کار ازما

نحوه انتخاب کفش مناسب کمپینگ

نحوه انتخاب کفش مناسب کمپینگ

چکیده هایی از این اخبار

اگر اهل طبیعت‌گردی باشید قطعاً یکی از دغدغه‌های مهم شما خرید کفش مناسب کمپینگ است. البته چه اهل این فعالیت سرگرم کننده و مفرح باشید و چه بخواهید به تازگی طبیعت‌گرد شوید، باید کفش مناسب خریداری کنید. اگر به تازگی می‌خواهید کفش برای کمپینگ خریداری کنید باید حساسیت زیادی به خرج دهید. کفش‌های مناسب برای کمپینگ این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهند که به راحتی در مسیرهای سخت حرکت کنید بدون آن که مشکلی داشته باشید. در واقع خرید یک کفش مناسب، اولین گام برای کشف اسرار موجود در کوهستان‌ها است. در حال حاضر شرکت‌های متعددی در جهان به عنوان تولید کننده کفش کمپینگ فعالیت دارند اما پیدا کردن یک محصول مناسب و با کیفیت کار پر دردسری محسوب می‌شود.

چگونه در سفرهای کمپینگ آتش روشن کنیم؟ روش‌های مختلف روشن کردن آتش در طبیعت

انواع کفش های طبیعت گردی

برای انتخاب بهترین کفش مناسب کمپینگ لازم است با انواع مختلف این کفش‌ها آشنا شوید. انواع مختلف کفش طبیعت‌گردی عبارتند از:

کفش فلاپ فلاپ

کفش‌های کمپینگ که شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید فلاپ فلاپ نام دارد. این کفش‌ها وزن سبکی دارند و امکان اتصال آن‌ها به کوله پشتی وجود دارد. نکته جالب در مورد این محصولات این است که مشکلی برای مقابله با رطوبت و کثیفی ندارند.

صندل

نوع دیگر کفش‌های کمپینگ با عنوان صندل معروف شده است که شبیه به دمپایی می‌باشد اما از آن امنیت بیشتری دارد و به عنوان یک گزینه عالی در طبیعت‌گردی شناخته می‌شود. صندل‌ها پشت پاشنه شما را به خوبی احاطه می‌کنند و در فصول گرم و سرد کارایی لازم را خواهند داشت.

مطالعه بیشتر: کمپینگ چیست؟تجهیزات و لوازم کمپینگ که همراه داشتن آن‌ها ضروری است چه وسایلی هستند؟

چکمه

چکمه‌ها از بهترین کفش‌های کمپینگ هستند. البته چکمه‌هایی که برای طبیعت‌گردی باید خریداری کنید متفاوت از پوتین‌هایی هستند که برای عبور از صخره‌های کوه در بازار وجود دارند. استفاده از چکمه به ویژه در فصول سرد سال گزینه بسیار خوبی برای طبیعت‌گردان خواهد بود.

کفش Clogs

اینگونه کفش‌های کمپینگ با نام کروکس هم شناخته می‌شوند و از راحتی خوبی برخوردار هستند. نکته جالب در مورد این کفش‌ها دوام بسیار خوب آن‌ها است. شما این کفش‌ها را هم در آب و هم در خشکی می‌توانید بپوشید. امکان بستن آن‌ها به کوله پشتی هم وجود دارد.

ویژگی های کفش کمپینگ

برای اینکه کفش مناسب کمپینگ بخرید باید به ویژگی‌های آن توجه کامل داشته باشید. ‌ مهمترین ویژگی‌هایی که در خرید کفش کمپینگ باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • مواد اولیه: شما باید به دنبال کفش‌هایی باشید که از بهترین مواد اولیه در آن‌ها استفاده شده باشد.معمولاً قسمت زیره کفش کمپینگ از جنس لاستیک است. با این وجود قسمت‌های دیگر این کفش ممکن است از مواد مختلفی تولید شده باشد. شما باید کفشی را انتخاب کنید که مواد آن به طور همزمان مقاومت و وزن مناسب آن را تامین کنند.

ویژگی کفش مناسب کمپینگ

 

 • طراحی: طراحی کفش‌های کوهنوردی معمولاً کمی خشن است و حالت نظامی دارد. با این وجود کفش‌های کمپینگ نیاز نیست چنین ویژگی‌هایی داشته باشند و طراحی آن‌ها می‌تواند زیباتر و شکیل‌تر باشد. این کفش‌ها قرار است در مسیری هموار مورد استفاده قرار بگیرند.
 • انعطاف:کفش کمپینگ به دلیل اینکه قرار است در محیط‌های هموار مورد استفاده قرار بگیرد از انعطاف خوبی برخوردار است. در واقع بر خلاف کفش‌های کوهنوردی که لازم است کمی سفت و سخت‌تر باشند تا در مسیرهای سنگی تردد شما را هموار سازند، کفش کمپینگ باید انعطاف کافی داشته باشد.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد.

نکات مهم خرید کفش کمپینگ

اگر به دنبال کفش مناسب کمپینگ هستید، هنگام خرید باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 • دسته‌بندی: یکی از نکاتی که هنگام خرید کفش کمپینگ باید به آن دقت داشته باشید،نوع کفش است. کفش مورد نظر شما باید در دسته‌بندی که کاربرد لازم را هنگام طبیعت‌گردی برای شما داشته باشد، قرار گیرد. انواع مختلف کفش‌های  کمپینگ را در بخش قبلی خدمت شما معرفی کردیم. مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از کفش کوتاه، چکمه و صندل. هر کدام از آن‌ها در شرایطی برای شما کاربرد خواهند داشت.
 • تناسب:یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید لازم است به آن دقت کنید تناسب و اندازه کفش است. شما باید کفشی خریداری کنید که متناسب با اندازه پاهای خودتان باشد. بهتر است قبل از اینکه به فروشگاه برای خرید مراجعه کنید حتماً پاهای خودتان را اندازه بگیرید تا تناسب لازم کفش با پا را تخمین زده باشید. هنگام خرید هم حتماً کفش‌ها را امتحان کنید تا از راحت بودن آن‌ها مطمئن شوید.

خرید خودرو آفرودی به‌ روش‌های مختلفی صورت‌ می‌گیرد. خرید خودرو آفرودی با شرایط عالی در کار ازما

 • ساختار: ساختار کفش‌هایی که در بازار موجود هستند اکثراً شبیه به هم می‌باشند اما شما باید به دنبال بهترین آناتومی بگردید.در هنگام خرید کفش لازم است بر روی قسمت‌هایی مثل رویه، زیره میانی و بیرونی، زیره داخلی، تکیه‌گاه یا ساق داخلی و همچنین توری توجه بیشتری داشته باشید. هر کدام از این قسمت‌ها بر روی عملکرد شما در هنگام راه رفتن تاثیرگذار هستند به همین دلیل باید در خرید آن‌ها حساسیت داشته باشید.
 • مراقبت: این نکته بیشتر پس از خرید کفش برای شما اهمیت دارد. طبیعتاً کفش‌های کمپینگ باید مورد مراقبت صحیح قرار بگیرند تا دوام بیشتری داشته باشند و در مدت طولانی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. بهتر است این کفش‌ها را بیشتر در هنگام طبیعت‌گردی مورد استفاده قرار دهید و برای ترددهای معمولی از کفش‌های دیگر بهره ببرید.

کفش مناسب کمپینگ، ضد آب باشد یا نباشد؟

یکی از مواردی که احتمالاً هنگام انتخاب کفش مناسب کمپینگ با آن مواجه خواهید شد، ضد آب بودن یا نبودن کفش مورد نظرتان است. البته در چنین شرایطی انتخاب می‌تواند بسیار دشوار باشد. معمولاً کفش‌های ضدآب مدرن متکی به یک آستر مصنوعی ضد رطوبت است که در قسمت بالایی آن دوخته می‌شود. ماده به کار رفته در این آستر معمولاً از GORE-TEX یا سایر مواد مبتنی بر غشاء مشابه است. این آستر کمی شبیه یک جوراب پایین در داخل چکمه شما عمل می‌کند و آب را از کناره‌ها و پایین حفظ می‌نماید. البته با این وجود هم احتمال ورود آب از طریق دیگر قسمت‌ها به کفش وجود دارد.

کفش کمپینگ ضد آب

نوع دیگری از کفش‌های کمپینگ ضد آب آن‌هایی هستند که رویه کاملاً چرم دارند. اینکه انتخاب کنید کفش شما ضد آب باشد یا نباشد به شرایطی بستگی دارد که قرار است در آن از کفش کمپینگ استفاده کنید. به همین دلیل باید به دو نکته بسیار مهم دقت داشته باشید. مهمترین مزیت کفش‌های ضد آب این است که آب را از کفش‌های شما خارج می‌کند و در نتیجه پاهای شما را خشک‌تر و گرم‌تر نگه می‌دارد. با این وجود عیب بزرگ این کفش‌ها کمتر نفس کشیدن آن‌ها است که سبب تعریق پاهای شما می‌شود. با توجه به این نکات، پیشنهاد می‌کنیم اگر قرار است در شرایط سرد و مرطوب قدم بزنید حتماً کفش ضد آب تهیه کنید. اگر هم قرار است در مناطق گرمسیری تردد داشته باشید بهتر است به سراغ کفش‌هایی بروید که خاصیت ضد آب ندارند.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

تفاوت کفش کوهنوردی و کمپینگ

برای اینکه کفش مناسب کمپینگ خریداری کنید ابتدا باید تفاوت بین این کفش و کفش کوهنوردی را بدانید. ‌مهمترین تفاوت‌های بین این دو کفش عبارتند از:

 • وزن:کفش‌های کمپینگ معمولاً سبک وزن هستند و از موادی مثل چرم یا مواد مصنوعی ساخته شده‌اند. با این وجود کفش‌های کوهنوردی به دلیل اینکه باید محافظت بیشتری از پا داشته باشند از متریال‌های دیگری تولید می‌شوند و سنگین‌تر هستند.
 • عمر:مورد دیگری که در کفش‌های کمپینگ و کوهنوردی متفاوت است دوام و عمر آن‌ها می‌باشد. کفش‌های کمپینگ در مقایسه با کفش‌های کوهنوردی معمولاً عمر و دوام کمتری دارند. البته این موضوع هم به موادی برمی‌گردد که در تولید کفش‌ها از آن‌ها استفاده شده است.

مطالعه بیشتر: آفرود چیست و انجام آن در چه مناطقی امکان پذیر است؟

 • تنفس:تنفس در خون‌رسانی پا تاثیر بسیار زیادی دارد. اکثر کفش‌های پیاده‌روی معمولاً دارای رویه‌های قابل تنفس هستند که اجازه گردش هوا را می‌دهد و پاهای شما را زنده‌تر نگه می‌دارد. در طرف مقابل، کفش‌های کوهنوردی به دلیل اینکه چسبندگی و محافظت بیشتری دارند ورود جریان هوا در آن‌ها کمتر است.

کفش کوهنوردی چیست؟

 • کاربرد: کاربرد مهم کفش‌های کوهنوردی پشتیبانی و حفاظت از پاهای شما هنگام راه رفتن بر روی زمین‌های ناهموار کوهستان است. این در حالی است که ‌کفش‌های پیاده‌روی و کمپینگ برای محیط‌های هموار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک پاسخ

 1. سلام میتونیم از کفش های کروکس برای کوه نوردی و طبیعت گردی هم استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی