اگر فروش خودرو با مکانیزم نوبت دهی لغو شد، تعجب نکنید

اگر فروش خودرو با مکانیزم نوبت دهی لغو شد، تعجب نکنید

چکیده هایی از این اخبار

فاطمی امین ،وزیر صمت سابق  در حالی با رای مجلس از لوکوموتیو پیشرفت دولت سیزدهم پیاده شد که در کنار کارنامه پر فراز و نشیبش حداقل توانسته بود راهی برای حذف قرعه‌کشی از طرح‌های فروش خودروسازان پیدا کند. عرضه خودرو با مکانیزم نوبت دهی مسیری بود که از سوی وزارت صمت به شرکت‌های خودروساز دیکته شد.حال اما نظر می‌رسد با توجه به اخراج رضا فاطمی امین از دولت، برگزاری دومین دور از فروش محصولات خودروسازان بدون قرعه‌کشی با اما و اگرهایی همراه باشد.

خرید خودرو آفرودی با قیمت‌های مناسب از طریق کاراز ما!!

انتشار خبر غیبت ایران خودرو در دور جدید عرضه محصولات خودروسازان با مکانیزم بدون قرعه‌کشی را برخی کارشناسان به عنوان نشانه تعویق زمان برگزاری دور دوم فروش خودرو مورد توجه قرار دادند؛ اما با توجه به در پیش بودن جلسه استیضاح، فاطمی امین تمام توان خود را به کار گرفت تا دوباره نظر مساعد نمایندگان را جلب کند. این احتمال وجود دارد که ایران خودرویی‌ها با توجه به اصرار وزارتخانه اعلام کردند که با خانواده هایما در دومین دور پیش فروش صمت حاضر می‌شوند.

حال که فاطمی امین سکان هدایت وزارت صمت را واگذار کرده و بطور موقت مهدی نیازی – قائم مقام وزیر سابق صمت – بر آن مسند نشسته، شاید دومین طرح پیش‌فروش محصولات شرکت‌های خودروساز با مکانیزم نوبت‌دهی هوا شود، مگر اینکه دولت فشار بیاورد تا برای عادی جلوه دادن شرایط این طرح پیش‌فروش گسترده به هر صورت برگزار شود.

بیشتر بخوانیم: مفهوم و انواع تیونینگ تاک چیست؟

به هر روی حتی با برگزاری دور دوم فروش یکپارچه،آینده این مکانیزم ،با اتکا به تجربه های گذشته در هاله ای از ابهام است…

تحریریه کار از ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی