کار ازما

معرفی بهترین مکان های آفرودسواری در لرستان

معرفی بهترین مکان های آفرودسواری در لرستان

چکیده هایی از این اخبار

استان لرستان یکی از محبوب‌ترین و بی‌نظیرترین مقاصد آفرودی کشور است. از دریاچه‌های پر آب تا جاده‌های تماشایی و جنگل‌های سرسبز، لرستان طیف وسیعی از زیبایی‌های طبیعت را در اختیار شما قرار می‌دهد که نباید از دستشان بدهید. در این مقاله به معرفی و بررسی زیباترین مکان‌های آفرودسواری در لرستان می‌پردازیم و مقصد بعدی آفرودی شما دراین استان را مشخص می‎کنیم.. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعت بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد.

برای آشنایی با زیباترین مکان‌های آفرودسواری با کار ازما همراه باشید.

آفرود در استان لرستان+ عکس

دریاچه گهر

بدون شک دریاچه گهر زیباترین و دیدنی‌ترین نقطه‌ی طبیعت استان لرستان است. این دریاچه با مساحت 85 هکتار، در دل کوهستان‌های سرسبز اشترانکوه قرار گرفته و از مقاصد همیشگی طبیعت‌گردان و آفرودسواران است. دشت‌های پر گل و آب‌و‌هوای خنک و کوهستانی، از هدایای حضور در این دریاچه برای شماست. مسیر شهر دورود تا دریاچه گهر سرشار از زیبایی‌های طبیعت و چالش‌های آفرودی برای رانندگان خودروهای بیراهه‌نورد خواهد بود. توصیه می‌کنیم قبل از سفر به این دریاچه اطمینان حاصل کنید که حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی را به همراه دارید.

مطالعه مقاله بهترین مناطق آفرود در ایران پیشنهاد می‌شود.

دره خزینه

دره خزینه به کوه صخره‌ای عظیمش مشهور است که در دل دره واقع شده و توسط خندقی از آب طبیعی محاصره شده‌است. سال‌های سال است که توریست‌های بسیاری برای نظاره کردن این دره خودشان را به بزرگراه خرم آباد اندیمشک می‌رسانند و این اشتیاق هم بی دلیل نیست، چراکه دره خزینه بزرگترین رقیبِ صخره‌‌ی دره گرند کنیون در ایالات متحده آمریکا است و شباهتی بی‌نظیر با شگفت‌انگیزترین جاذبه طبیعت بیابانی کلرادوی آمریکا دارد. سفر به این دره، شما را در مقابل طبیعتِ سرسخت صخره‌ای و بیابانی خزینه قرار می‌دهد و تجربه‌ای ویژه را برای شما رقم خواهد زد. برای رسیدن به دره خزینه، همراه با امکانات رفاهی و بهداشتی، در جاده خرم آباد اندیمشک حرکت کنید و کمی بعد از شرکت آهک به درون جاده خاکی بپیچید.


محوطه هشتاد پهلو

منطقه هشتاد پهلو در میان ساکنین شهر خرم آباد بسیار محبوب است، چراکه بزرگترین آبشار استان لرستان را درون خود جای داده‌است. علفزارهای سرسبز و طبیعت کوهستانی خنک هشتاد پهلو، آفرودسواران را به زورآزمایی فرا می‌خواند و بهترین مسیرهای چالشی آفرود را در اختیارشان قرار می‌دهد.

کمپینگ و شب‌مانی از دیگر تفریحات حضور در این محوطه طبیعی است که همنشینی به‌یادماندنی‌ای با طبیعت هشتاد پهلو و جانوران بومی آن را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای سفر به این منطقه، از طریق بزرگراه جنوبی شهر خرم آباد خود را به روستای چوب تراش برسانید و سپس مسیر جنوب را پیش بگیرید تا به هشتاد پهلو برسید. پیشنهاد می‌کنیم که ملزومات لازم برای کمپینگ و تغذیه را به همراه داشته باشید.

آفرودسواری در محوطه هشتاد پهلو لرستان

چشمه کرتول

چشمه کرتول و جنگل‌های دست‌نخورده‌اش، از معدود مکان‌های طبیعی استان لرستان است که با سرزندگی جنگل‌های استان‌های شمالی کشور عجین شده و شما را به دلِ طبیعتِ وحشی می‌برد که در استان لرستان کم‌نظیر است. رودخانه پرخروش کرتول در کنار درخت‌های بلندقامت و علفزارهای وسیع، بهترین تجربه‌ی آفرودسواری در طبیعت را برای شما به ارمغان خواهند آورد. برای رسیدن به چشمه/ سراب کرتول، از شهر بروجرد به سمت شمال حرکت کنید و قبل از اینکه جاده قدیم بروجرد اشترینان را به پایان برسانید، مسیر روستای توده زن را پیش بگیرید و سپس مسیر خود را به سمت غرب ادامه دهید تا به صدای جوش و خروش رودخانه کرتول برسید.

لذت آفرودسواری در اوج قدرت و زیبایی با تیونینگ خودرو

سراب سفید ونایی

کمتر آدمی پیدا می‌شود که با ماشین‌های سواری به سمت سراب ونابی برود. مسیر جاده‌ای این منطقه با شیبی آشکار به سمت دل کوهستان حرکت می‌کند و در اوج زمستان، تبدیل به بزرگترین چالش جاده‌ای آفرودی در استان لرستان می‌شود. برف اطراف جاده را در برمی‌گیرد، یخ و سرما به درون خودروی شما نفوذ می‌کند و طبیعت چنگال به چنگال با شما در می‌افتد و تنها شما هستید و خودروی آفرودی‌تان و مسیری که تا عمق کوهستان ادامه دارد. از روستای ونایی خودتان را به این منطقه برسانید و فراموش نکنید که ملزومات ایمنی و رفاهی را به همراه داشته باشید.

 

سراب کولیدر فیال

اگر هوس پیمایش مسیرهای ناهموار صخره‌ای را کرده‌اید، سراب کولیدر فیال اولین انتخاب شما خواهد بود. این منطقه‌ی کوهستانی گسترده مقصد همیشگی کوهنوردان لرستانی است و در عین حال به عنوان یک مسیر پرچالش آفرودی نیز به شمار می‌رود.

مسیرهای خاکی و چندشاخه‌ای این ناحیه در دل تپه‌ها و صخره‌ها گم می‌شوند و حتی از جایی به بعد دیگر جاده‌ای برای حرکت در آن وجود ندارد! در نتیجه می‌توانید حدس بزنید که با چه طبیعت ویژه و سرسختی طرف هستید. از طریق جاده بروجرد – جنارستان یا گیرگه ونایی خودتان را به روستای ونایی برسانید و سپس به سمت این منطقه که در شرق روستا واقع شده حرکت کنید (البته اگر مسیر بروجرد – جنارستان را برمی‌گزینید، قبل از مشاهده‌ی روستای ونایی به این ناحیه خواهید رسید.

 

پیست موتور کراس بروجرد

پیست موتور کراس شهر بروجرد با جاده‌های پیچ‌درپیچ و استانداردسازی شده برای بیراهه‌نوردی آفرودسواران و موتورسواران طراحی شده و به عنوان یک مقصد آفرودی مناسب شناخته می‌شود. این پیست در جاده مجموعه ورزشی نساجی واقع در شرق شهر بروجرد واقع شده و دسترسی به آن از طریق بزرگراه بروجرد و یا روستای قشلاق ممکن خواهد بود.

 

آفرودسواری در کراس بروجرد لرستان

شهرستان کوهدشت

در اینجا می‌خواهیم حیرت‌انگیزترین شهرستان استان لرستان را به شما معرفی کنیم. مکانی سرشار از زیبایی‌ها و سرزندگی‌های طبیعت، درخت‌های پر بار و جاده‌های تماشایی در دل آب‌وهوای شگفت‌انگیز. شهرستان کوهدشت از اولین سکونتگاه‌های بشری بوده و امروزه آثار تاریخی بسیاری را در خودش جای داده که دیدنشان خالی از لطف نیست. سفر به این شهرستانِ توریستی، تصویری کم‌نظیر از همنشینی صلح‌آمیز طبیعت و تمدن بشری را پیش چشمان شما قرار خواهد داد و شما را غرق تماشای طبیعت سرزنده و بیدار منطقه خواهد کرد. برای سفر به این شهرستان باید از جاده کوهدشت خرم آباد استفاده کنید.

کار ازما کامل‌ترین مرجع خرید خودرو آفرودی

سد مخزنی هاله

شاید محیط پرشیب اطراف این سد مکان مناسبی برای کمپینگ و طبیعت‌گردی نباشد، اما قطعاً می‌تواند به عنوان یک نقطه استراحت آرامش‌بخش برای رانندگان آفرودی‌ به کار بیاید. در صورتی که به سد مخزنی هاله می‌رسید، با جاده‌ای طویل روبرو می‌شوید که از این سد منشعب شده و در دل طبیعت بیابانی غرب استان گم می‌شود و می‌تواند مسیری منحصربه‌فرد برای آفرودسواران علاقمند به جاده‌های بیابانی باشد.

 

منطقه گردشگری کولیوند

منطقه گردشگری کولیوند با وجود گمنامی و کمبود توریست، یکی از مناطق دل‌انگیز برای سفر آفرودی است. نواحی طبیعی و دست‌نخورده‌ی اطراف این منطقه‌ی مسکونی در زمستان برف‌نشین می‌شود و مسیر رویایی آفرودسواران دوستدار زمستان و برف را تجسم می‌کند. این منطقه گردشگری با وجود نامش، از دسترسی به امکانات گردشگری مشخص محروم است و شما باید اطمینان حاصل کنید که تدابیر رفاهی و ایمنی را به همراه دارید. دسترسی به این منطقه از طریق روستای ایوان‌دره که در شمال شهر بروجرد قرار گرفته ممکن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی