آفرودسواری در کرمانشاه، سفری هیجان انگیز در قلب زاگرس

آفرودسواری در کرمانشاه، سفری در قلب زاگرس

چکیده هایی از این اخبار

استان کرمانشاه، به وسیله طبیعت بکر و و کوهستانی خود نگین غرب ایران شناخته می‌شود. آفرودسواری در کرمانشاه همان خاطره‌ایست که در ذهن شما حک خواهد شد و تنوع اقلیمی و گردشگری این استان همیشه شما را به وجد خواهد آورد.

از کوه‌های مرتفع و سرسبز کرمانشاه گرفته تا مسیرهای چالش برانگیز، محبوبیت خاص خود را میان آفرودسواران دارد. به همین علت تصمیم گرفته شد در این نوشته به طور اختصاصی به معرفی مکان‌های مناسب گردشگری استان کرمانشاه برای این ورزش هیجان‌انگیز پرداخته شود.

با آفرودیو سفری دلچسب و به یادماندنی را تجربه کنید.

پیست آفرودی دهکده المپیک

پیست آفرودی دهکده المپیک شهر کرمانشاه، از بزرگترین و مجهزترین پیست‌های آفرودی در سطح کشور است که همواره میزبان تمرین‌های هرروزه‌ آفرودسواران بومی و غیر بومی و مسابقات حرفه‌ای آفرودسواری است. این پیست آفرودی که در مجموعه ورزشی دهکده المپیک واقع شده، در تابستان سال 1397 تاسیس شد و با اینکه در آذر سال 1398 توسط سیل و باران دچار آسیب شد، اما به حالت استاندارد اولیه بازگشت و همچنان یکی از پررونق‌ترین مقاصد آفرودی در سطح استان کرمانشاه است.

این پیست به همراه مجموعه‌ی کامل ورزشی نظیر سوارکاری و پیست موتور کراس، در شمال غرب شهر کرمانشاه قرار گرفته و دسترسی به آن، از طریق بزرگراه کرمانشاه سنندج ممکن خواهد بود. مطمئن باشید گردشگری و کمپینگ در این منطقه از کرمانشاه، تجربیات خوبی از آفرود را برای شما به بار خواهد آورد.

 

آفرود در دهکده المپیک کرمانشاه

منطقه حفاظت‌شده بیستون

منطقه حفاظت‌شده بیستون با 54 هزار و 950 هکتار مساحت، یکی از بزرگترین مناطق حفاظت‌شده کشوری است و دارای پوشش گیاهی و جانوری بسیار متنوعی است. این منطقه که در قلب استان کرمانشاه قرار گرفته، از مقاصد همیشگی آفرودسواران طبیعت‌گرد است و به سبب وجود جاده‌های چالش‌برانگیز و طبیعت مناسب کمپینگ، برای فعالان این حوزه بسیار جذاب است. برای رسیدن به این منطقه حفاظت‌شده باید وارد جاده بیستون سنقر شوید.

آفرودیو مرجع تخصصی خرید خودروی آفرودی با قیمت و کیفیتی شایسته شما

تالاب هشیلان

شنا، کمپینگ، شکار و لذت بردن از طبیعت از تفریحاتی‌ست که با سفر به تالابِ زیبای هشیلان به آن دست پیدا خواهید کرد. سفر به این تالاب در فصل پاییز، شما را صاحب چشم‌نوازترین مناظر طبیعی می‌کند و لذت بهره‌مندی از زیبایی‌های جاده‌ و طبیعتِ این تالاب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای سفر به تالاب هشیلان از بزرگراه کرمانشاه سنندج استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که حتما امکانات اولیه رفاهی و بهداشتی را همراه خود داشته باشید، چراکه این تالاب فاقد خدمات رفاهی است.

منطقه حفاظت‌شده بوزین و مرخیل

جاده‌های کوهستانی و سرسبز، کوهستان تماشایی و طبیعتِ بکر و سرزنده همگی ویژگی‌های متمایزکننده این منطقه حفاظت‌شده از دیگر بخش‌های طبیعی استان کرمانشاه است. سفر به بوزین و مرخیل، تجربه‌ای بی‌نظیر از آفرودسواری در جاده‌های کوهستانی را به شما هدیه می‌دهد و چشم‌هایتان را به تماشای طبیعتِ وحشی‌اش دعوت می‌کند.

23 هزار و 724 هکتار طبیعتِ خدادادی، از جاذبه‌های بی‌نظیر این منطقه است. برای رسیدن به منطقه حفاظت‌شده بوزین و مرخیل، از جاده پاوه استفاده کنید و مطمئن شوید که حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی را به همراه دارید.

برای خرید تویوتا با قیمتی باور نکردنی کلیک کنید.

جنگلهای بلوط

جنگل‌های بلوطِ استان کرمانشاه از جاده کرمانشاه اسلام‌آباد غرب آغاز می‌شوند و تا گیلانغرب ادامه می‌یابد و طیف وسیعی از طبیعتِ بکر و دست‌نخورده کرمانشاه را شامل می‌شود که هر ساله موردبازدید بسیاری از گردشگران بومی و غیربومی قرار می‌گیرد. جنگل‌های بلوطِ کرمانشاه تحت حفاظت و رسیدگی مناسبی قرار گرفته‌اند و امروزه مقصد طبیعت‌گردان و آفرودسواران بسیاری است. جاده‌های جنگلی این مناطق، شما را به دل طبیعت وحشی می‌برند و لذت ناب تماشای طبیعت کرمانشاه را به شما تزریق می‌کنند. 

آفرود در کرمانشاه جنگل های بلوط

شهرستان گیلانغرب

شهرستان گیلانغرب در دل طبیعت کرمانشاه واقع شده و می‌تواند بهترین مقصد برای آفرودسوارانی باشد که دغدغه‌ی تامین امکانات رفاهی و بهداشتی برای سفر به طبیعت را دارند. این شهرستان با چمنزارهای سبز، جنگل‌های سرپوشیده از درخت، دریاچه، سد و آب‌و‌هوای پاکیزه احاطه شده و از اولین انتخاب‌های طبیعت‌گردان و آفرودسوارانی‌ست که به دنبال تفریحات طبیعی چند روزه هستند.

برای سفر به گیلانغرب می‌توانید از جاده‌های شهرهای سرپل‌ذهاب و یا سرمست استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به خودروهای آفرودی می‌توانید از طریق سایت آفرودیو، نسبت به تیونینگ ماشین خود اقدام کنید.

پارک دالانی

پارک دالانی و دریاچه‌ی مشهور کوهستانی‌اش باعث شده که این پارک همواره مورد بازدید طبیعت‌دوستان و کوهنوردان باشد. جاده‌های پیچ‌ در‌ پیچ و کوهستانی پارک دالانی، فرصت برای به چالش کشیدن مهارت‌های آفرودی آفرودسواران است و منظره‌های طبیعی این منطقه نیز، فرصتی برای لذت بردن از طبیعت خدادای و کمیاب استان کرمانشاه. پارک دالانی در شمالی‌ترین نقطه استان واقع شده و برای دسترسی به آن، باید از طریق جاده دالانی اقدام کنید.

سد داریان

سد داریان را مسیرهای بی‌نظیر و تماشایی کوهستانی و طبیعی احاطه کرده که همواره میزبان سرزندگی طبیعت کرمانشاه است. قرار داشتن اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نزدیکی این سد سبب می‌شود که سفر به این سد دیدنی و طویل، تبدیل به مقصد بعدی شما برای یک سفر جاده‌ای به‌یادماندنی با خودروی آفرودی‌تان شود. برای سفر به سد داریان، از جاده نوده‌شاه استفاده کنید.

آفرود کرمانشاه سد داریان

دالاهو

منطقه وسیع دالاهو در شمال شهر سرپل‌ذهاب قرار گرفته و طبیعتی باورنکردنی را در خود جای داده است. این منطقه با جنگل‌های پوشیده از درخت، چمنزارها، کوهستان‌ها و جاده‌های خاکی احاطه شده و دارای پوششی یگانه از گیاهان و جانوران بومی منطقه است.

سفر به این منطقه، نه تنها یک تجربه آفرودی به‌یادماندنی و پویا را برای شما به ارمغان می‌آورد، بلکه فرصت‌های بی‌شماری برای یک کمپینگ متفاوت در اختیار شما قرار می‌دهد. سفر به دالاهو از طریق شهر سرپل‌ذهاب امکان‌پذیر خواهد بود. می‎‌توانید برای سهولت در سفر و جلوگیری از هزینه‌های سنگین به بخش اجاره آفرود مراجعه فرمایید.

 

منطقه حفاظت‌شده قلاجه

منطقه حفاظت‌شده قلاجه در میان استان‌های ایلام و کرمانشاه واقع شده و اقليمی نيمه‌خشك و معتدل دارد. جنگل‌های وسیع و دست‌نخورده بلوط، از ویژگی‌های چشمگیر این منطقه طبیعی است. سفر به این منطقه، زمینه‌ای برای کمپینگ، آفرودسواری و نظاره تجمع بی‌نظیر گیاهان و جانوران بومی را برای شما به ارمغان می‌آورد. فراموش نکنید که قبل از سفر به این منطقه حفاظت‌شده، حتماً حداقل‌های رفاهی و بهداشتی را به همراه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی