معرفی 10 مکان آفرودسواری در استان فارس

معرفی 10 مکان آفرودسواری در استان فارس

چکیده هایی از این اخبار

استان فارس طبیعتی شگفت‌انگیز از هم‌آمیزی گیاهان و جانوران بومی را در پارک‌ها و مناطق حفاظت‌شده‌اش برهم زده که برای هر طبیعت‌گرد و آفرودسواری دیدنی است و به هیچ عنوان نباید تماشای طبیعت این استان را از دست داد.

در این مقاله از آفرودیو، به معرفی و بررسی بهترین مکان‌های آفرودسواری در استان فارس می‌پردازیم و دیدنی‌ترین‌های این استان را به ترتیب بهترین‌ها، برای آفرودسواران عزیز معرفی می‌کنیم.

پیست آفرود گود سیمان شیراز

یک آفرودسوار حرفه‌ای به چه چیزهایی برای نمایش هنرهای آفرودی‌اش نیاز دارد؟ 23 هکتار جاده‌ی خاکی پیچ‌درپیچ با دسترسی بسیار آسان به امکانات رفاهی و تجهیزات شهری! پیست آفرود گود سیمان شیراز سالانه میزبان بسیاری از مسابقات قهرمانی آفرودی و موتور کراس است و عنوان بزرگترین پیست آفرودی کشور را یدک می‌کشد.

این پیست در غرب شهر شیراز واقع شده و فاصله‌ی آن از امکانات شهری زیر پنج دقیقه است. برای رسیدن به این پیست باید ابتدا وارد شهرک امیرکبیر شوید و سپس به سمت ورودی پیست حرکت کنید. برای آشنایی با بهترین مناطق کمپینگ در ایران کلیک کنید.

آفرودسواری پیست گود سیمان

دریاچه هفت برم

یکی از دیدنیترین مناطق گردشگری استان فارس، محدوده دریاچههای هفت برم است که در فاصله تقریبی ۷۶ کیلومتری شمال غربی شیراز واقع شدهاست. در این مجموعه هفتگانه، چهار آبگیر دائمی وجود دارد و بقیه آنها فصلی هستند.

محدوده‌ی آبی و خاکی این دریاچه بسیار مناسب آفرودسواری و کمپینگ است و همیشه توسط گردشگران بومی و غیربومی مورد بازدید قرار می‌گیرد. برای رسیدن به این دریاچه باید وارد بزرگراه شیراز قائمی شوید و سپس به سمت شهر آب‌ انار حرکت کنید.

زیبایی و عملکرد پیشرفته خودروها با تیونینگ تاک

دریاچه سد درودزن

قدمتی بسیار تاریخی پشت این سد و دریاچه‌اش نهفته است. به‌گونه‌ای که زمان شکل‌گیری سد درودزن را به زمان حکومت هخامنشیان نسبت می‌دهند. این دریاچه‌ی بزرگِ استان فارس همواره مقصدی محبوب در میان طبیعت‌گردان است.

سفر به این دریاچه به شما تضمین می‌کند که سفر آفرودی لذت‌بخشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد و روحیه شما را با حس طراوت پُر خواهد کرد. در صورت عدم دسترسی به خودروی مجهز برای آفرود، به بخش تخصصی خرید خودرو آفرودی مراجعه کنید و با انواع ماشین‌ها و تجهیزات این ورزش مهیج آشنا شوید.

محیط آبی و بیابانی این ناحیه شما را به دل طبیعت دست‌نخورده استان فارس می‌برد و برای چند ساعت، شما را از دنیای شلوغ شهری جدا می‌کند. برای رسیدن به دریاچه سد درودزن، وارد جاده اصفهان – شیراز شوید و در حوالی بادمک توقف کنید. 

منطقه حفاظت‌شده ماله گاله

52 هزار هکتار منطقه طبیعی سرشار از پوشش گیاهی و جانوری و زیبایی‌های طبیعت، از ویژگی‌های این منطقه‌ی حفاظت‌شده‌است. ماله گاله یکی از دیدنی‌ترین مناطق طبیعی استان فارس است که از سال 1378 تحت حفاظت سازمان محیط زیست است و زیستگاه حیوانات و درختان بومی است.

منطقه حفاظت‌شده ماله گاله، چندین روستای دل‌انگیز و جاده‌ی دیدنی را درون خودش جای داده و از این نظر می‌تواند بسیار برای آفرودسواران تماشایی باشد. برای رسیدن به این منطقه حفاظت‌شده که در جنوب غرب شهر شیراز واقع شده، از جاده کوهمار سرخی استفاده کنید.

برای خرید تویوتا کلیک کنید.

آفرودسواری در منطقه ماله گا استان فارس

پارک ملی بختگان

پارک ملی بختگان فارس، از بزرگترین پناهگاه‌های موجود در سطح کشور است که با حدود 160 هزار هکتار مساحت، بیش از 300 گونه حیوانی را درون خودش جای داده و به نقطه امنی برای بافت گیاهی و جانوری استان فارس تبدیل شده و مقصدی بی‌نظیر برای سفرِ آفرودسوارانِ طبیعت‌دوست است.

پارک ملی بختگان از سال 1347 تحت حفاظت است و امروزه با ایجاد مسافرخانه‌ها و مراکز بوم‌گردی، بیش از پیش شناخته شده و سالانه میزبان بازدیدکنندگان خارجی است. محیط سبز و جنگلی این پارک ملی، می‌تواند حال و هوای تازه‌ای به آفرودسواران بدهد. برای سفر به این پارک ملی راه‌های متعددی در اختیار دارید، با این حال ما سفر از طریق جاده مرودشت سعادت‌شهر و حرکت به سمت ارسنجان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

منطقه حفاظت‌شده بهرام‌گور

این منطقه حفاظت‌شده در جنوب شرقی استان فارس قرار گرفته و 40 هزار و 800 هکتار مساحت دارد. بهرام‌گور مقصد بی‌نظیری برای آن دسته از آفرودسوارانی است که قصد کمپینگ و نزدیکی با طبیعت وحشی را دارند. این منطقه به جهت آب‌و‌هوای خشک و نسبتاً بیابانی‌ای که دارد، می‌تواند تجربه جدیدی برای فعالان این حوزه باشد. این منطقه در 25 کیلومتری شهرستان نی‌ریز قرار گرفته و از این جهت، مطمئن شوید که ضروریات رفاهی و بهداشتی را قبل از سفر به این منطقه با خود آورده‌اید.

منطقه شکار ممنوع کوه هوا و تنگخور

این منطقه با 130 هزار هکتار مساحت در جنوب استان فارس و در نزدیکی استان بوشهر قرار گرفته و یکی از بزرگترین مناطق شکار ممنوع در سطح کشور است. با وجود خشکسالی‌های پیاپی که بر سر این منطقه می‌آید، بهره‌مندی از ناحیه از پوشش گیاهی و جانوری در میان دیگر مناطق طبیعی استان بی‌نظیر است و همچنان درحال رشد است.

بنابراین اگر مایلید که هنگام سفر آفرودی یا طبیعت‌گردی خود، با انواع گونه‌های حیوانی دیدار داشته باشید و یا در دل طبیعت دست‌نخورده به کمپینگ بپردازید، منطقه شکار ممنوع کوه و تنگ‌خور با کوه‌ها، چشمه‌ها و جنگل‌ها از شما پذیرایی خواهد کرد.

آفرودسواری کوه هوا در استان فارس

 

منطقه حفاظت‌شده تنک بستانک

نام اصلی این منطقه بهشت گمشده مرودشت است، چراکه طبیعت شگفت‌انگیز آن آدم را یاد جنگل‌های هیرکانی شمال کشور می‌اندازد که در استانی نسبتاً خشک مانند فارس، جایگاهی مثال‌زدنی پیدا می‌کند. منطقه حفاظت‌شده تنک بستانک با وجود مساحت کم در میان دیگر مناطق حفاظت‌شده این استان، همواره موردبازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

وجود آبشار خروشان و جنگل‌های چنار، از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این منطقه است که حتماً باید از آن دیدن کنید. برای رسیدن به بهشت گمشده مرودشت یا همان منطقه حفاظت‌شده تنک بستانک، باید از سمت شهر کامفیروز به سمت اقامتگاه‌های گردشگری درون منطقه حرکت کنید.

سفری ماجراجویانه و دلچسب با اجاره خودرو آفرود در آفرودیو.

روستای رستاق

در جنوب شرق استان فارس، جاده‌های سرسبز و ممتد انتظار شما را می‌کشند. روستای رستاق که به صادرات میوه‌جاتش مشهور است، مقصدی دیدنی برای آفرودسوارانی است که بیش‌تر از طبیعت، هوس کشفِ و فتح جاده‌های تازه را کرده‌اند. جاده داراب حاجی‌آباد و مسیر شمالی انشعاب‌یافته از این روستا، مناظری دیدنی از سرسبزی طبیعت استان فارس را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای دسترسی به این روستا باید از جاده داراب حاجی‌آباد استفاده کنید.

پارک سده دوزو

پارک کوچک سده دوزو در نزدیکی روستای خنج در جنوب فارس قرار گرفته و اصلاً در میان طبیعت‌گردان و آفرودسواران شناخته شده نیست. این پارک که در واقع یک منطقه بیابانی دست‌نخورده است، تپه‌ای دیدنی به سوی خورشید دارد و جاده‌ای تماشایی که در دل طبیعت خشک استان فارس قرار گرفته است. برای رسیدن به این پارک، باید از جاده خنج قیر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی