چرا آفرود؟

چرا آفرود؟

چکیده هایی از این اخبار

خودروهای آفرودی چگونه این چنین در دنیا محبوب شدند و چرا آفرودسواری تا این اندازه هواخواه دارد؟ آفرودسواری در ایران و جهان چگونه است و برای اینکه یک آفرودسوار حرفه ای شویم باید چه فرآیندی را طی کنیم؟ با آفرودیو همراه باشید.

 

قفل دیفرانسیل

قبل از سفر کاربردی ترین اپلیکیشن ها رو رو گوشیت نصب کن ،کافیه اینجا کلیک کنی و با این اپلیکیشن ها اشنا بشی

اولین خودروهای آفرودی دنیا از دل جیپ‌های جنگی چهارنفره جنگ جهانی دوم بیرون آمدند. این جیپ‌های جنگی که توسط تولیدکنندگان بزرگ در غرب و شرق دنیا تولید می‌شدند توانایی فتح جاده‌های ناهموار و مقاومت در برابر حرارت و رطوبت را داشتند تا بتوانند سربازان را به خط مقدم برسانند.

بعد از پایان جنگ، تولید این جیپ‌ها به شکل خودروهای شخصی ادامه یافت و از آن جایی که کارایی اصلی این خودروها فتح جاده‌های ناهموار گلی، صخره‌ای و شنی بود، عده‌ای از صاحبان این خودروها اقدام به رانندگی در جاده‌های غیرشهری به عنوان یک تفریح هیجان‌انگیز کردند. در نتیجه می‌توان گفت که تولد خودروهای آفرودی و آفرودسواری، از دل یک علاقمندی ناشی از تنش جنگ از سوی خریداران بیرون آمد و جیپ‌های جنگی را تبدیل به سرگرمی هیجان‌انگیز قشر جوان برای خروج از جاده‌های آسفالتی شهری کرد.

فرهنگ دهه 50، 60 و 70 میلادی که نماد جوانان سرکش و خارج از عرف آن زمان بود نیز در همه‌گیری آفرودسواری بسیار تاثیر داشت، چراکه گذر از مسیرهای بدون جاده و ناهموار، حس استقلال و قدرت را در جوانانی که به دنبال دستیابی به احترام و اعتبار بودند تقویت می‌کرد.

از آن سال‌ها تا به امروز، خودروهای آفرودی دیگر محدود به قشر خاصی نیستند و همواره بخشی از سبد فروش جهانی خودرو در سرتاسر دنیا به خودروهای آفرودی تعلق دارد. در خارج از کشور، آفرودسواری به دو شکل پذیرفته شده: تفریح و سفر در طبیعت، ورزش نظام‌مند. خارجی‌ها به هر دو وجه خودروهای آفرودی به شکلی یکسان توجه می‌کنند و این توجه در تولیدات آن‌ها نیز مشخص است. در کشورهایی مانند آمریکا که توجهی بسیار بیشتر به حوزه آفرود وجود دارد، سالانه مسابقات آفرودسواری در هر ایالت برگذار می شود و قهرمانی آن به اندازه یک مدال طلا در رشته‌های ورزشی المپیک ارزشمند است.

 

عکس ماشین آفرودی

 

اگه نمیدونی چه چادری برای کمپ آخر هفته ات مناسبه حتما اینجا کلیک کن

در ایران با وجود کم‌توجهی‌ها به بازار خودروهای آفرودی و آفرودسواری، این خودروها خودشان را در دل راننده‌ها جا کرده‌اند و هر ساله مسابقات قهرمانی آفرود در ایران با نظارت دولتی برگذار می‌شود که باعث ایجاد دیدگاهی جدی‌تر درباره این خودروها شده. آفرود در چهل سال اخیر با فرهنگ ماشین‌سواری ایرانیان پیوند خورده و جداناپذیر است.اما برای تبدیل شدن به یک آفرودسوار باید چه فرآیندی را طی کرد؟ اول از همه، شما باید بدانید که آفرود را برای تفریح و طبیعت‌گردی می‌خواهید و یا ثبت رکوردهای جدید در پرش و فتح مسیرهای ناهموار.

در صورتی که شما به آفرود به شکل جنبه‌ای از طبیعت‌گردی نگاه می‌کنید، می‌توانید کمتر در حوزه ارتقای خودرو هزینه کنید و به سراغ آفرودهایی بروید که جنبه‌های خانوادگی دارند و برای کشف طبیعت تجربه لذتبخش‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما در صورتی که می‌خواهید یک آفرودسوار حرفه‌ای باشید که صخره‌ها و تپه‌ها را درمی‌نوردد، باید بدانید که دو چیز لذت را در مسیر شما تضمین می‌کند: عشق و تجربه.

 

انواع خودروی آفرودی

پیج اینستاگرام کار از ما ،دریچه ارتباط جمعی ما و شما

عشق بی‌نهایت به خودروهای آفرودی در خون آفرودسواران حرفه‌ای است و تا زمانی که به جزء‌به‌جزء آفرودسواری و خودروی آفرودی خود عشق نورزید، اصلاً آفرودسوار محسوب نمی‌شوید! زیر و بم خودروی خود را بشناسید و با عشق با او رفتار کنید.و تجربه تمام چیزی است که از شما یک آفرودسوار تمام‌و‌کمال می‌سازد. تجربه کنید! تپه‌ها را فتح کنید، به کوهستان بروید، در باران‌سیل‌آسا به دل جنگل بزنید و در بیابان و کویر ویراژ بدهید. فراموش نکنید اصلی‌ترین علتی که آفرودسواری می‌کنیم، این است که هیچ تجربه‌ای مانند جویدن مسیرهای سخت و ناهموار طبیعی در اتاق لرزان و سفت و سخت خودروی آفرودی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی