بهترین مکان های آفرودسواری هرمزگان

بهترین مکان های آفرودسواری هرمزگان

چکیده هایی از این اخبار

استان هرمزگان یکی از توریستی‌ترین استان‌های کشور ما است. جزایر جنوب ایران در کنار اقلیم ساحلی این منطقه، فرصتی بی‌نظیر برای آفرود سواران فراهم کرده تا لذت یک آفرود سواری واقعی را بچشند. در این مقاله ما به معرفی و بررسی 10 مقصد آفرود سواری استان هرمزگان می‌پردازیم و ملزومات و مسیر سفر به هرکدام از این مقاصد را نیز از نظر می‌گذرانیم. با آفرودیو همراه باشید.

کلوت های سایه خوش

روستای سایه خوش در خاک اصلی ایران واقع شده‌است و تنها به یک چیز مشهور است: کلوت‌های بلندقامت. کلوت‌ها به صخره‌های بلندقامت کویری گفته می‌شود که در طی فعالیت‌های به‌خصوص زمین و آب‌و‌هوا ایجاد شده‌اند و مانند آسمان‌خراش از دور چشم‌ها را به خود خیره می‌کنند.

کلوت‌ها و طبیعت بیابانی، انتخابی بی‌نظیر برای آفرود سوارانی‌ست که دل و دماغ آفرود در پیست را ندارند و هوس تجربه‌ی یک آفرود نامحدود در بیابان را کرده‌اند. آفرود در مسیرهای خاکی این منطقه در کنار لذت کویرنوردی و کمپینگ، روح شما را از زندگی شهری پاک می‌کند و تجربه‌ی همنشینی با طبیعتِ وحشی هرمزگان را به شما هدیه می‌دهد. برای رسیدن به این کلوت‌های شگفت‌انگیز، از بندر خمیر به سمت غرب حرکت کنید تا به روستای سایه خوش برسید.

کلوت سایه خوش

پیست سافاری قشم

بهشت آفرود سواران در قشم زنده شده ‌است! پیستِ سافاریِ قشم همان چیزی‌ست که تمام عمر منتظرش بوده‌اید. این پیست طبیعی شنی دارد و با تپه‌های ماسه‌ای محاصره شده‌است و در هر فصل و هر روزِ هر هفته میزبان شماست. پیست سافاری قشم برای شما بهترین مسیرهای آفرود سواری شنی را فراهم می‌کند تا در اوج هیجان به سراغ فتح تپه‌های قد و نیم‌قد بیابانی بروید و قدرتِ خودروی خود را به نمایش بگذارید. برای رسیدن به این پیست باید در جاده درگهان حرکت کنید.

مرجع خرید انواع خودرو آفرودی جیب در ایران

پارس سافاری کیش

جزیره کیش یکی از شناخته‌شده‌ترین نقاط توریستی ایران شناخته می‌شود و این شهرت بی‌دلیل نیست. کیش یکی از شگفت‌انگیزترین پیست‌های آفرودی به نام پیست سافاری کیش را در خودش جای داده که مقصد اول گردشگران آفرود سوار است. این پیست لاین‌هایی مهندسی شده برای آفرود سواران و کراس‌بازان دارد و دو مسیر آسفالته و خاکی را در هم ریخته تا بهترین تجربه‌ی آفرودی را برای شما رقم بزند. تورهای سافاری این منطقه بسیار مشهورند و هر ساله توریست‌های بسیاری را به خود جلب می‌کنند. از بلوار توسعه برای رسیدن به این پیست بی‌نظیر استفاده کنید.

دره رنگین کمان

جزیره هرمز با قلعه‌ پرتغالی‌ها و دره رنگین کمانی‌اش شناخته می‌شود و ما به سراغ مورد دوم رفته‌ایم.

هیچ‌چیز شگفت‌انگیزتر از آفرود سواری در دل بیابان رنگارنگ و دست‌نخورده با مسیرهای پیچ‌درپیچ نیست. دره‌ رنگین کمان هرمز به سبب فعالیت‌های زمین‌شناختی و مواد معدنی در هفت رنگِ تماشایی تجسم پیدا کرده‌اند. بیابانِ بی‌کران و تپه‌های بلندقامت به رنگ‌های سرخ و نارنجی از دیدنی‌ترین عجایب این دره هستند. آفرود سواری در این مکانِ به‌خصوص می‌تواند تجربه‌ی بسیار ویژه‌ای برای آفرود سواران باشد و قطعاً ارزش جابجایی به هرمز را خواهد داشت.

دره رنگین کمان در جنوب جزیره هرمز و بعد از دره مجسمه‌ها واقع شده‌است. یادآوری می‌کنیم که حداقل ملزومات رفاهی نظیر آب و غذا و دستمال‌کاغذی به میزان موردنیاز را به همراه داشته باشید و از قابل‌اطمینان بودن امکانات امنیتیِ خودروی خود مطمئن باشید.

دره ستارگان

دره ستارگان منطقه‌ای خوش آب‌و‌هوا و رنگارنگ در شرقِ جزیره‌ی قشم است که به عنوان طبیعی‌ترین پیست آفرودی استان هرمزگان شناخته می‌شود. فعالیت‌های زمین‌شناختی از جمله رفتار زمین در مقابله با باران و مواد معدنی، موجب ایجاد مخروط‌های نوک‌تیز، ستون‌های عظیم و دیواره‌های بلند از جنس سنگ و آهک در دل این منطقه‌ی بیابانی شده که امروزه آن را با نام دره ستارگان می‌شناسیم. بافت حساس برج‌ها و غارهای سنگی این منطقه به شما آزادی کامل برای آفرود سواری در دره ستارگان را نمی‌دهد، اما می‌توانید تا زمانی که به بخش‌های نرمِ زمین نرسیده‌اید به آفرود سواری ادامه دهید و سپس ادامه‌ی مسیر را پیاده‌روی کنید. برای رسیدن به دره ستارگان وارد برکه خلف شوید و سپس به سمت غرب حرکت کنید.

دره ستارگان

آفرودسواری هرمزگان، بام قشم

به دور از تمدن شهری و هیاهوی اجتماع، بامی به وسعت دریا پهن شده‌است. بام قشم یکی از دیدنی‌ترین نقاط گردشگری جزیره قشم است که هر ساله توریست‌های زیادی را به خود جلب می‌کند؛ و اتفاقاً تعداد زیادی از این توریست‌ها اهل آفرود و آفرود سواری هستند!

لذت آفرود سواری در مسیرهای خاکی بام قشم و ورود به طبیعتِ بیابانیِ دست‌نخروده‌ی این منطقه یکی از به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های آفرودی زندگی شما را رقم خواهد زد. جدال آفرودی در دره‌های خاکی این بام، هیجان و آدرنالین را در شما می‌جوشاند.

برای سفر به بام قشم از جاده طبل سلخ استفاده کنید و حتماً ملزومات رفاهی را به همراه داشته باشید.

خرید خودرو آفرودی پاترول کارشناسی شده از مجموعه آفرودیو.

دره تندیس ها

دره تندیس‌ها زیست‌بومی بسیار مشابه دره ستارگان دارد، با این تفاوت که در غرب جزیره قشم قرار گرفته‌است. این دره پاتوق شترهای محلی است که حس‌و‌حال زندگی را برای این منطقه‌ی وسیع و بیابانی به همراه آورده‌اند. دره‌ تندیس‌ها مسیرهای خاکی بی‌انتهایی را در دل خودش جای داده که می‌تواند برای آفرود سواران جذاب باشد؛ هرچند که آفرود سواران محلی از جاده خارج می‌شوند و به دل طبیعتِ خشک و بیابانی می‌زنند و آن‌قدر می‌رانند تا به برج‌های طبیعیِ سنگی برسند.

برای رفتن به دره تندیس‌ها، ابتدا ملزومات رفاهی را بار ماشین کنید، سپس از شهر طبل به سمت ملکی حرکت کنید و سپس از جاده تندیس‌ها خودتان را به این منطقه برسانید.

پیست موتور کراس دفاری

دفاری یک پیست غیررسمی در شرق جزیره قشم است که به اندازه پیست‌های معمولی خودروهای آفرود و موتورهای کراس است اما فاقد امکانات گردشگری و رفاهی است. این پیست به طور مخصوص برای موتورهای کراس ایجادشده اما همچنان توسط آفرود سواران قابل‌استفاده است. برای رسیدن به این پیست ابتدا به دفاری بروید و در جاده مشایخی حرکت کنید. فراموش نکنید که حداقل ملزومات رفاهی را به همراه داشته باشید.

خرید تویوتا با بهترین قیمت.

منطقه حفاظت‌شده گابریک و جاسک

اگر دلتان برای لذت بردن از طبیعتِ دست‌نخورده‌ی جنوب لَک زده و آن را در جزایر جنوبی پیدا نکردید، منطقه‌ی گابریک و جاسک همان تجربه‌ای خواهد بود که به دنبالش هستید. ساحل و تالاب، خور و جنگل‌های باتلاقی از ویژگی‌های این منطقه‌ی طبیعی بی‌نظیر است که جذابیت‌های چشمگیری برای هر بازدیدکننده دارد. تماشای زیستِ پرندگانِ مهاجر و عکاسی از آن‌ها در کنار آفرود سواری در مسیر منتهی به این منطقه، از نکات مثبت سفر به منطقه‌ی گابریک و جاسک می‌باشد. برای سفر به این منطقه به دیرستان بروید و یا از سمت سلخ به سمت شرق حرکت کنید تا خودتان را میان درخت‌های جنگل حرا پیدا کنید.

آفرودسواری هرمزگان روستای شیب دراز

روستای شیب دراز در دو واژه تعریف می‌شود: ساحل و دریا. این روستا با وجود توسعه‌های گردشگری قشم همچنان سنت‌های روستایی خودش را حفظ کرده و می‌تواند سفری دلچسب به بافت سنتی قشم را برای شما رقم بزند. ساحل شیب دراز مکانی بی‌نظیر برای آفرود ساحلی و کمپینگ در شب است، چراکه از هیاهوی مناطق شلوغ قشم به دور است و سکوت و سکون و صدای دریا را به شما هدیه می‌دهد. برای سفر به روستای شیب دراز، در حاشیه‌ی جنوبی جزیره قشم حرکت کنید تا بعد از اکوپارک به این روستا برسید.

نویسنده پست: شایان ارحقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی