سفر آفرودی گروهی که معمولا تعداد زیادی از افراد در یک ماشین سوار می‌شوند، همواره مشکل جای راحت برای سرنشینان خودرو وجود دارد. در این هنگام استفاده از باربند بهترین گزینه است. باربندها علاوه بر اینکه باعث راحتی افراد در خودرو می‌شوند، بهترین مکان برای قرار دادن وسایل ضروری سفر مانند دبه بنزین و آب، لاستیک زاپاس و سایر لوازم می‌باشند. البته بهتر است که از ترکیب زاپاس بند و بار بند با هم استفاده نمایید.

باربند خودرو آفرود

پمپ باد ، ضروریات لوازم آفرود سواری

ضروری ترین تجهیزات آفرود، وسیله‌ای است که برای مکش هوا و تزریق فشار بالاتر می‌باشد. پمپ باد را می‌توان به دو صورت جدا یا نصب بر روی آفرود استفاده کرد. مهم ترین کاربرد آنها در آفرود سواری تنظیم باد تایر می‌باشد. چرا که به منظور عبور از برخی مسیرها نیاز است که باد تایر کاهش و یا افزایش یابد. در نتیجه وجود یک پمپ باد برای تنظیم باد تایرها در شرایط گوناگون از ملزومات آفرود سواری به شمار می‌آید. همواره از پمپ‌های بادی که توسط برندهای معتبر به بازار عرضه شده‌اند، استفاده کنید. البته برای افزایش طول عمر این پمپ‌های بادی سعی کنید که به صورت مقطعی از آن‌ها استفاده نمایید.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن!

کیت افزایش ارتفاع ، ابزاری ضروری به منظور تنظیم ارتفاع خودرو

یکی از مهم ترین نکات به منظور پشت سر گذاشتن موانع در هنگام آفرود سواری، ارتفاع مناسب کف ماشین‌ها است که از اصولی ترین ویژگی‌های هر آفرودی به شمار می‌آید. می‌توانید تغییراتی در محورها، سیستم تعلیق، فنربندی خودرو و سپر آن ایجاد نمایید اما متقبل هزینه گزافی خواهید شد. برای حل این مشکل می‌توانید از کیت افزایش ارتفاع استفاده کنید و به راحتی ارتفاع ماشین خود را کم یا زیاد نمایید. البته فراموش نکنید که این تنظیم ارتفاع باید به طور دقیق انجام شود. چرا که هرگونه استفاده غیر اصولی صدمات جبران ناپذیری را به وجود می‌آورد. از این رو پیش از انجام این کار حتما با کارشناسان مجرب کار ازما مشورت کنید.

در زمان خرید خودرو آفرودی پاترول چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

سایر تجهیزات آفرود ضروری

همانطور که عنوان شد آفرود سواری، سفری پرخطر و هیجان انگیز است. از این رو همواره خطراتی آفرود سواران را تهدید می‌کند. به همین دلیل قبل از اقدام به سفر با آفرود به تمامی مشکلات احتمالی در راه توجه نمایید. از آنجایی که آفرود سواران به مدت طولانی رانندگی می‌کنند، بنابراین برای جلوگیری از کمبود سوخت لازم است که همواره یک گالن سوخت اضافه به عنوان دیگر تجهیزات آفرود به همراه داشته باشند تا با مشکل کمبود بنزین مواجه نشوند. از دیگر ابزارآلات می‌توان به وسایلی همچون بیل، بیلچه،  GPS یا موبایل ماهواره‌ای، پک‌های آب، خوراکی‌های کنسرو شده، کیسه خواب و غیره اشاره نمود. بخاطر داشته باشید که یک سفر ایمن آفرود همواره نیازمند استفاده از لوازم ضروری می‌باشد.

اگر نمی‌دانی که برای آفرودسواری به کجا بری به این صفحه مراجعه کن تا بهترین مناطق برای آفرود در ایران را بشناسی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی