معرفی و بررسی 10 مکان آفرودی اردبیل | بهترین مناطق برای آفرود در اردبیل

معرفی و بررسی 10 مکان آفرودی اردبیل | بهترین مناطق برای آفرود در اردبیل

چکیده هایی از این اخبار

دشت‌های سرسبز، کوهستان‌های بکر و جنگل‌های دست‌نخورده از ویژگی‌های بی‌نظیر طبیعت استان اردبیل است که دارای مقاصد بسیار جذابی برای آفرودسوارانِ طبیعت‌دوست است. در این مقاله به معرفی و بررسی 10 مکان آفرودی اردبیل می‌پردازیم. قبل از آغاز مطالعه این مقاله، فراموش نکنید که با آلوده نکردن طبیعتِ بکری که به آن سفر می‌کنید، زیبایی‌های آن را برای خود و نسل‌های بعد از خود حفظ خواهید کرد. با کارازما همراه باشید.

کار ازما با بیش از ۵ سال سابقه تیونینگ کردن خودروهای شما، آماده انجام خدمات خودروهای کمپینگ و آفرودی شما در زمینه تیونینگ تاک می‌باشد. با مراجعه به کار ازما به خرید خودرو آفرودی پاترول  رویاییتان نزدیک می‌شوید.

  1. جنگل فندقلو

جنگل فندقلو اردبیل به اعتقاد بسیاری، جذاب‌ترین جنگل استان اردبیل است. این جنگل در شمال شرقی شهرستان اردبیل واقع شده و به دلیل بهره‌مند بودن از انواع گوناگون درختان و گیاهان، پوشش گیاهی منحصر‌به‌فردی دارد. این جنگل به سبب دسترسی آسان به امکانات رفاهی و طبیعی نظیر تله‌کابین، دشتِ گل، چشمه‌ی آبگرم، دریاچه و پیست اسکی و در اختیار داشتن طبیعتِ مناسب کمپینگ و جاده‌های مناسب آفرود، مقصد بسیار جذابی برای آفرودسواران و طبیعت‌گردان خواهد بود. سفر به این جنگل از طریق جاده‌ی طبیعی لاتون ممکن خواهد بود.

مطالب مرتبط: معرفی بهترین مناطق و مکان آفرود در قزوین

  1. دشت مغان

یکی از جاذبه‌های گردشگری اردبیل، دشت مغان است که در کنار رودِ ارس و نزدیک دریای خزر واقع شده و به عنوان منطقه‌ای همواره سبز و خوش آب‌و‌هوا از سوی طبیعت‌گردان شناخته می‌شود. این دشت و جاده‌های آن منطقه‌ای بسیار دل‌انگیز و به‌یادماندنی برای آفرودسواران است، البته به شرطی که آسیبی متوجه سرمایه‌های طبیعی منطقه نشود. دسترسی به طبیعتِ مغان از طریق‌های مسیرهای انشعاب‌یافته از شهرستان مغان امکان‌پذیر خواهد بود.

دشت مغان در اردبیل

  1. دریاچه نئور

برای بسیاری از طبیعت‌دوستان، دریاچه نئور از بکرترین جاذبه‌های طبیعی استان اردبیل است. این دریاچه‌ی زیبا در دامنه‌ کوه‌های تالش قرار گرفته است و برای اتراق در طبیعت، محیطی دلچسب دارد. شرایط محیطی و طبیعی ویژه‌ی اطراف این دریاچه، مقصدی بسیار مناسب برای کمپینگ طبیعت‌گردان و آفرودسواران خواهد بود. این دریاچه در میان جاده اردبیل و خلخال قرار دارد. برای رسیدن به دریاچه نئور از طرف اردبیل به خلخال بروید و اگر از تهران یا شهرهای خارج از آذربایجان شرقی و غربی قصد سفر به این دریاچه را دارید، خود را به زنجان و مسیر جنوب به شمال جاده خلخال و اردبیل برسانید.

با خرید خودرو آفرودی از کار ازما سفرهای آفرودی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

  1. تالاب آت گولی

این تالاب مانند گوهری درخشان و یگانه در طبیعت استان اردبیل می‌درخشد و چشم‌ها را خیره می‌کند. تالاب آت گولی در دامنه سبلان و در ۳۵ کیلومتری جنوب مشکین شهر، در جنوبِ غربی آبگرم شابیل و در کنار شیروان دره‌ی سی واقع شده و طبیعتِ بی‌نظیر آن، با وجود قدمت تاریخی همچنان دست‌نخورده باقی مانده و بستر بسیار مناسبی برای آفرودسوارانِ طبیعت‌گرد است. برای رسیدن به این تالاب باید از تبریز به سمت بستان‌آباد حرکت کنید و 15 کیلومتر قبل از رسیدن به بستان‌آباد، باید به سمت قوری گل تغییر جهت بدهید.

مطالب مرتبط: معرفی بهترین مناطق و مکان آفرود در سمنان

  1. ییلاق ساقلسر

طبیعتِ مه‌آلود، دشت‌های سرسبز و درختان سربه‌فلک‌کشیده، از مناظر بی‌نظیری هستند که در بسیاری از ایامِ سال در ییلاق ساقلسر نمایان هستند و بسیاری از گردشگران را به شوق تماشا به سوی خود می‌کشد. این ییلاق با وجود زیبایی‌های بسیاری که در خود جای داده، همچنان دست‌نخورده باقی مانده و طبیعتِ مه‌گرفته آن می‌تواند تجربه‌‌ای منحصربه‌فرد برای آفرودسواران رقم بزند.

ییلاق دشته اردبیل

  1. کوه آق داغ

کوه آق داغ که برخی آن را با نام سفید کوه می‌شناسند، با ارتفاع 3321 متر از سطح دریا، بعد از قله سبلان، بلندترین کوه استان اردبیل و از دیدنی‌ترین‌های خلخال است. این کوه و طبیعتی که آن را دربرگرفته و جاده‌هایی که از آن‌ها می‌گذرد، می‌تواند کوه آق داغ را تبدیل به مقصد بعدی آفرودسواران و کوهنوردان کند. این کوهستان در جنوب شرقی شهرستان زیبا و سرسبز خلخال و در منطقه حفاظت‌شده آق داغ قرار گرفته است.

خرید خودرو آفرودی جیپ با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در کار ازما!

  1. ییلاق اکراد

این ییلاق در جنوب شرق استان اردبیل واقع شده و به علت دسترسی سخت، همچنان دست‌نخورده باقی مانده و علاقمندان به طبیعت، می‌توانند دشت‌های گل و تپه‌های سرسبز را در این منطقه مشاهده کنند. دسترسی به این ییلاق از طریق روستای لنبر ممکن خواهد بود. قبل از سفر به این منطقه توجه داشته باشید که حداقل امکانات رفاهی و بهداشتی را همراه داشته باشید.

  1. جنگل قره داغ

جنگل‌های میلیون‌سالی قره داغ که در میان کشور ما، آذربایجان و ارمنستان مشترک است، به عنوان زیست‌بوم کره زمین در یونسکو به ثبت رسیده و تحت مراقبت مداوم سازمان محیط زیست است و نظاره از زیبایی‌های این منطقه، می‌تواند یکی از به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های سفر به طبیعت را برای شما رقم بزند. جنگل‌های بکر، دشت‌های سرسبز و جاده‌های دل‌انگیز و بارانی از جاذبه‌های این منطقه از استان اردبیل است. برای رسیدن به جنگل قره داغ، به سمت تبریز حرکت کنید و سپس به سمت کلیبر بروید.

  1. روستا کورعباسلو

روستای کورعباسلو در فاصله ۵۵ کیلومتری شهر اردبیل و ۱۱ کیلومتری شهرستان نیرو واقع شده است. این روستا برای رفت‌و‌آمد بازدیدکنندگان و اهالی، یک راه آسفالته در اختیار دارد و در نتیجه مسیر همواری برای آفرودسوارانی که برای نظاره طبیعتِ این منطقه سفر می‌کنند فراهم کرده. کوه صخره‌ای، تپه و دشت سرسبز و هوای پاک از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این روستا است که به سبب دسترسی آسان به امکانات رفاهی و بهداشتی، به یقین به عنوان یک مقصد گردشگری برای آفرودسواران و طبیعت‌گردان استان اردبیل پیشنهاد می‌شود.

آفرود چیست و لوازم مورد نیاز و تجهیزات آفرود چه وسایلی هستند؟

  1. دریاچه آیقار یا صمد گولی

دریاچه صمد گلی

دریاچه‌ی آیقار که به دریاچه صمد گولی نیز مشهور است بیشتر کاربری اقتصادی و کشاورزی دارد، اما همواره توسط گردشگران داخلی و خارجی مورد بازدید قرار می‌گیرد. محوطه اطرافِ این دریاچه از اواخر فصل بهار تا اواسط تابستان آنچنان طبیعتی به خود می‌گیرد که گویی تکه‌ای از بهشت بر روی زمین می‌باشد. در این موقع از سال، ترکیب گل‌های چند رنگِ بهاری، سبزه‌های سرزنده، برف به‌جا مانده از بارش برف و آبِ پاک و دست‌نخورده‌ی دریاچه، آنچنان نمایی را شکل می‌دهند که کمتر کسی می‌تواند آن را از ذهنش پاک کند. دسترسی به این دریاچه از طریق استفاده از جاده اهر – مشگین شهر و ورود به روستای آقبلاغ ممکن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
خرید و فروش خودرو آفرودی