10 مکان ناشناخته آفرودسواری در خوزستان

10 مکان ناشناخته آفرودسواری در خوزستان

چکیده هایی از این اخبار

سایت تخصصی خرید و فروش ماشین آفرود آفرودیو، در جهت آشنایی و معرفی علاقه‌مندان به آفرود‌سواری به صورت تخصصی در این مقاله به موضوع آفرودسواری در خوزستان می‌پردازد. استان خوزستان سرشار از دشت‌های سرسبز و منطقه‌های طبیعی بکر است و گلچینی از بهترین مقصدهای آفرودسواری را در خودش جای داده ‌است. در این مقاله از پیست آفرود خوزستان تا مناطق حفاظت‌شده و کرانه‌های ساحلی رود کارون را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد و در انتها، مقصد بعدی آفرودی شما را نشان می‌کنیم.

برای اجاره آفرود با متنوع‌ترین خودروهای آفرودسواری کلیک کنید.

 

آفرودسواری در خوزستان+ عکس

زراس، بهشت آفرودسواری در خوزستان

اولین مقصدی که به عنوان پیست آفرود خوزستان بررسی می‌کنیم اسم و رسمی پرآوازه در میان ساکنین خوزستان دارد. در 14 کیلومتری شهر دهدز، مکانی بسیار بکر و دوست‌داشتنی با طبیعتی سرسبز قرار گرفته که بهترین گزینه برای آفرود سوارانی‌ست که قصد دارند برای گذران روز جمعه همراه خانواده و یا اقامت در اقامتگاه‌هایی که در دل طبیعتِ دست‌نخورده واقع شده‌اند، دل به جاده بزنند.

منطقه‌ی طبیعیِ زراس توسط مجموعه‌ای از امکانات گردشگری نظیر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها محاصره شده و با جاده‌های کارت پستالی خود، دلِ هر راننده و طبیعت‌گردی را می‌رباید. اگر در بهار و پاییز به زراس سفر می‌کنید، فراموش نکنید که دوربین عکاسی به همراه داشته باشید تا تجربه‌های به‌یادماندنی خود در این مکان را ثبت کنید. برای رسیدن به زراس ابتدا به شهر دهدز بروید و سپس با حرکت در جاده سادات حسینی، خودتان را به این بهشت بی‌نظیر برسانید.

خرید و فروش خودرو آفرودی پاترول با شرایط کم‌نظیر در آفرودیو

پیست موتور سواری شهید عباسی

پیست موتور کراس شهید عباسی بهترین پیست آفرود خوزستان به شمار می‌رود. این پیست در شرقی‌ترین نقطه‌ی خوزستان واقع شده و با جاده‌های خاکی پیچ‌درپیچ و تپه‌های خاکی‌اش از شما پذیرایی می‌کند. پیست آفرود خوزستان یا همان پیست شهید عباسی، از منطقه‌ی مسکونی شهری به دور است و در امتداد جاده‌ی بهبهان-امیدیه قرار گرفته‌است.

در نتیجه می‌توانید حدس بزنید که نیاز به حمل ملزومات رفاهی خواهید داشت. این پیست وسعتی قابل‌توجه دارد که حتی برای مسابقات حرفه‌ای آفرود نیز مناسب است. سفر به این پیست، تجربه‌ای هیجان‌انگیز از آفرودسواری در خوزستان را به شما و همسفرانتان هدیه می‌دهد.در امتداد جاده‌ای که از آن نام برده شد، می‌توانید پیست آفرود خوزستان را قبل از مجموعه پرورش اسب قصر پیدا کنید.


پیست قایق سواری و گردشگری دز 

شگفتی‌های طبیعت خوزستان تمامی ندارد! پیست قایق سواری دز قطعاً برای آفرود سواران تعبیه نشده، مگر اینکه SUV  شما به جای چرخ پارو داشته باشد! هدف ما هم از معرفی این مکان، نشان کردن مقصد بعدی آفرود سوارانی‌ست که عشق تمام‌نشدنی‌ای نسبت به طبیعت و شگفتی‌هایش دارند.

در انتهای جاده‌ی طولانی دریاچه، سد دز آغوشش را برای شما باز می‌کند تا شما را به درون خود بکشد. صخره‌های سرسبز، کرانه‌های ساحلی، مکان‌های بی‌نظیر برای کمپ و دشت‌های دست‌نخورده از زیبایی‌های این منطقه‌ی پرطرفدار هستند. اقامتگاه؟ دارد؛ تجهیزات رفاهی؟ تا دلتان بخواهد؛ طبیعت ساکت و دل‌انگیز؟ فقط باید بروید و خودتان ببینید! از حاشیه‌ی شهر دزفول دل به جاده‌ی شهیون بزنید و کمتر از یک کیلومتر بعد از بیشه‌بزان به درون جاده‌ی دریاچه بپیچید.

جیپ، همراه قدرتمند شما در مسیرهای صعب‌العبور

پیست موتور کراس اندیمشک

ضروری دانستیم که یک پیست آفرود هم در شمال خوزستان معرفی کنیم. این مقصد جدید شماست: شمال شرق اندیمشک، جاده سد دز، پیست آفرود اندیمشک. درست مانند پیست آفرود خوزستان که بالاتر معرفی کردیم، این پیست هم جاده‌های درهم‌پیچیده و تپه‌هایی دارد که با آدرنالین در هم بافته شده‌اند و فقط منتظر یک راننده‌ی آفرودی هستند تا به بهترین شکل از او پذیرایی کنند.

پیست آفرود خوزستان یا همان پیست اندیمشک، به اندازه‌ی جدال همزمان پنج خودروی آفرودی عرض دارد و از همین جهت خوب است که خیالتان را از بابت وسعت پیست آفرود اندیمشک راحت کنیم. اما برای ملزومات رفاهی مثل تغذیه و از این دست موارد، باید خودتان دست به کار شوید. بعد از برداشتن حداقل امکانات رفاهی، در جاده‌ی سد دز حرکت کنید تا قبل از بام اندیمشک به این پیست هیجان‌انگیز برسید. 

 

پیست موتور کراس خوزستان+ عکس

دشت سوسن

بیراه نرفته‌ایم اگر دشت سوسن را هلند ایران بدانیم؛ چرا که این منطقه با دشت‌های پُر گل پوشانده شده‌است و یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های استان خوزستان را پدید آورده‌است. تپه‌های سرسبز، صخره‌های سنگی و کرانه‌های ساحلی، از تماشایی‌ترین نقاط دیدنی دشت سوسن هستند که امروزه مقصد اول کمپینگ آفرود سواران خوزستانی است. این دشت از پدیده‌های طبیعی رودخانه کارون است که در آن نیز می‌توانید به قایق‌سواری و عکاسی بپردازید. شاید دشت سوسن پیست آفرود خوزستان نباشد، اما به عنوان طبیعی‌ترین پیست آفرود خوزستان شناخته می‌شود و مقصد اول آفرود سواران طبیعت‌دوست است. 

برای رسیدن به این منطقه‌ی ویژه، باید از شوشتر خارج شوید و آن‌قدر در جاده‌ی تماشایی خوزستان-چهارمحال و بختیاری حرکت کنید تا ارتفاعات دشت سوسن را از دور مشاهده کنید. به همراه داشتن حداقل ملزومات رفاهی نظیر آب و غذا و دستمال‌کاغذی به همراه تجهیزات کمپینگ را فراموش نکنید.

پیست کراس رامهرمز

خوشبختانه خوزستان به اندازه‌ کافی پیست آفرودی دارد که در هر جای این استان بتوانید از آفرود سواری در پیست آفرود را تجربه کنید. پیست کراس رامهرمز که به عنوان پیست آفرود خوزستان نیز شناخته می‌شود، مانند پیست‌های قبلی از امکانات گردشگری محروم است، اما همچنان یکی از مقصدهای قابل‌توجه آفرودی در نزدیکی رامهرمز به شمار می‌رود. آفرود سواری در این پیست برای شما یک تجربه‌ی واقعی آفرودی را به همراه می‌آورد. جاده‌های خاکی این پیست را فتح کنید و از جوشش آدرنالین در بدنتان لذت ببرید. از اهواز به رامهرمز بروید و در مجاور بغدک خودتان را وارد پیست آفرود رامهرمز کنید.

برای آشنایی با بهترین مناطق آفرودسواری در ایران به این بخش مراجعه کنید.

منطقه حفاظت‌شده دهدز

از طبیعتِ سرسبزِ خوزستان سیر نمی‌شوید؟ منطقه حفاظت‌شده‌ی دهدز برای شماست! در امتداد رودخانه‌ی کارون، یکی دیگر از تماشایی‌ترین جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان واقع شده‌است. دهدز با اینکه با عنوان پیست آفرود خوزستان شناخته نمی‌شود، 17 هزار هکتار مساحت دارد و یکی از چند پیست طبیعیِ آفرود استان خوزستان به شمار می‌رود. جاده‌های طبیعی، تپه‌های سرسبز و رودخانه‌های پرخروش، از دیدنی‌ترین نقاط این منطقه‌ی حفاظت‌شده هستند.

بافت کمیاب جانوری دهدز نیز یکی از موقعیتی بی‌نظیر برای شماست تا بتوانید فرصت خلق تصاویر شگفت‌انگیز از طبیعت را داشته باشید. در صورتی که به این منطقه سفر می‌کنید، به همراه داشتن تجهیزات کمپینگ را فراموش نکنید، چون ممکن نیست دهدز بگذارد بدون کمپ کردن ترکش کنید! از جاده‌ی ایذه-دهدز استفاده کنید. امن برانید.

 

منطقه حفاظت شده خوزستان+ عکس

آبشار شوی

طبیعتِ خوزستان همیشه ما را شگفت‌زده می‌کند. آبشار شوی قطعاً پیست آفرود خوزستان به شمار نمی‌رود، اما یک مقصد بی‌نظیر برای طبیعت‌گردانی‌ست که هوس همنشینی با طبیعتِ ناب را کرده‌اند. شوی همان چیزی‌ست که می‌خواهید: آبشار 90 متری خروشان، مسیر صعب‌العبور برای تجربه‌ی یک پیاده‌روی جانانه، طبیعت جنگلی و آب‌و‌هوای سرشار از انرژی. 

ابتدا به روستای پامنار بروید و سپس با استفاده از جاده خاکی خودتان را به این آبشار برسانید. همراه داشتن ملزومات رفاهی از جمله آب کافی را فراموش نکنید.

خدمات تخصصی تیونینگ در آفرودیو

 منطقه حفاظت‌شده شیمبار

حالا که معرفی پیست آفرود خوزستان را به اتمام رساندیم، خوب است که سری به مقصدِ جاده‌ای آفرود در خوزستان بیندازیم. اگر قصد دارید از تجربه‌های مرسوم آفرودی فاصله بگیرید و یک سفر جاده‌ای دلنشین در مسیرهای طبیعی و سرسبز را تجربه کنید، شیمبار در اختیار شماست. این جاده بر روی دریاچه شیرین بهار قرار گرفته و مناظر دیدنی کوهستان، دریاچه، ساحل و پُل را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند فرصتی برای فاصله گرفتن از فضای پرهیاهوی شهری برای شما باشد. از شوشتر به دل جاده‌ی خوزستان-چهارمحال و بختیاری بزنید و تا رسیدن به شیمبار، از رانندگی در جاده لذت ببرید.

درباره تویوتا استیشن فرماندهی بیشتر بدانید.

زیگورات چغازنبیل

مقصدهای تاریخی از چشم ما پنهان نمانده‌اند! خوزستان همواره یکی از غنی‌ترین استان‌های ایران از نظر تاریخی به شمار می‌رود از زمان امپراتوری هخامنشیان تا دفاع مقدس، تاریخی تپنده و شنیدنی را در دل خودش جای داده‌است. یکی از زیباترین مکان‌های آفرودسواری در خوزستان، منطقه زیگورات چغازنبیل است که از تمدن ایلامی‌ها از حدود سه هزار سال پیش برای ما به یادگار مانده و یکی از تماشایی‌ترین نقاط تاریخی ایران به شمار می‌رود. سفر به زیگورات چغازنبیل و تنفس در هوای تاریخ ایران باستان، می‌تواند برای هر راننده‌ی آفرودی یک تجربه‌ی جدید باشد.

ترکیب ورزش و تاریخ می‌تواند منجر به خلق تصاویری زیبا برای شما و همسفرانتان شود. برای رسیدن به زیگورات چغازنبیل به شهر شوشتر بروید، سپس تا روستای شیخ صالح مسیرتان را در غرب ادامه دهید و سپس وارد محوطه چغازنبیل شوید. لطفاً در این ناحیه‌ی تاریخی از به جا گذاشتن هرگونه یادگاری و زباله پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی